Спадщина.UA відновлює палац Щеньовських на Вінниччині

Волонтери проводять толоки, щоб відновити палац Щеньовських, який понад 20 років стояв пусткою.

Прибрати сміття та розчистити територію довкола палацу взялась ГО “Спадщина.UA”, розповіла “Суспільному” її представниця Анастасія Донець. Для волонтерського туризму обирають маловідомі об’єкти України, які прибирають, розчищають від хащ та популяризують їх через соцмережі.

Маєток розташований у селі Носиківка Шаргородської громади Вінницької області. Він стоїть на високій горі посеред тихого парку. Затишку та монументальності додає мур навколо маєтку, а біля воріт знаходиться вартівниця, яка добре збереглась.

З кінця XIX століття у палаці мешкала родина цукрових магнатів Щеньовських. Згодом тут була лікарня, а потім — амбулаторія. Останні 20 років будинок стоїть пусткою. Палац Щеньовських — перший об’єкт, який волонтери організації прибрали на Вінниччині. Сюди на толоку приїхали 25 людей з Кам’янця-Подільського, Хмельницького, Ярмолинців, Києва та Вінниці.

За роки стінами палацу пішли тріщини, а на балконах почала обсипатись цегла. Сходи теж зазнали руйнувань. Дах веранди частково зруйнований: балки зогнили й обвалилися. Будинок вцілів лише тому, що тут колись була лікарня.

Палац Щеньовських — проєкт, де “Спадшина.ua” виступає транзитним інвестором. Після того, як впорядкують будівлю та проведуть історичні дослідження – шукатимуть дбайливого господаря. У майбутньому маєток може стати чудовим туристичним магнітом Поділля, реабілітаційним центром, музейним простором, готелем чи літньою школою.

До речі, на Чернігівщині “Спадщина.UA” хоче відреставрувати маєток Долинських, що колись належав родині економа гетьмана Розумовського.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.