У Карпатах хочуть збудувати ще два гірськолижні курорти: чому активісти проти

У Карпатах планують розпочати будівництво двох курортів – “Бистриця” та “Турбат”. Однак активісти виступають проти будівництва та попереджають про катастрофічні наслідки.

Наприкінці 2022 року ТОВ “Буковель” звернулось до двох сільрад — Поляницької (Івано-Франківська область) та Усть-Чорнянської (Закарпаття) з метою почати підготовку до будівництва курортів. За даними ініціативної групи Free Svydovets, компанія планує забудувати трасами, підйомниками та готелями сусідні зі Свидовцем гори — хребет Братківський та ліси навколо гори У’ря.

Анонсований ще у 2016 році курорт “Свидовець” повинен приймати до 28 тис. людей одночасно. У планах – 1400 гектарів території, де розміщуватимуться понад 30 канатних витягів, 230 км лижних трас, 700 гектарів готелів та іншої забудови. Курорти “Турбат” і “Бистриця” не менш масштабні. Разом це ще 1400 гектарів, 25 тис. людей одночасно, понад 200 км лижних трас, 28 підйомників. Усі три курорти розміщуватимуться поряд та будуть з’єднані з Буковелем. Тобто буде створений гірськолижний мегакурорт, що зможе приймати понад 65 тис. людей одночасно.

Тому активісти вже зараз попереджають про екологічні наслідки такого будівництва. Наприклад, буде знищено чи пошкоджено як мінімум три тисячі гектарів диких карпатських лісів, лук та річок. За наявними картами, забудова та лижні траси проходитимуть по заповідних територіях, де проживає безліч червонокнижних видів тварин та рослин.

Крім того, за словами активістів, доведеться вкотре “зґвалтувати” низку карпатських річок, влаштовуючи там резервуари та водозабори. Лише тільки “Свидовець” потребує 9 тис. кубометрів води кожного дня. З двома курортами, анонсованими у 2022 році, вийде майже 15 тис. кубометрів щоденно.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.
infobus.eu  – автобусні квитки з України в Європу та по Європі.
tickets.ua – залізничні та автобусні квитки по Україні та Європі, моніторинг наявності залізничних квитків