“Укрзалізниця” оновить правила перевезення тварин: що зміниться

“Укрзалізниця” спільно з UAnimals проаналізували відгуки пасажирів та вивчили досвід інших залізниці, щоб оновити правила перевезення тварин у поїздах.

Компанія вже подала на затвердження зміни, які готові обговорити та врахувати інтереси власників тварин та всіх, хто з різних причин уникає контакту з ними, повідомили у пресслужбі “УЗ”.

Що зміниться після затвердження нової редакції правил:

  1. Приберуть визначення “жорстка конструкція” з опису переносок: підійде сучасний рюкзак для тварин, аби лиш із водонепроникним абсорбуючим дном.
  2. Для малих тварин до 45 см у холці дозволять тимчасове перебування без переноски — для здорової активності та/або сну на полиці купе.
  3. Для великих собак від 45 см дозволено проїзд ще й у вагонах СВ та РІЦ (RIC) за повного викупу купе.
  4. Для великих собак в Інтерсіті+ проїзд теж стане можливим — за умови викупу всіх місць, що розміщені єдиним блоком у ряду.
  5. Будь-які службові собаки представників Сил оборони зможуть безоплатно їхати в усіх типах вагонів — з намордником і повідком.

В “Укрзалізниці” заявили, якщо пасажир відчуватиме дискомфорт або алергічну реакцію від сусідства з твариною, йому забезпечать альтернативне місце.

Перед затвердженням Державною регуляторною службою України проєкт наказу з усіма змінами буде винесено на суспільне обговорення, щоб врахувати інтереси всіх пасажирів і забезпечити комфорт кожного на борту.

За даними компанії, за перші шість місяців цього року перевезено вже понад 112 тис. тварин — саме стільки квитків на домашніх улюбленців придбали через мобільний застосунок та сайт. Найчастіше з тваринами подорожують з Києва до Харкова поїздами №722/723 та №724/725.

Нагадаємо, переглянути правила вирішили після історії про нацгвардійця Валерія і його службового лабрадора Ермі, які їхали в тамбурі “Інтерсіті” з Києва до Чернігова.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.