Що подивитися в Київській області: цікаві маловідомі й популярні туристичні знахідки

Київщина таїть у собі численні цікаві місцини, котрі здавалось б такі знайомі, і, водночас, їх цікаво досліджувати знову і знову. Спробуй тільки залізти у печеру, котра знаходиться на висоті п’ять метрів над землею, і переночувати там. А ще відвідай бананову ферму, де «живуть» аж п’ятдесят видів тропічних рослин. Про ці місця в Київській області мало хто чув. Нумо читати нашу добірку місць недалеко від Києва, куди можна поїхати на вихідні, щоб дізнатися нове про рідну землю. Київщина кличе у мандри!

Парк Київська Русь

с. Копачів, Обухівський р-н

цікаві місця київської області парк київська русь
Фото: Парк Київська Русь

За годину їзди від Києва, завітавши до Парку Київська Русь, потрапляєш у стольний град Кия 5-13 століть. Рельєф місцевості з рослинністю, цікаві будівлі та автентичний український одяг, — усе старанно відтворено так, як то було у сиву давнину. 

Княжі хороми й будинки киян, крамниці, ярмарок і міська площа обнесені 9-ти метровим захисним валом, та ще й глибоким ровом. В’їзна брама, сторожові вежі, — кожна споруда стародавнього міста відбудовані максимально правдиво, бо до створення Парку долучалися і етнографи, й історики. Тепер це місце для сімейного вихідного, особливо, якщо потрапити на фестиваль чи театралізований середньовічний турнір.

Цікаво відвідати музей костюмів (костюми можна одягати та фотографуватись), роздивлятись товар на ярмарці майстрів (ти захочеш придбати сувенір ручної роботи), повправлятися у стрільбі з лука, самостійно зліпити макітру чи горня. Можна стати середньовічним воїном-вершником, бо особлива гордість Парку — княжа конюшня. В ній налічується більше 30-ти порід коней, і кожен — красень та учасник турнірів. І ще безліч нестандартних локацій для твоїх фото.

Музей корупції Межигір’я

с. Нові Петрівці, Вишгородський р-н 

що подивитися в київській області Музей корупції Межигір'я
Фото: partner-tour.com

Сюди треба їхати на цілий день. Такої рукотворної краси більше немає ніде, і її неможливо передати словами. Парк із величезною кількістю рослин, чудово доглянутий, та вражає дизайнерськими рішеннями. На території у 140 га є на що подивитися: неймовірної розкоші будинок колишнього горе-президента з видом на Київське море. Домашня ферма, теплиці, зоопарк, гараж з 35-тьма ретро авто та 7-ма мотоциклами, альтанки, вертолітний майданчик, бункер, соляна печера й тенісні корти.

Каскад зі штучних озер, яхти, корабель-ресторан, фонтани, статуї, кожен куточок резиденції — прекрасний і затишний. В озері плавають лебеді, дикі  качки, велика риба. Запросто в парку зустрінеш зайця чи навіть оленя.Тут працює дитячий батутно-розважальний центр. Для огляду резиденції пропонують в оренду велосипеди, самокати, скутери й електромобілі. За попереднім замовленням можна організувати екскурсію на 3 години. Домашніх тварин із собою не бери. Бери каремат та корзину для пікніка (зі смачненьким, звичайно ж), ти наповниш себе гарними враженнями надовго.

Вхід на територію платний, окремо потрібно буде заплатити за відвідування музею автомобілів чи зоопарку.

Етнографічний комплекс «Українське село» 

с. Бузова, Києво-Святошинський район

що подивитися в київській області Етнографічний комплекс «Українське село» 
Фото: Етнографічний комплекс «Українське село» 

Зовсім близько від Києва, у лісі, маєш нагоду прогулятися селом, наче 100 років назад. Чепурні глиняні й дерев’яні хати наче «зійшли з картинки», всередині наповнені усім потрібним начинням, як колись люди жили. В хатах є піч, стіл з лавками й посуд, дитяча люлька та постіль, радюги й вишиті рушники. А далі по вулиці — кузня, пекарня, олійниця, майстерня рукоділля та гончарства і навіть кобзарський цех. В кожній із майстерень проводяться майстер-класи, ти власноруч зможеш виготовити глечик чи спекти хліб. Село має гарний дерев’яний діючий храм, вулиці прикрашені дерев’яними скульптурами. Є невеликий  зоопарк, далі — озерце з альтанкою. Вхід у комплекс вільний, а зайти в хату чи майстерню — треба заплатити. Готельний комплекс та кафе з українською кухнею запрошують тебе в «Українське село» з сім’єю чи компанією пізнати глибше історію та культуру рідного краю. Або ж просто насмажити шашликів у гарному місці поблизу столиці. 

Етнографічний музей «Хутір Савки» 

с. Нові Петрівці, Вишгородський район

цікаві місця київщини Етнографічний музей «Хутір Савки» 
Фото: zovnish.com

Дуже незвичайний музей: жодного експонату з табличкою «Не чіпати». Усе можна чіпати, навіть власноруч змолоти борошна на кам’яних жорнах чи випрати одяг у жлукті з попелом. Намикати конопель і викувати собі сувенір у справжній циганській кузні. Тут усе справжнє: дві хати — селянська, відновлена родиною господаря власноруч, та дворянська, що перевезена з Житомирщини. На садибі також добудували клуню та кузню. Тут є майстерня чоботаря з усіма інструментами, ткацький верстат, прялка. І ще безліч справжніх старовинних речей, посуду, знарядь праці, що служили людям 100-200 років тому. Господар Савка з родиною збирав експонати по селах Полісся. Сьогодні гості замовляють екскурсії, святкують дні народження чи визначні дати у цьому чудовому місці. Господарі в українському одязі з хлібом-сіллю зустрічають гостей. Екскурсія, цікава та пізнавальна, завершується пригощанням. Борщ, пампушки, вареники, деруни, узвар готуються в печі та подаються в глиняному посуді з дерев’яними ложками. Попередньо замовивши екскурсію, ти отримаєш незабутні враження.

Читай також: Маршрут на вихідний: кільце Київської області

Дендропарк «Олександрія»

м. Біла Церква 

куди поїхати на вихідні в київській області парк олександрія
Фото: ua.trip-impressions.com

Хочеш усамітнитися, залишити гучний мегаполіс, напитись свіжим повітрям і тишею? Чи відпочити з родиною, відчути себе, наче графиня Олександра у власному володінні, помилуватися ставочками й водоспадами? Їдь у Білу Церкву, тут розкинулась велична «Олександрія».

Парк, закладений ще у 1784 році графом Браницьким, названий на честь його дружини. Будувався та насаджувався дендропарк понад 80 років на площі у 400 га. Тут ростуть аж 750 порід дерев і чагарників з усіх континентів (багато екзотичних). Усього понад 5000 рослин, а серед них: сосна Веймутова й тюльпанове дерево, що вважаються найстарішими в Україні. На території парку є музей, серед експонатів — прекрасні мармурові статуї. Паркові архітектурні споруди 18 століття, скульптурні ансамблі, місточки та лавки уповільнюють плин часу. У старих кронах живе птаство й вітер. Парк непричесаний, проте їхати сюди варто однозначно. Спокій і краса наповнять тут душу по вінця.

Національний музей народної архітектури та побуту України

с. Пирогів

Національний музей народної архітектури та побуту України
Фото: Національний музей народної архітектури та побуту України

Музей просто неба: 150 га площі з 300 експонатами відтворює життя українського села за минулі 500 років. Справжні хати, церкви, млини, школу з усім начинням можна оглянути зовні та зсередини. Їх перевезли із багатьох областей України, тому будівлі такі різні. Біля хаток — криниці, вулики, господарські будівлі, фруктові дерева. В музеї налічується 70 000 експонатів: від знарядь праці, верстатів до костюмів до предметів побуту з усіх регіонів України. Найкраще замовити гіда, та й з ним оглянути все за день неможливо.

Територія дуже чиста й доглянута, продається смачна їжа та напої, в шинках ситно пообідаєш, є багато місць для відпочинку. Працюють локації з найрізноманітнішими майстер-класами, розкладки з сувенірами, грають і співають народні музиканти. Окрема насолода — відвідати музей у свято чи потрапити на фестиваль: вирує ярмарка, звучить народна пісня, пахнуть смаколики. У будь-яку пору року приїжджай у Пирогів, він прекрасний.

Бананова ферма

с. Рожни

бананова ферма під київом
Фото: rubryka.com

Мало чим здивуєш сьогодні столичного жителя, та тропіки біля Києва, — це правда? Так, якщо приїхати на екскурсію до селекціонера та винахідника Анатолія Патія. У його особливій теплиці в тридцятиградусний мороз тримається температура +20 із найменшими витратами на опалення. На 750-ти квадратних метрах ферми росте 50 видів тропічних та теплолюбних рослин: фейхоа, інжир, папайя, банани, кавові дерева та найрізноманітніші сорти цитрусових. Деякі рослини плодоносять кілька разів на рік. Ти можеш придбати саджанець, який прикрасить кімнату чи зимовий сад. Пан Анатолій вирощує та продає 40 000 саджанців на рік, а попит на них величезний — 700 000 рослин хочуть купити люди: від бізнесмена до домогосподарки. У теплиці селекціонера вже побували і школярі, й відомі гості. Він із любов’ю розповідає про своє ще дитяче захоплення, що стало справою його життя, прибутковим бізнесом та прикладом для українського фермерства.

Комплекс «Долина страусів»

с. Ясногородка, Фастівський р-н

Фото: екопарк “Ясногородка”

Щоб побачити та погодувати справжніх страусів їдь не в Африку, а в Ясногородку. Найбільша страусина ферма в Україні має 80 га загальної площі, з них 6 гектарів зеленого поля — лишень просторий майданчик для страусів. На фермі зібрали майже всі види цих птахів, можна побачити їх від маленького пташеняти до дорослого велетня. Птахів дозволяють годувати під час екскурсії, фотографувати та гладити. Окрім страусів в Ясногородці є контактний зоопарк із козами, оленями, свинками та іншими тваринами. Особливо зрадіють такому відпочинку дітлахи.


Кийлівська Асканія

с. Кийлів, Бориспільський р-н

що подивитися на київщині
Фото: Кийлівська Асканія

Це ферма посеред лісу, де живуть задоволені тварини. Тут дуже привітний персонал. І це чудове місце для відпочинку з дітьми. Кози, свині, коні, кролики, віслюки, страуси, павичі та інші — доглянуті, майже ручні, дають себе гладити, позують перед камерою та із задоволенням їдять з рук гостей. Відерко з кормом входить до вартості квитка. 

А поруч із фермою розкинулось озеро, тут можна порибалити чи просто посидіти, розстеливши плед. Біля озера кілька альтанок із мангалами. На території є дитячий майданчик, батут, невеличке кафе. Захоплення від контакту з тваринами, особливо у дітей, неймовірне та надовго залишає в душі приємний післясмак.

Палац Хоєцьких, він же: Ризоположенський чоловічий монастир

с. Томашівка, Фастівський р-н

Палац Хоєцьких, він же: Ризоположенський чоловічий монастир томашівка київська область

Вишуканий та розкішний палац, і територія навколо були родинним помістям сім’ї Хоєцьких. Архітектор Куликовський створив незвичайний проєкт у стилі модерн, де один поверх будинку перетікає у два, потім знову в один, і ззовні неможливо зрозуміти, як розміщені кімнати всередині. Фасад щедро  прикрашений білосніжною ліпниною й карнизами, тому будівля здалеку схожа на мереживо. Довгий час вона стояла занедбаною і лише кілька останніх років руками монахів відновила свою вишукану розкіш. Багато скульптур на релігійну тематику, безліч квітів, молодий сад, доглянуті доріжки прикрашають садибу. На території утримується невеликий зоопарк, де всі звірі й птахи дуже доглянуті. Монастир гостинно запрошує відвідувачів у свою тишу, лише одяг та поведінка під час відвідування мають бути скромними, а фото і відеозйомка заборонені.

Читай також: 30 місць недалеко від Києва для розваг та відпочинку

Церква у Ржищеві

м. Ржищів, Обухівський р-н

Церква у Ржищеві гусенці київська область

Її називають затопленою церквою, проте, насправді,  Спасо-Преображенська церква та дзвіниця ніколи не були під водою. На високому пагорбі в с. Гусинці на початку 19 століття було зведено храм у стилі українського бароко. Невелике село затопили під час будівництва Канівського водосховища в 70-тих роках минулого століття. І тільки церква та дзвіниця залишилися над водою на крихітному острові. Весняні паводки,  а ще більше вандали завдали храму великої шкоди. Та віряни добиралися на човнах навіть до зруйнованої святині, а зимою йшли просто через лід.
В 2011 році почалася реставрація незвичайного храму, від лівого берега Дніпра і до острівця збудували пішохідний міст. Церква та дзвіниця знову засяяли золотими банями й білосніжними стінами. І ніде більше немає такої церкви на воді, то ж завітай та плануй екскурсію, у Ржищеві багато пам’яток старовини.

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» 

м. Переяслав, Бориспільський р-н

Заповідник Переяслав — один із найбільших в Україні, що має на своїй території 24 тематичних музеї: історичні, археологічні, літературні, технічні, етнографічні та інші. Ти побачиш унікальні археологічні колекції, стародруковані видання, одяг, військове спорядження та зброю козаків, безліч іншого. Тут зібрано багато експонатів, що мають ще й світове значення. Переяслав — одне з найкращих та найцікавіших місць в Україні, справжній рай для поціновувача: чисто, доглянуто, бігають білки, гудуть бджоли. Вулиці та подвір’я, кожна локація — все продумано та облаштовано до дрібниць. А ще тут проходять незвичайні майстер-класи, як от: справжня толока, де ти місиш глину босоніж та формуєш вальки. За день неможливо обійти й намилуватися заповідником, то ж ти обов’язково захочеш повернутися сюди ще раз, із друзями чи родиною.

Скелі Богуслава або Богуславське гранітне оголення

м. Богуслав, Обухівський р-н

куди поїхати в київській області Скелі Богуслава або Богуславське гранітне оголення

Вчені вважають, що цьому геологічному пам’ятнику близько 2-ох мільярдів років. Це сірі та червоні гранітні скелі, висотою 10-12 метрів вздовж річки Рось, що утворюють каньйон довжиною півтора кілометри. Гранітний острів омивається Россю двома рукавами, тут і утворюються неймовірної краси пороги. Серед порогів — три ями (заглиблення), у яких можна купатися. В долині річки розкидані величезні гранітні валуни і це гарне місце для пікніка, а ще тут можна просто побути наодинці зі скелями, водою й небом.

Печера «Геонавт»

с. Ходосівка, Обухівський р-н

Печера «Геонавт» київська область
Фото: Віталій Зубрицький, travel.rbc.ua

Цікаве відкриття посеред Київської області. У глибокому та зарослому чагарами яру — невелика дірка у схилі. Ну, навкарачки пролізеш, тому підбери відповідний одяг та взуття. Моторошно та захопливо водночас, то ж це місце на особливого поціновувача, як то кажуть. Печера природного походження (вода природним шляхом вимила пісок і глину) має довжину 60 метрів та 2 невеликі зали. На стінах видно барельєфи невідомого походження. Хоч печера вже досить відома як туристична локація, людей тут може бути небагато, то ж варто взяти із собою ліхтар, і таких самих шалених поціновувачів. Емоції дослідника та відкривача тобі гарантовано, а діти особливо захоплюються цією печерою.

Таємничий яр, що розташовується поряд, дуже гарний, то ж буде приємно провести час біля вогнища в оточенні лісу, і німф.

Ведмежий реабілітаційний центр «Біла Скеля» 

с. Чубинське, Бориспільський р-н

Ведмежий реабілітаційний центр «Біла Скеля»  біля києва
Фото: WHITE ROCK Bear Shelter

Це місце наповнене добром і любов’ю. Тут в умовах, наближених до природних, живуть ведмеді. Усіх їх врятували з приватних розважальних закладів і цирку. Науковці Марина Шквиря та Єгор Яковлев створили для косолапих новий дім і реабілітують їх після людської жорстокості. Зараз кожен житель «Білої Скелі» має просторий вольєр, берлогу, купальню, потрібну їжу та любов. Тому й споглядати за їх плюскотінням у воді, метушнею, кумедними п’яточками — так мило.
Їжу для ведмедів ховають десь у вольєрі, наче у природних умовах, отоді цікаво спостерігати за їхніми пошуками й радістю від знахідки. Перевагу надають комфорту тварин, а не відвідувачів, тому деякі ведмеді живуть далі від стежки, якою проходять люди.
Тварин не спонукають позувати для фото чи відео і це формує чудову гармонію природності, поваги один до одного та милосердя.

У суботу та неділю о 10:00, 12:00, 14:00 та 16:00 проводяться екскурсії по 40-50 хвилин, далі кожен прогулюється територією як хоче або ж відпочиває в холодочку. В будні дні за попередньою домовленістю проведуть екскурсію, якщо набереться група 8 і більше чоловік.
Відвідай це чудове й доглянуте місце, і ти зовсім по-іншому ставитимешся до Вінні-Пухів.

Овеча ферма у Васильківських Карпатах Sheepland

с. Велика Бугаївка, Васильківський р-н

Овеча ферма у Васильківських Карпатах Sheepland
Фото: Олена Загура

Для необізнаних: близенько біля Києва є місцевість із такими високими, порослими травою та деревами пагорбами, що нагадує краєвиди Карпат. Місце так і називають: «Васильківські Карпати». Тут на 7-ми гектарах території живуть та радіють життю домашні вівці, кози, віслюки, свині, корова, безліч птаства, а ще кіт і собаки.

Дуже гарний варіант для проведення вихідного з дітьми чи друзями. Можна на місці придбати порцію корму й погодувати ручних тварин, сфотографуватися з ними, організувати пікнік чи смачно пообідати в маленькому домашньому кафе. На фермі частують справжнім овечим сиром, спробуй!

Купа спілкування з тваринами, свіже повітря, красота «Васильківських Карпат» запрошують тебе відпочити від мегаполісної  напруги. А ферма відчинена для гостей щодня, окрім понеділка.

Київ: куди піти та чим зайнятися

Путівник містом