На Чернігівщині відновлять маєток Долинських XIX століття

Команда проєкту “Спадщина.UA” хоче відреставрувати маєток Долинських у Пекареві на Чернігівщині, що колись належав родині економа гетьмана Розумовського.

Як розповіли представники організації, це єдиний збережений донині на Лівобережжі зразок української дерев’яної класицистичної палацової архітектури.

Наразі під керівництвом архітектора-реставратора Сергія Юрченка та за підтримки Сосницької громади проводять історичні та архітектурні дослідження маєтку. На початку весни розпочнуть впорядковувати будівлю та прилеглий парк.

Наступним кроком у збереженні історичної пам’ятки стане створення концепції майбутнього пристосування маєтку та пошук дбайливого господаря. “Спадщина.UA” хоче у майбутньому перетворити маєток на туристичний магніт області.

Двоповерховий поміщицький маєток збудований у ХІХ столітті та належав родині Долинських, представники якої займали високі посади серед козацької старшини Гетьманщини. У 1917 році маєток було частково знищено, а в 1923 році його відбували та перетворили на школу. Згодом навчальний заклад перенесли в інше місце, а про маєток забули.

“Спадщина.UA” – відома в Україні ініціатива, що займається відродженням об’єктів культурної спадщини України. Організація працює в благодійному та приватному напрямках. Зокрема, на Хмельниччині відновлюють столітній палац у Деражні. Крім того, організація займалась реставрацією старовинних хат та Львівщині.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.