Куди поїхати недалеко від Тернополя: 9 мальовничих місць

Хочеться перепочити на природі чи подивитися щось новеньке? На Тернопільщині чимало мальовничих та цікавих місць, які можна відвідати в рамках подорожі вихідного дня. Ми зібрали добірку ідей для поїздок на один день недалеко від Тернополя. В усі місця можна потрапити громадським транспортом, велосипедом або автомобілем.

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Урочище Монастирок

куди поїхати недалеко біля тернополя урочище монастирок як доїхати мальовничі місця тернопільщини

Сама назва ніби підказує, що ж саме цікавого в цьому селі. Все вірно – тут знаходиться древній скельний монастир, збудований у давнину в печерах. До сьогодні там збереглись кам’яні споруди, стародавній язичницький жертовник, ікони на стінах печер та дерев’яні хрести навколо. Містичність та прихована сили цієї місцини надовго врізаються в пам’ять. А на додаток – неймовірні краєвиди, що відкриваються з висоти на долину річки Серет. Природа тут настільки красива, а панорама така захоплююча, що варто збирати рюкзаки прямо зараз.

куди поїхати недалеко біля тернополя мальовничі місця урочище монастирок як доїхати цікаві місця Тернопільщини

Як доїхати до Монастирка з Тернополя:

На автомобілі – понад 100 км на південь по трасі М19. Або ж автобусом на Більче-Золоте, що ходить двічі на день.

Піщаний кар’єр в селі Капустинці

куди поїхати недалеко біля тернополя красиві місця тернопільщини Піщаний кар’єр в селі Капустинці як доїхати Тернопільска область

Мабуть, свій піщаний кар’єр можна знайти в кожному регіоні. Але капустянський прославився своїм озером неймовірного аквамаринового кольору. Озеро утворилось з підземних вод, які пробились крізь дно кар’єру. Вода надзвичайно чиста, і хоча купатись в ній не дозволяють, проте фотографувати цю красу точно ніхто не забороняв. Це одне з обов’язкових до відвідування цікавих місць Тернопільщини.

куди поїхати недалеко біля тернополя цікаві місця Піщаний кар’єр в селі Капустинці як доїхати поблизу тернополя

Як доїхати до Капустинців з Тернополя:

На автомобілі – близько 40 км на північ по трасі Р43. Або ж прямим автобусом до Капустинців.

Читайте також: Куди поїхати недалеко від Києва

Джуринський водоспад

куди поїхати недалеко біля тернополя красиві мальовничі місця Джуринський водоспад як доїхати на машині

Неймовірної краси водоспад знаходиться поблизу села Нирків, що в Тернопільській області. Розташований він на однойменній річці, й у висоту сягає 16 метрів. Водоспад рукотворний, що не заважає йому дивувати своєю міццю та оглушати своїм невпинним шумом. Трохи нижче по течії є пішохідний місток, з якого можна помилуватись красою водоспаду, та зробити чарівні фотографії цього дива природи. Зазвичай Джуринський водоспад відвідують разом з руїнами Червоноградського замку, що знаходиться неподалік.

Як доїхати до водоспаду з Тернополя:

На автомобілі – понад 100 км на південь по трасі М19. Або ж автобусом до села Нирків, що ходить один раз на день.

Плебанівський віадук

куди поїхати недалеко біля тернополя що подивитися 
 Плебанівський віадук як доїхати на машині біля Тернополя

Недалеко від Тернополя є справжній віадук. Зведений ще у XIX столітті, цей міст є справжньою архітектурною пам’яткою державного рівня. Якщо милуючись Плебанівським віадуком ви раптом згадаєте про Гаррі Поттера – не дивуйтесь! Адже його шотландський віадук-побратим з’являється у фільмах про хлопчика чарівника. Але нам, щоб отримати свій маленький шматочок магії, зовсім не обов’язково їхати світ за очі, а можна доїхати лише до Теребовлі, а на виїзді з міста насолодитись унікальним видом.

Як доїхати до віадуку з Тернополя:

На автомобілі – близько 40 км на південь по трасі М19. Потягом або автобусом до міста Теребовля.

Читайте також: Маршрут місцями зйомок серіалу “Спіймати Кайдаша”

Печера Вертеба

куди поїхати недалеко біля тернополя цікаві місця тернопільщини Печера Вертеба як доїхати

Що ж це за візит на Тернопільщину, якщо він обійшовся без відвідування печер? Тим більше, коли мова йде про печеру-музей. Вертеба відноситься саме до таких печер, адже крім величних залів та звичних сталактитів, вона пропонує також численні пам’ятки трипільської культури. Як саме вони тут опинились, чи трипільці жили в цій печері, чи лише інколи в неї спускались – достеменно невідомо. Ми натомість отримали можливість доторкнутись до справжньої історії нашого краю, і все це в розкішних природних декораціях печери.

Як доїхати до печери Вертеба з Тернополя:

На автомобілі – на південь по трасі М19. Або ж автобусом на Більче-Золоте, що ходить двічі на день. Варто зазначити, що відвідування можливе лише з екскурсоводом, про що варто подбати заздалегідь.

Печера Млинки

місця поблизу недалеко біля тернополя які варто подивитися відвідати Печера Млинки як доїхати

Наступна печера, що варта уваги – Млинки. Довжиною понад 40 км ця гіпсова печера утворює справжній лабіринт з ходів та залів різного розміру. Печера утворилась мільйони років тому, ще будучи дном стародавнього Сарматського моря. Сьогодні її стіни вкриті численними різнокольоровими гіпсовими кристалами, від яких важко відірвати очі. Варто зазначити, що ходи тут в основному досить вузькі, та і сама печера відноситься до складно-прохідних, тож треба мати мінімальну підготовку для її відвідування.

Як доїхати до печери Млинки з Тернополя:

На автомобілі – близько 90 км на південь по трасі М19. Або ж потягом, що прямує до села Іване-Пусте. Вхід в печеру також доступний лише з екскурсоводом.

Дендропарк в Раю

куди поїхати недалеко біля тернополя мальовничі місця тернопільщини днедропарк село Рай як доїхати

Хто ж не мріє провести вихідні в справжньому Раю. На щастя, зробити це можна цілком живим, у однойменному селі на заході Тернопільської області. Місцевий дендропарк був заснований ще у XVIII столітті, і на додачу тут же був побудований цілий палац в італійському стилі. Сьогодні цей парк площею близько 1 км2 приносить справжнє умиротворення та спокій своїм відвідувачам, та нагадує далекого молодшого брата відомого уманського парку «Софіївка».

що подивитися на тернопільщині днедропарк село Рай як доїхати

Як доїхати до дендропарку в Раю з Тернополя:

На автомобілі – близько 60 км на захід по трасі Е50. Або ж на автобусі до міста Бережани, а звідти 3 км пішки. Автобуси ходять регулярно.

Читайте тако: ТОП містичних місць України, де варто побувати

Івачів Горішній

красиві місця Тернопільщини Івачів Горішній як доїхати тернопільська область цікаві місця

Мальовниче село Івачів Горішній розкинулось на березі річки  Серет зовсім неподалік від Тернополя. Найбільшою місцевою принадою є величенький ставок на вищезгаданій річці, де можна чудово провести час і порибалити. Спокійна природа заколисує і дозволяє добре відпочити від насичених буднів.

Як доїхати до Івачів Горішнього з Тернополя:

На автомобілі – близько 15 км на північ по трасі Р39. 

Село Касперівці

куди поїхати на вихідні з Тернополя красиві місця село Каперівці ГЕС

Однією з туристичних перлин Тернопільщини може по праву вважатись село Касперівці. Тут є цілий перелік місцин, заради яких сюди варто приїжджати. По-перше, це Касперівське водосховище, утворене від однойменної ГЕС, навколо якого створено ландшафтний заказник, площею понад 800 га. Поруч з водосховищем діють бази відпочинку, є також куди приїхати з наметами. По-друге, це близькість до Дністра, в який впадає річка Серет, а також річка Тупа, на березі якої утворений дуже гарний річковий каньйон. Варто також згадати про Касперівський замок, який, на жаль, повністю розібраний на сьогодні, проте місцевість там не менш барвиста. 

куди поїхати на вихідні з Тернополя село Каперівці ГЕС 	де можна відпочити в тернополі на природі

Як доїхати до Касперівців з Тернополя:

На автомобілі – понад 100 км на південь по трасі М19. До села Касперівці також ходять регулярні автобуси.

Для зручності ми додали ці місця на Google Maps, збережіть собі перед поїздкою.

Читайте також: Готові автомобільні маршрути Україною


Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди