Українцям нагадали правила подорожей країною під час війни

Державне агенство розвитку туризму оновило правила безпеки під час мандрівок країною перед початком літнього сезону.

ДАРТ опублікувало інформацію про дозволи та обмеження, які діють під час воєнного стану в 15 регіонах країни, надані військово-цивільними та обласними адміністраціями.

Що заборонено?

  • Сплави, походи, прогулянки та екскурсії по маршрутах біля критичної інфраструктури, військових та стратегічних об’єктів;
  • Недоступними також є туристичні точки, наближені до кордонів з білоруссю та росією;
  • Обмеження діють щодо відвідування деяких гірських маршрутів, водойм, лісів у різних областях;
  • Відпочинок на сході та півдні України, особливо у прифронтових зонах, є небезпечним через активні бойові дії;

Київ та Київська область

Заборонено відвідувати ліси та зелені зони поза межами житлових масивів. Також заборонено сплав водоймами. Чорнобильська зона — закрита для відвідувачів. Водночас на Київщині працюють всі локації, що змогли відновитись — заклади розміщення, музеї, садиби.

Черкащина

Черкаська ОДА визначила місця біля водойм, де можна відпочивати. У Черкасах доступно 5 пляжів: три комунальні та два приватні. Відвідування лісів категорично заборонено.

Полтавщина

Діє заборона на відвідування лісів. Дозволено купатись, але без жодних плавзасобів, якщо це не відбувається в рамках спортивних змагань. Також в ОДА просять погоджувати графік тренувань на водоймах з урахуванням наближення до мостів на відстані 100 метрів.

Вінниччина

Усі туристичні об’єкти працюють у звичайному режимі. Однак, варто врахувати, що деякі музеї в період війни не працюють. Можна відпочивати біля водойм окрім місць, де є об’єкти критичної інфраструктури, а також у прикордонній зоні. Відвідування лісів — заборонено.

Житомирщина

Дозволено відвідувати ліси окрім територій, які знаходяться за 20 км від кордону з білоруссю та місцевостей, які були окуповані. Заборонено відвідування заповідників області. Закриті водойми, що знаходяться поруч об’єктів критичної інфраструктури. Заклади культури відкриті виключно ті, які мають облаштовані укриття.

Дніпропетровська область

Заборонена навігація на водних об’єктах малих, моторних, вітрильних, прогулянкових, спортивних суден та водних мотоциклів і засобів для розваг на воді. Також заборонено відвідувати ліси.

Музеї та театри регіону працюють згідно з вимогами передбаченими Законом України «Про правовий режим воєнного стану».

Кіровоградщина

Заборонено відвідувати ліси та користуватися плавзасобами на водоймах. Під забороною моторні, спортивні, вітрильні судна, а також водні мотоцикли та інші засоби розваг на воді.

Волинь

Дозволено відвідування виставок, кіно, музеїв та інших туристичних місць, однак, діють певні заборони щодо сплавів на водоймах під мостами та відвідування лісів біля білоруського кордону.

Водночас дозволено купатися в річках та озерах, розташованих у місцях масового відпочинку, зокрема на озері Світязь.  

Львівщина

Можна ходити в ліс, але заборонено в’їжджати в нього на транспорті. Винятками є лише випадки, коли лісовим масивом пролягає транзитний шлях або веломаршрут. Розпалювати багаття можна тільки у відведених для цього місцях. Заборонені екскурсії, походи, сплави маршрутами біля критичної інфраструктури, військових і стратегічних об’єктів. Туристичні об’єкти відкриті, купатися та засмагати дозволено тільки на тих пляжах, що перевірені та рекомендовані ДСНС.

Закарпаття

Дозволено ходити в ліси, але деякі маршрути для відвідування закриті. Зокрема, йдеться про частину Ужанського національного парку та Карпатського біосферного заповідника, які межують з кордонами інших держав. Зокрема закриті для відвідувачів гора «Піп Іван» та водоспад «Ялинськкий», які знаходяться на території Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення. Також заборонена така туристична атракція, як польоти на одномоторних літаках.  

Івано-Франківська область

Немає заборони на походи в гори та ліси. На території курорту Буковель, заборонено кататися у лісах на джипах, квадроциклах, баггі та мотоциклах. Крім того, затверджені додаткові тимчасові режимні обмеження у Верховинському район і в селах у прикордонній смузі в межах Зеленської і Білоберізької сільських рад. Зокрема заборона стосується відпочинку на території тих громад, що межують з кордоном.

Тернопільщина

Усі туристичні об’єкти працюють у звичайному режимі. Можна відвідувати ліси. В області напрацьовують та вдосконалюють вже наявні маршрути активного пішого та велотуризму. Туристично-інформаційні центри міст Тернополя, Теребовлі, Чорткова і Заліщик популяризують локальні туристичні продукти та створюють локальні туристичні маршрути, які містять екскурсійні програми, з організацією майстер-класів та елементами гастротуризму.

Рівненська область

Нещодавно в області дозволили ходити в ліси та збирати ягоди, однак не на всій території. Заборонено відвідувати північні частини шести територіальних громад: Локницькій, Зарічненській, Висоцькій,  Миляцькій, Старосільській, Березівській.

Хмельниччина

Усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Відвідування лісів не заборонено, проте є певні обмеження: заборонено розведення багать, а також в’їзд до лісів усіх видів транспортних засобів крім велотранспорту.

Чернівецька область

Всі туристичні обʼєкти працюють у звичному режимі, відповідно до затверджених графіків, їх відвідування здійснюється згідно з вимогами Закону України «Про правовий режим воєнного стану». Рішення про заборону на відвідування лісів немає. Туристичні локації, які знаходяться за 5-ть кілометрів від прикордонної смуги відвідувати можливо тільки з дозволу прикордонників.  

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.