Добірка цікавих автентичних місць для тих, хто любить відпочинок на природі, подалі від галасливого міста. У цій добірці ви знайдете різноманітні сільські садиби господарі яких займаються фермерство, мають власні городи, випікають домашній хліб, роблять власний сир, мед та частують усім цим своїх гостей.
Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.
“Бабусина хатка”, село Ліпляве, Черкаська область
Не маючи бабусь в селі й досвіду сільского життя, власниця “Бабусиної хатки” вирішила створити проєкт, який допоможе пережити подібний досвід або понастальгувати. Аутентична 150-річна хатинка розміщення в селі Ліпляве, неподалік Канева. Будиночок повністю відновленно та проведено косметичний ремонт всередині. До послуг гостей дві спальні, вітальня, санвузол, тераса та барбекю зона. Є місце для парковки. Хатинка дружня до пухнастих гостей, тож сюди можна приїздити з домашнім улюбленцем.
Хатинку обставлено ретро-меблями та аксесуарами, що неодмінно викличуть ностальгію та цілий вир спогадів з дитинства. Окрім поселення, тут можна влаштувати фотосеію або скуштувати хліб, випечений в печі. Детальніше про “Бабусину хатку” та історію її створення ми розповіди в окремому матеріалі.
Садиба «Полісся», село Рудня-Вороб’ївська, Житомирська область
Подружня пара вирішила переїхати жити до села Рудня-Вороб’ївська у 2014 році. Все починалось з одного невеликого будинку край села, а згодом вони облаштували комфортну територію для відпочинку сім’ями та компаніями. Тут є кілька варіантів проживання: 2-місні, 4-місні, 6-місні кімнати та будинок розрахований на компанію з 10 людей.
Поруч із садибою є кілька ставків, де можна купатись і рибалити, також поряд є ліс, де можна збирати гриби, ягоди та березовий сік. А ще гостям пропонують прогулянки на кінній підводі, екскурсії на автомобілі по цікавих місцях та майстер-класи.
На території є:
– дві кухні
– місце для подій (до 25 людей)
– літні навіси
– місце для медитацій
– гамаки
– мангали та місця для вогнища
– альтанки
– лазня на дровах
– майстерня виробів з дерева
– дитячий майданчик з будиночком на дереві, гірками та батутом
– футбольне та волейбольне поле
– дитяча кімната
– інвентар для активних ігор
Читайте також: Затишні будинки та готелі для відпочинку в Карпатах
Етнопоселення «Старий хутір», село Опішня, Полтавська область
Опішня — столиця гончарства в Україні. Більшість жителів села і досі займаються гончарною справою, наслідуючи традиції попередніх поколінь. Задля збереження традицій, культури і побуту тут і вирішили створити гостинний двір «Старий хутір», який складається з кількох відреставрованих хатин початку 20 століття.
«Старий хутір» знаходиться на вершині пагорба, з якого відкривається мальовничий краєвид, усе оформлено в українському національному стилі, а у хатинах є усе необхідне для комфортного проживання.
Гостям пропонують страви національної кухні та різноманітні варіанти проведення дозвілля: баня, майстер-класи з гончарства, екскурсії, також можна рибалити і кататись на велосипедах. На території хутора є дитячий майданчик та місце для кемпінгу.
“Вишнева садиба”, село Міські Млини, Полтавська область
Ще одна хатинка поблизу Опішні, де варто зупинитися, відвідуючи це знамените гончарське село. Хата пвністю відновлена й оснащенна сучасними меблями та побутовою технікою. Для розміщення пропонується спальня з двома двоспальним, вітальня, кухня з усим необхідним начинням. Є також сучасний санвузол, пральна машинка та, звісно, Wi-Fi.
Для гостей також доступна тераса та зона барбекю. А якщо не хочется морочитися з готуванням – для вас приготує смачні домашні страви сусідка хатинки.
Садиба «Кантрі хауз», село Чечелеве, Полтавська область
Затишний сільський будинок із власним садом, городом та штучними невеличкими водоймами. Неподалік садиби знаходиться заплави Дніпра, ландшафтний заказник «Білецьківські плавні», сосновий та змішаний ліси.
Гостей частують стравами домашньої кухні, приготованим у печі та на відкритому вогні, а також овочами та фруктами вирощеними власноруч.
Тут можна рибалити, збирати гриби, ягоди та лікарські трави. За бажанням гості можуть пройти майстер-клас у творчій майстерні або майстер-клас з випікання домашнього хліба. На території садиби проводять семінари-практикуми з ландшафтного дизайну та флористики, еко-заняття для дітей та дорослих
Читайте також: 5 оригінальних будинків для оренди в Україні
Садиба «Перлина степу», село Славянка, Дніпропетровська область
Затишна сільська садиба на березі річки. Є два варіанти проживання: у номерах великого будинку, або в окремій хаті (“хатка-мазанка”), де поєднуються музей українського побуту та комфортне житло для 6 людей.
Гості можуть замовити харчування, майже всі страви господарі готують з вирощеного на присадибній ділянці. А для тих, хто хоче готувати самостійно також є всі умови.
Варіанти дозвілля у «Перлині степу»:
– рибалити
– поратися по господарству
– полювати (під час мисливського сезону)
– кататися на конях, велосипедах, квадроциклах, човнах або катамарані
– сходити у сауну
– купатись у річці або басейні
– поспати на вуликах
– готувати на грилі
Садиба “Дибинецькі Карпати”, Київська область
Місце, де можна відчути той самий сільский вайб або поринути в ностальгію. Хатинка майже повністю відтворює інтер’єр та побут села середини ХХ ст., таким, яким його пам’ятає більшість з нас. В хатинці може розміститися до 6 гостей. Зі зручностей є Wi-Fi, облаштована кухня, обідня зона та облаштована зона барбекю у форматі літньої кухні.
На дворі такоє є гойдалка та сіновал для поціновувачів деннього сну на сіні. Гості також можуть замовити домашні страви української кухні у господарів помешкання.
Еко-садиба “Лісова казка”, Київська область
Осучаснена хата-мазанка з неймовірним видом та атмосферою. Хатинка має продуманий інтер’єр в етностилі. Як справжня мазанка, хата добре зберігає прохолоду влітку і тепло взимку. Гості відмічають помешкання, як ідеальне місце для відпочинку від міської метушні та шуму – справжній сільский дзен! Розміститися тут можуть до 12 гостей одночасно.
На дворі є зона барбекю, літня кухня та альтанка, а поруч є ставок, де можна порибалити чи покупатися.
Еко-садиба “MAZANKA ecocamping”, Київська область
Будиночок з двома спальнями, що вміщає до 6 гостей, розташовано в Київській області в селі Сошників. В будинку є все необхідне для відпочинку, включаючи повноцінний санвузол, кухню, приладдя для приготування їжі. Все просто та продумано. В дворі також є глемпінг для тих, хто хоче спробувати люкс відпочинок в наметі.
На дворі ждя зручності гостей є місце для приготування барбекю та альтанка. А навколо природа та тиша. Що ще треба для відпочинку?
Центр етнографічного, сільського зеленого туризму та сімейного відпочинку «Фрумушика-Нова», Одеська область
«Фрумушика-Нова» — центр сімейного відпочинку, розташований посеред одеського степу. Тут також знаходиться етнографічний музей під відкритим небом «Бессарабське село Фрумушика-Нова», один з найбільших у Європі комплекс з вирощування овець і найбільший у світі пам’ятник чабану (висота понад 16 метрів), який навіть занесено до Книги рекордів Гіннеса.
На території комплексу є кілька варіантів проживання: у готелі (є 2-місні та 4-місні номери) та у стилізованих будинках — будинок рибалки, будинок єгеря та мисливський будинок.
Розваги, які пропонують гостям:
– оглядова екскурсія
– екскурсії місцевими музеями (етнографічний музей, краєзнавчий музей, музей сільськогосподарської техніки, парк-музей соцреалізму та інші)
– дегустація вина з місцевої виноробні
– лазня на дровах
– прогулянки та фотосесії на лавандовому полі (у сезон цвітіння)
– купання у чанах
– екскурсія на ферму з вівцями
– басейн
– міні-гольф
– бджолиний санаторій
– рибалка
– полювання
Читайте також: Що таке глемпінг та де його шукати в Україні
Ферма «Бринзарня» та готель «Куба-Далеко», село Приморське, Одеська область
Затишний готель у бессарабському селі Приморське, що розташоване поблизу моря та недалеко від міста Вилкове. Господарі займаються фермерством, вирощують кіз та роблять якісний домашній сир. Гості можуть зупинитись у готелі або ж пожити у справжньому трейлері — будинку на колесах!
Гостям пропонують смачне домашнє харчування, всі страви готують з місцевих продуктів, ну а головний продукт тут, звичайно, бринза.
Розваги, які пропонують гостям:
– екскурсії у місто Вилкове, на дельту Дунаю, у фортецю Ізмаїл, музей Суворова, винзавод «Колоніст», місто Білгород-Дністровський та фортецю Аккерман
– барбекю
– пляжний відпочинок
Садиба «Бульбона», село Товарниця, Чернівецька область
Садиба знаходиться у лісі, до найближчого села 25 км, до траси — 5 км. Тож якщо ви хочете усамітнитись та відпочити від цивілізації — це дуже підходяще місце. На території є триповерховий та двоповерховий будинок, варіанти номерів тут різні — від 13-місних (типу хостела) до 2-місних готельних номерів. Але головна родзинка садиби — це справжній будиночок на дереві! Він розрахований на проживання двох людей.
Харчування можна замовити, господарі пропонують власні молочні та м’ясні продукти, мед, гриби, трав’яні чаї. А можна і готувати самостійно, є кухня та мангал.
Також тут є сауна, спортивний і волейбольний майданчики, паркінг для авто. З послуг є апітерапія — сон у будинку з бджолами. Можна з домашніми тваринами.
Велосадиба «Добра ніч», село Дубриничі, Закарпатська область
Садиба знаходиться у колишньому приміщенні складу зерна. На першому поверсі обладнаний міні-музей, яких також підходить для проведення різних заходів. Другий поверх пристосований для проживання тих, хто подорожує на велосипедах або просто з рюкзаками. Можна також жити у наметі на подвір’ї. Тут надають послуги з ремонту та оренди велосипедів, супроводу у велотурах, також допоможуть скласти маршрут, якщо необхідно. Є місце для паркування авто.
Ретрит-центр «Маленький Тибет», село Ясіня, Закарпатська область
Ретрит-центр знаходиться поблизу села Ясіня на горі висотою 1085 метрів над рівнем моря. Краєвиди звідси неймовірні, добре видно вершини Петроса та Говерли. На території центру є кілька будинків з різними варіантами розміщення. Є місце для проведення різноманітних заходів, напрыклад, тут часто проводяться курси з йоги. Господарі мають власний невеликий город, де вирощують овочі та зелень, а у сусідів можна придбати домашні молоко, сир та сметану.
Варіанти дозвілля, які пропонують гостям:
– екскурсії на водоспад, гірське озеро, на Драгобрат, краєзнавчий музей
– майстер-класи з малювання та мозаїки
– лазня
– катання на кінній підводі
– прогулянки та спорт на свіжому повітрі
– вечірні посиденьки біля вогнища
Фото обкладинки: Юлія Остроушко