Ініціатива “Спадщина UA” реставрує старовинні хати на Львівщині: фото

Ініціатива “Спадщина.UA” показала нову відреставровану хату на Поморянщині у Львівській області.

Місією проєкту є відродження культурної спадщини України. Ініціатива “Спадщина.UA відновлює найрізноманітніші об’єкти по Україні — від маленьких глиняних хаток до великих палаців.

Зокрема, однією з останніх робіт стала стара хата у с. Поморяни Львівської області. “Тут нам вдалося зберегти рідну дерев’яну підлогу, фантастичну глиняну «кухню», а ще господар хатинки пан Василь лишив нам у спадок красивенні, мальовані на зелено, креденс та бамбетель“, – розповідають автори проєкту.

До 50-х років в Поморянах були найбільш поширені три типи споруд, одна з них – мурована хата з ґанком на високих цоколях з півкруглим завершенням.

Раніше “Спадщина.UA” відреставрувала столітню хату в Поморянах. “Це неймовірна столітня хата з рідними підлогами та стелями – сьогодні рідкість та майже скансен”, – пишуть автори проєкту.

Темно-зелена хатка в Поморянах вже отримала нових господарів  – ними стало молоде подружжя з Києва. 

Спадщина.UA – це ініціатива, яка займається відновленням об’єктів культурної спадщини України, а також занедбаних промислових, громадських, житлових будівель. Однойменний благодійний фонд займався відродженням Тартаківського палацу, Поморянського замку та будівлі товариства “Сокіл” у Бібрці на Львівщині.

Джерело: БЖ

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.