На Івано-Франківщині археологічна група заповідника “Давній Галич” потрапила до одного зі склепів Галицького замку, який був недоступний близько 230 років.
Про це повідомив радник з питань археології Галицького замку Юрій Лукомський, передає Suspilne.
За його словами, це — один із шести склепів, згаданих у так званому переписі замку за 1582 рік. Даний склеп виділяється своєю архітектурною красою та історичним значенням. Особливістю приміщення є вікно, завглибшки чотири метри, що могло слугувати оборонним елементом під час військових дій, але основна його функція — забезпечення освітлення.
Приміщення, яке залишалось без входу понад два століття, зберегло сліди від брусів, які призначалися для того, щоб тримати дерев’яну підлогу. Ця знахідка є досить важливою для відтворення історичної картини замку., адже допоможе краще спланувати реконструкцію склепу.
Крім того, виявлено головний вхід до склепу, який заблокований величезною брилою стіни, вагою у десять тонн. Роботи з відновлення доступу до склепу плануються найближчим часом, що дозволить відвідувачам замку краще познайомитись з його історією. Планується залучення спеціалістів для проведення подальших досліджень і робіт у склепі навесні 2024 року.
У документах від 1582 року згадується, що склеп слугував місцем зберігання важливих документів, зброї та цінностей місцевої аристократії, що свідчить про його велике значення у минулому. Однак старовинні артефакти не виявили, бо це приміщення було законсервоване у XVIII столітті.
Галицький або Старостинський замок — це фортифікаційна споруда XIV століття, розташована на Замковій або Галич-горі, висота якої сягає до 340 м. Споруду збудували у Галичі на місці княжого дерев’яного замку, про який вперше згадали у 1119 році.
Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.
Корисне
Туристичне страхування, зелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.