На Хмельниччині відновлюють столітній палац

Організація “Спадщина.UA” відновлює столітній палац у Деражні на Хмельниччині.

Палац у Деражні — це перший палац, що опинився в приватних руках в рамках державної програми малої приватизації. Його придбала власниця “Спадщина.UA” Ганна Гаврилів на аукціоні Prozorro, давши за об’єкт рекордну суму, що у 126 перевершила початкову вартість, повідомила пресслужба організації.

Будівлі надано статус нововиявленої пам’ятки архітектури місцевого значення “Будинок приватного адвоката Периторіна” 1910 року побудови. Це двоповерхова споруда з підвальним приміщенням площею понад 700 кв.м, виконана в стилі модерну. Спершу це була приватна резиденція, за “совєтів” – як початкова школа та палац піонерів, а за часів Незалежності знаходилась на балансі Міністерства юстиції, проте не експлуатувалась та поступово занепадала.

З моменту придбання палацу почалася активна робота фахівців “Спадщина.UA” щодо дослідження пам’ятки в архітектурному та історичному аспектах, а також культурно-туристичного потенціалу регіону. Всього за 2 місяці вдалось дослідити цілий пласт невідомої історії як самої будівлі, так і стародавнього міста Деражні та зробити низку відкриттів. Наприклад, під шаром радянського шиферу найшли давню фальцеву крівлю, а на горищі – фрагменти розкішних карнизів кахлевих печей, що колись прикрашали палац.

Найближчим часом нові власники проведуть низку заходів з впорядкування будівлі та території, а також завершать науково-дослідні роботи. Відкрити для громадськості палац планують вже через місяць.

“Спадщина.UA” – відома в Україні ініціатива, що займається відродженням об’єктів культурної спадщини України. Організація працює в благодійному та приватному напрямках та має у своєму портфоліо благодійні проєкт з відродження палацу у Тартакові, замку в Поморянах та будівлі товариства “Сокіл” у Бібрці на Львівщині.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.