Куди поїхати недалеко від Рівного на вихідні

Бурштиновий край не надто популярний серед туристів, адже не всі знають, що дивитись у Рівному, крім місцевого зоопарку та музею. Разом із BlaBlaCar ми знайшли місця у Рівненській області, які більше відомі іноземцям, ніж туристам із України. Поїдемо до замку на пагорбі та форту під землею, до особливого озера та унікальних залізничних колій. 

***

BlaBlaCar – це найбільша у світі платформа для тривалих автодорожніх поїздок. Сьогодні спільнота перевищує 90 млн людей у 22 країнах світу, в тому числі понад 6 млн в Україні. Понад 25 млн людей здійснюють поїздки щоквартально. В кінці 2019-го року BlaBlaCar в Україні вийшов за рамки спільних поїздок з попутниками і придбав Busfor, найбільший агрегатор автобусних маршрутів в Україні та країнах СНД. Тепер користувачі BlaBlaCar можуть знайти і забронювати зручні поїздки з попутниками або придбати квитки на офіційні автобусні маршрути по Україні та за кордон.

Острозький замок у Волинських Афінах

Острозький замок у Волинських Афінах куди поїхати поблизу рівного цікаві місця Рівненщини
Фото: ostrohcastle.com.ua

Розпочинаємо осінню подорож із величної пам’ятки ХІІІ століття – старовинного замку в місті Острог. Його історія захопить вибагливих туристів, а вересневі кольори навколо додадуть яскравих барв на фото. На території замку діє музей, де можна замовити детальну екскурсію. Від себе додамо, що їхати варто.  

Особливість замку в тому, що одна з його веж (Вежа мурована) використовувалась не лише з оборонною метою, а й як житловий комплекс. На першому поверсі зберігали зброю та продукти, на другому влаштовували банкети, а на третьому жили. 

Як і належить історичній споруді, Острозький замок оповитий легендами. Ми запам’ятали історію Гальшки Острозької, привид якої бродить замком та шкодує, що кинулася зі стін вежі. 

Як дістатися: автобусом з Рівного або автомобілем по трасі Р05. 

Романтичний тунель у Клевані

Романтичний тунель у Клевані цікаві відомі місця рівненської області

Головна порада для цього місця – взяти засіб від комарів. Туристи зі стажем кажуть, що в тунелі кохання вони особливо кусючі. 

Навряд чи треба багато розказувати про це місце, адже тут побували чи не всі пари України. Зелений (а восени жовтий) коридор із дерев у Клевані утворився на відрізку місцевої вузькоколійки. Сьогодні він є символом романтики, створеної людиною та природою. Навіть повір’я вигадали, згідно з яким закохані, що зроблять фото в тунелі кохання, завжди будуть разом. 

Цікавий факт: локація у Клевані привернула увагу японського режисера Акійоші Імазакі. Митця не зупинила відстань, він приїхав до України і в 2015 році зняв фільм “Тунель кохання”. 

Як дістатися: автобусом з Рівного або автомобілем по трасі Н22. 

Читайте також: Маршрут по трасі Київ-Чоп. Найкращі локації

Містичний Тараканівський форт

цікаві місця недалеко від рівного

Місце, на шляху до якого ви побачите знак “Вхід заборонено!”. Унікальна оборонна споруда у вигляді бетонно-металевих конструкцій під земляним насипом, збудована у 1870-1890-х рр. Спроектований як місце проведення боїв та проживання солдатів, форт складається з безлічі приміщень різного призначення – каземати, лазарет, морг, операційна, вбиральні та печі – усього 105.

Зараз Тараканівський форт, точніше те, що від нього залишилось, перебуває на обліку держави, однак кошти на його реставрацію та догляд навряд чи виділяють. Фасадна стіна зруйнована, а внутрішні території поросли травою. Від колишньої електрифікації нічого не залишилось, тому зараз це місце приваблює місцевих сталкерів. 

Незважаючи на регулярні екскурсії, гуляти фортом досить моторошно. Обов’язково візьміть із собою ліхтар (краще декілька), якщо захочете зазирнути всередину. 

Як дістатися: автобусом з Рівного до села Тараканів через Дубно або автомобілем по трасі Е40/М06.

Унікальні Базальтові стовпи

Унікальні Базальтові стовпи куди поїхати недалеко від рівного цікаві місця Рівнинщини
Фото: Роман Плащинський

Хочете фото, ніби в метеоритному кратері? Вам сюди! Базальтові стовпи – це вертикальні скелясті багатогранники, утворені на місці тріщин магматичної породи. Якщо подивитися на стовп у розрізі, можна побачити чотирикутник або семикутник. Така форма дозволяє використовувати матеріал для виробництва бруківки. Відомо, що деякі вулиці Відня, Парижа, Варшави та Берліна викладені саме українською бруківкою з цього регіону.  

Метрові завширшки та до 30 метрів заввишки, базальтові стовпи є не лише корисним будівельним матеріалом, а й оригінальним тлом для фото. Кар’єри навколо та постійний видобуток базальту не завадив надання цій території значення пам’ятки природи місцевого значення. Поряд із вертикальними скелями є затоплені кар’єри зі смарагдовою водою, особливо яскравою в сонячну погоду. 

Як дістатися: автобусом з Рівного або автомобілем по трасі Р05.

Читайте також: Куди поїхати недалеко від Тернополя

Цілюще Біле озеро

Цілюще Біле озеро недалеко від рівного на вихідні що подивитися

У вересні-жовтні ще є можливість насолодитися відпочинком біля води. Відвідайте Біле озеро – особливу водойму у Рівненській області. На дні озера можна побачити білі вапнякові камені, які й зумовили його назву. 

Біле озеро є одним із найбільших озер Рівненської області. Воно займає територію 453 га, а глибина варіюється від 4 до 26 метрів. Живлять водойму підземні джерела та атмосферні опади. 

На березі озера діє однойменний оздоровчий комплекс, тому тут можна залишитися на кілька днів, щоб відпочити та оздоровитися з комфортом. 

Як дістатися: автомобілем із Рівного по трасі Р05 або автобусом до села Рудка.

“Кукушка” Антонівка-Зарічне

“Кукушка” Антонівка-Зарічне рівненська область цікаві місця біля рівного

Раритетна вузькоколійка між Антонівкою та Зарічним у Рівненській області є буденним транспортом для місцевих та небаченим атракціоном для іноземців. На відміну від звичайної залізничної колії шириною 152 см, тут прокладена колія 75 см. Протяжність маршруту становить 106 км, і це найдовша залізнична гілка Європи. Потяг знають саме як “Кукушку” або “Поліський трамвай”. 

На шляху цього особливого потяга є річка Стир, яку він перетинає єдиним в Україні дерев’яним залізничним мостом довжиною 153 метри. Цікаво, що цей міст стає єдиним способом перетнути річку в період весняних паводків. 

На жаль, стан “Кукушки” не найкращий навіть за наявності пасажирів, і зараз гостро стоїть питання ремонту вагонів та тепловоза. Це питання постійно порушують ентузіасти, але поки що суттєвих змін досягти не вдалося. 

Як дістатися: автобусом з Рівного або автомобілем по трасі Р05.


Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди