На Житомирщині у Поліському природному заповіднику відкрили Орнітологічну стежку

Стежку, протяжністю майже 450 метрів, проклали в заплаві річки Болотниця. Вона розпочинається біля штучного ставу та прямує вверх за течією понад 200 метрів.

Про це розповіла старша наукова співробітниця Поліського природного заповідника Ольга Бєльська, пише Suspilne.

Орнітологічну стежку відкрили в рамках ювілейних заходів, присвячених 55-річчю заснування Поліського природного заповідника. Екостежку невипадково проклали в заплаві річки, адже це місце, де протягом року можна побачити різних представників пернатого світу. Особливо багато птахів в заплавах навесні та влітку, коли перелітні птахи повертаються до своїх домівок на гніздовий період.

Прокладена заплавою стежка допоможе наблизитись до світу прибережних птахів, дасть можливість поспостерігати за ними, при цьому не порушуючи їхній спокій. Орнітологічна стежка тричі перетинає річку Болотницю. Тут постійними гостями є крижні та сірі чаплі, прилітає на полювання чорний лелека, а на прольоті для відпочинку періодично зупиняються лебеді-шипуни.

Окрім птахів, тут також можна зустріти різних представників тваринного світу, оскільки це місця постійного або тимчасового проживання амфібій: жаб і тритонів, черепахи болотної та вужа. Також це мисливські угіддя ссавців, зокрема, видри європейської, норки американської, єнота, бобра та ондатри.

На стежці передбачено 10 зупинок, облаштованих інформаційними стендами про птахів та представників водної фауни.

Фото: Поліський природний заповідник

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.