Київ: куди піти та чим зайнятися

Київ — живе місто. Воно постійно трансформується, щодня відкриваються нові заклади, переїздять старі, десятки подій проходять щотижня. Навіть якщо ви народилися в столиці, ви могли ніколи не чути про деякі круті місця. В цьому матеріалі: галереї, бари, музеї, озера, парки й багато інших локацій, де ви гарно проведете час. Особливу увагу приділимо all-friendly places. 

У Варшаві, Берліні, Стокгольмі та інших європейських столицях є так звані all-friendly places. Не знаємо, чи така концепція існує, але нам подобається. Це місця, де комфортно всім. Це кав’ярні, бари, галереї та кафе, де ти можеш зустріти 19-річних студентів Академії мистецтв, гіків-айтішніків, пару автостопщиків, відомого блогера, який прямо зараз робить стрім, та елегантно вбраних пенсіонерів, які в цю неділю вийшли на каву. І нема жодного дисонансу, всім комфортно. 

В цьому Київ не поступається європейським столицям. У нас теж багато класних місць, де всі можуть добре провести час. 

Навігація:
Що робити в Києві та куди піти
Парки Києва
Об’єкти модернізму
Прогулянки містом
Оглядові майданчики
Мультифункціональні локації
Їсти та пити
Кав’ярні
Кафе, ресторани та вулична їжа
Танцювати, слухати та пити
Клуби
Бари та паби
Шопінг та сувеніри

Що робити та куди піти в Києві

Парки Києва

кудіти що подивитися чим зайнятися в києві сьогодні ідеї відпочинку

Прямо в центрі можна прогулятися парком ім. Тараса Шевченка, що навпроти національного університету, а зовсім поруч знаходиться ботанічний сад ім. Фоміна. Ще один відомий парк для прогулянок в центрі Києва – Маріїнський. Певно, ти вже чув про ці місця, тож розповімо про парки, які полюбляють місцеві:

Ботанічний сад ім. Гришка 

Великий ботанічний сад, недалеко від центру. Тут можна гуляти весь десь, адже його площа майже 130 гектарів. Сад поділено на географічні зони: «Середня Азія», «Кавказ», «Алтай і Західний Сибір», «Далекий Сход». Влітку тут чимало квітучих дерев та рослин, а взимку можна відвідати закриті оранжереї. Обов’язково відшукай на території лабіринт, а також тібетську альтанку.

Пуща-Водиця

Якщо ти любиш тихі, нелюдні місця, природу і свіже повітря — їдь до Пущі-Водиці. Сама поїздка трамваєм №12 Контрактова Площа – Пуща-Водиця — вже майже повноцінна екскурсія містом. Маршрут проходить вуличками Подолу в напрямку метро Тараса Шевченка та вулицею Кирилівською, а ближче до Пущі — лісом. Трамвай №12 за це називають лісовим, тому що лінія тягнеться вздовж дерев, і це абсолютно незабутній досвід в будь-яку пору року.  Ще крутіше — доїхати до початку Пущі трамваєм, а далі — велосипедом. Тут є кілька прокатів, а локація – ідеальна для катання. Лісовими стежками можна проїхати до озер і галявин. 

В Пущі є декілька озер з пляжами – пляжі, часто малолюдні, прибрані й з чистим піском. Є кілька прокатів катамаранів та човників. В цілому в Пущі можна чудово провести день, активно — плаваючи, катаючись, або в режимі slow, лежачи під сонцем на піску. 

Сирецький дендропарк

Дендропарк на Сирці — ще одна неочевидна і багатьом невідома локація. Вхідний квиток коштує кілька гривень, натомість ти помедитуєш, сповільнишся та зробиш Reset, так необхідний в столиці. Також на Сирці є парк Дубки — великий, зелений та з однойменним струмком. І Сирецький парк — більш затишний і локальний, нещодавно реконструйований. 

Голосіївський парк

Голосіївський парк — це теж на цілий день. Тут є декілька озер, зони відпочинку, спеціально обладнані майданчики для дітей. Взимку на території функціонує гірнолижний комплекс, так що лижники й сноубордисти – welcome. Стежками та доріжками можна вийти до головної астрономічної обсерваторії та до національного музею народної архітектури та побуту. В Голосіївському парку класно медитувати й кататись на велосипеді, влаштовувати пікніки та просто валятись під сонцем на траві. 

Читайте також: 9 парків поблизу Києва

Об’єкти модернізму

куди піти сходити погуляти в Києві сьогодні цікаві туристичні місця

В Києві багато об’єктів архітектури модернізму. Найяскравіші приклади – це Інститут науково-технічної та економічної інформації або в народі Тарілка (вул. Антоновича, 180) авторства Флоріана Юрєва. Будинок крематорію на Байковому авторства Ади Рибачук, Авраама Мілецького та Володимира Мельниченко. Готель “Салют” (вул. Івана Мазепи, 11), збережений в історичному вигляді.  Для захисту, збереження і реставрації, а також переосмислення архітектури модернізму створена ініціатива Save Kyiv Modernism, на яку радимо підписатись. 

Прогулянки містом

київ куди сходити піти що подивитися цікаві місця кав'ярні кафе ресторани
Фото Emma Grünwald

Поділ

Відрізок між Контрактовою площею до Андріївського узвозу — це як старе місто в Варшаві, Братиславі або Празі. Тут багато туристів, галасливо, часто проходять ярмарки з вуличною їжею, стоять десятки палаток з хенд-мейд сувенірами та арт-деко на продаж. Андріївським спуском краще за все гуляти в будній день, рухаючись від Поштової в напрямку Контрактової площі. 

Зайди на Пейзажну Алею поглянути на скульптури і мозаїки в фолковому стилі. Від Поштової площі до Контракту тебе довезе фунікулер. Також на Андріївському варто піднятись на оглядовий майданчик, а на Контракті – відвідати кінотеатр Жовтень. 

Найкраще місце, щоби подивитись не тільки популярне, але і авторське кіно. 

Проїхавши одну станцію на метро до м. Почайна, ти потрапиш на ринок Петрівка – культове місце для vintage та second-hand культури. Щонеділі тут величезна барахолка, на якій можна купити майже все, від вінтажної джинсової куртки з 80-х та плівкового фотоапарата до значків, книг, кераміки. Тут же знаходиться найбільший книжковий ринок з, без перебільшення, мільйонами видань. Книги на Петрівці височіють в людський зріст. Майже все, що колись було надруковано на папері та видано в палітурці, можна знайти тут. 

Поштова площа

Поштова площа пульсує життям 24/7. Тут гуляють сім’ями, катають скейтери, в гарну погоду працюють катери. З Поштової площі — міст на Труханів острів, його ще називають Пішохідним або Парковим мостом. Нещодавно міст відремонтували та зробили розмітку для велодоріжок. Довжина мосту – 429 метрів і це одна з найкращих локацій для фоток. Дніпро та Київ — взагалі фантастична комбінація. Шпрее в Берліні — крихітна, Вісла в Варшаві — теж. В той час як могутній Дніпро іноді справляє враження моря. 

На Парковому мосту в гарну погоду можна спробувати банджі-джампінг. А на Трухановому острові — повалятись на піску, помилуватись Дніпром, погуляти парком та покататись на велосипеді (найкраще — в будні дні, бо в вихідні тут супер-багато народу). 

Арсенальна

Від станції метро Арсенальна – 10 хвилин пішки до парку Вічної слави, де знаходиться музей Голодомору, а також відкривається чудовий вид на Гідропарк і Дніпро. Тут же неподалік розташована Лавра, Мистецький Арсенал і музей Івана Гончара. Якщо піти в протилежному напрямку, в бік Хрещатику, ти вийдеш до Маріїнського парку з оглядовим майданчиком і аркою Дружби Народів, концепція якої була нещодавно переосмислена. Навпроти Маріїнського парку знаходиться Адміністративний квартал – Верховна рада, Кабінет міністрів, Адміністрація президента. Навколо цих адмінбудівель розкинувся чудовий та затишний мікрорайон Верхніх Липок: тут багато старої забудови, тихі вулички

Верхнє місто

Мікрорайон Золотих Воріт, або Верхнє місто, за останні кілька років став майже культовим. Все завдяки одній вулиці, де концентрація представників креативних індустрій майже зашкалює на квадратний метр. Мова про Рейтарську. Тут ти знайдеш магазини українських нішових брендів одягу, кав’ярні третьої хвилі, бари, картинні галереї, затишні кафе з сучасною кухнею. Кілька разів на рік на тут проводиться фестиваль Block Party – вуличне свято, організоване локальними бізнесами, що розташовуються на Рейтарській.

Окрім самої Рейтарської варто прогулятися районом. Рекомендуємо частіше підіймати голову та роздивлятися будівлі – тут чимало пам’яток архітектури та просто гарних прикладів старої забудови міста.

Читайте також: Куди поїхати недалеко від Києва. Готові маршрути

Оглядові майданчики Києва

Оглядові майданчики Києва куди піти що подивитися

Подивитися на місто згори можна з фунікулера або з оглядових майданчиків у Маріїнському парку чи Володимирської гірки. Гарний краєвид на мікрорайон Воздвиженки та лівий берег відкривається з Пейзажної алеї та з гори Дитинка, що поруч. Також подивитися з висоти на місто можна піднявшись на Золоті Ворота або дзвіницю Софійського собору.

Мультифункційні локації

Ми маємо на увазі місця, де можна і попрацювати, і пообідати, подивитись мистецтво, зустріти друзів, а ввечері – відірватись на вечірці. В Києві є декілька таких. 

куди піти сходити в києві що подивитися галереї києва сьогодні
Фото зі сторінки IZONE

IZONE (вул. Набережно-Лугова, 8) – Ізоляція знаходиться в 10 хв. пішки від метро Тараса Шевченка на території колись промислового підприємства. В 3-поверховому комплексі є коворкінг, виставкові зали, кафе, лекційна зала та магазин еко-аксессуарів. Щотижня в рамках програми Арт-Середа в IZONE проходять зустрічі з митцями, лекції та презентації мистецьких проєктів. На зустрічах Drink&Draw всі дружно малювали тіло з натури. Слідкуй за Ізоляцією в соц. мережах, в Києві це must-visit place. 

The Naked Room (вул. Рейтарська, 21) –The Naked Room – це галерея сучасного мистецтва на Рейтарській. Експозиції формують переважно молоді українські художники. Вином, чаєм і кавою пригощає The Naked Bar, а за книжковий корнер відповідає видавництво IST Publishing. Тут можна почитати й придбати арт-буки, зіни, каталоги та дослідницькі видання про мистецтво і культуру. 

Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12) – це наймасштабніший культурна інституція країни та в сенсі площі – 56000 м2 виставкового простору — і в сенсі програм. Тут щороку проходить міжнародний фестиваль Книжковий Арсенал. В цьому році в рамках фесту було заплановано провести 450 подій за 5 днів. Також запланований освітній фест NEOсвітній Арсенал – 4-денний квест для дітей, батьків, вчителів про те як оновити стандартну систему освіти. 

На території Арсеналу також знаходиться книжковий магазин, кафе та грально-розвиткова локація для дітей. В 100 метрах в напрямку метро Арсенальна знайдеш Малу Галерею — більш локальний виставковий простір, теж проєкт Арсеналу. 

Port Creative Hub (Набережно-Хрещатицька, 10-а) – мультифункціональний культурний простір на Подолі. Сама локація – київський порт — варта уваги. Теж класний приклад ревіталізації з виставковим простором, воркшопами, лекціями. Також інституція проводить культурні проєкти в місті, як благодійний аукціон “Мистецтво що рятує” та виставка плакатів “Страйкплакат”. 

BURSA  Hotel (вул. Костянтинівська, 11) – так, це концептуальний готель, проте окрім стильних номерів тут влаштовують покази кіно в крихітному залі на 48 місць, проводяться виставки в арт-галереї, а в залі для подій відбуваються лекції та зустрічі. На даху є затишний бар, а на першому поверсі кафе White Noise та навіть музичний бар.

Читайте також: Львів: куди піти та чим зайнятися

Їсти та пити

Кав’ярні

київ куди сходити піти кава кофе кав'ярні кофейни в києві на вихідні
Фото зі сторінки Каштан Coffee

Vagabond (вул. Григорія Сковороди, 7) – це теж all-friendly та мультифункційний плейс. Це кафе з вегетаріанською та веганською іжею, акустичними концертами, майстер-класами з ілюстрації, вінтажем та творами мистецтва на продаж. 5 хвилин від Контрактової площі. 

Каштан Coffee (вул. Рейтарська, 9Б) – локальна кав’ярня зі сніданками, кіноклубом, виставками та майстер-класами. Знаходиться в тихому дворику на Рейтарській, в старому центрі Києва. 

Трамвай (парк Шевченка) – одна з найбільш незвичних кав’ярень міста, що розташовується в старому вагончику польського трамвая. Дерев’яні сидіння, старі двері, світильники та інші аутентичні елементи створюють особливий антураж. І кава тут добра.

First Point (вул. Ярославська, 14/20) – затишна кав’ярня поблизу кінотеатру “Жовтень” на Подолі. Тут можна випити альтернативну каву та скуштувати пироги чи десерти. Періодично тут проводяться відкриті зустрічі з мандрівниками, які діляться враженнями після подорожей. 

Octo Tower (вул. Мечникова, 5) – справжній храм для поціновувачів альтернативної кави. Це не просто кав’ярня, це цілий комплекс, що складається зі школи, фотостудії, коворкінгу, та, власне, кав’ярні. Все це розташовано на 6 поверхах, гостей не обмежують, за бажання відвідувачі можуть піднятися на будь-який рівень.

Міське кафе “Хармс” (вул. Володимирська, 45а) – затишне, чілове місце з авторською кухнею, багатою винною картою і кавою, кавою, кавою. В Хармсі знайдеш фільтр-каву, V60, аеропрес, крафтовий сидр вітчизняного виробництва та home-made торти. Також тут розкішна книжкова крамниця. 

Довженко книги.кава.кіно – на першому поверсі знаходиться, як кажуть засновники “місце для тих, хто, заходячи до книжкових, любить губитися там годинами й годинами”. А також літературне кафе і майданчик з культурними івентами: презентаціями нових книжок, літературними вечорами, майстер-класами і акустичними концертами.

Кафе, ресторани та вулична їжа

київ куди сходити піти їсти обід вечеря ресторани кафе де погуляти
Фото зі сторінки Косатка

Dogs & Tails (вул. Московська, 8)Стильне місце з акцентом на нову американську кухню. Найвинахідливіші хот-доги з інжиром, Дор-Блю, сосисками з індички, а також Boys and Girls Breakfast, сендвічами пастрамі, тостами з тунцем і авокадо, батат-фрі і багато чим ще. 

Milk Bar (вул. Шота Руставелі, 16) Торти, десерти, кава, сніданки з булгуром та маскарпоне, грецьке вино та стейк з лосося з овочами. А ще — ванільне морозиво, натуральні соки та діджей-сети. Все це — Мілк бари, які можна знайти на Шота Руставелі та Хрещатику в ЦУМі. 

Косатка (вул. Велика Житомирська, 25/2) – це їжа та напої, у витонченому але і легкому стилі. Сніданки, бургери, супи, багата коктейльна і винна карти. 

Супкультура (вул. Б. Хмельницкого, 16-22, вул. Федоріва, 9) – чудовий варіант швидкого та смачного обіду ще й без шкоди для довкілля, адже замість одноразового посуду для подачі супу використовується їстівний стакан. 

Вулична їжа на Бесарабському ринку – тут ти знайдеш як пельмені у форматі вуличної їжі, так і веганські страви. Основна частина кафе знаходиться всередині ринку по периметру, а також за квітковими крамницями.

Hum:Hum.Kyiv (вул. Межигірська, 13/34) – справжній хумусний раз в столиці. Окрім хумусу тут подають сніданки, боули, десерти, а також вино, каву та інші напої. 

Noodles vs Marketing (вул. Хрестовий провулок, 8/9, вул. Костянтинівська, 2А) – найкращий рамен за версією редакції veter do it. Не дивуйся, що тут майже завжди черги, рамен того вартує. Вхід знаходиться у дворі. Також зауваж, що заклад не працює з 

Kyiv Pita (вул. Пушкінська, 39, Бессарабська площа, 2)  – місце зі смачним фалафелем, швармою та пітами. Можна поїсти як у закладі, так і взяти замовлення з собою.

Кафе “Ярослава” (вул. Ярославів Вал, 13) – знакове місце для киян, де можна скуштувати свіжу випічку або традиційні страви. Подейкують, що кафе існує з 1946 року.  Гуляючи верхнім містом, обов’язково зазирни сюди за булочками з корицею як в дитинстві.

Їдальня при КМДА (вул. Хрещатик, 36) – відкрита для всіх їдальня Київської міської адміністрації. Страв за кілька гривень тут вже не знайдеш, проте можна смачно пообідати стравами домашньої кухні.

Читайте також: Івано-Франківськ: куди піти та чим зайнятись

Танцювати, слухати та пити

Клуби

клуби києва куди сходити піти танцювати куди сходити
Фото зі сторінки ЮБК

Closer (вул. Нижньоюрківська, 31) – найвідоміший нічний клуб столиці, який зараз функціонує в якості художнього центру з експозиційним простором. Closer можна охарактеризувати як underground-pop, про нього всі знають, але в клубі діє жорсткий фейс-контроль, а виступаючі артисти скоріш саунд-художники ніж типові діджеї. 

Otel’ (вул. Нижньоюрківська, 31) – мультифункційний культурний простір. Окрім вечірок тут проходять концерти та виставки. Хвильовий – стильний бар з кухнею і вечірками в ночі. Coschey – трушний андеграунд в підвалі. Тут можна послухати нойз і акустику, наколоти тату хенд-поуком, придбати вінтажні речі або роботи молодих художників. 

ЮБК (Труханів острів) – літній майданчик, де проводять концерти, вечірки, покази кінофільмів під відкритим небом та фестивалі. І все це прямо на пляжі з видом на Київ. Окрім вищеперелічених заходів, тут є бар, а також смачна їжа.

Gram (вул. Січових Стрільців, 21) – формат аудіофільного бару для справжніх поціновувачів вінілу та чистого звуку. Зовсім крихітний заклад, але з великою метою. Окрім музичних подій, тут є бар та кухня з еклектичною колекцією страв середземноморської, східної та азійської кухні — з акцентом на ексклюзивні страви меню, барні стартери та сети.

Бари та паби

куди сходити в Києві бари кафе ресторани пивні паби
Фото зі сторінки Parovoz Speak Easy

Бармен Діктат (вул. Хрещатик, 44Б) – колись тут був легендарний заклад 44 (Агов, олди тут?). Зараз на його місці бар з величезною барною стійкою та алкоголем аж під саму стелю.

Буду позже (вул. Крутий узвіз, 6/2) – маленький бар в самому центрі міста, за Бесарабською площею. Тут є кілька столиків, класичні та авторські коктейлі та немає вивіски ззовні, орієнтир – величезні двері, що ведуть до бару.

Parovoz Speak Easy (вул. Велика Васильківська, 19) – культовий бар, що знаходиться в приміщенні не менш культового кінотеатру “Київ”. Тут тебе чекають класичні коктейлі, закуски та повноцінна кухня. Щоб потрапити сюди, потрібно спуститися в підвальне приміщення.

Malevich (вул. Рейтарська, 17) – маленький, але душевний заклад з локальним українським вином прямо в центрі Рейтарської. Окрім вина тут можна спробувати крафтове пиво, закуски з локальних сирів та випити каву.

Like a Local (вул. Льва Толстого, 5) – винна карта цього закладу складається з понад 50 позицій українського вина. Тут також можна поїсти та спробувати закуски від місцевих виробників.

Бар “Анжела. Напої та свято” (вул. Мала Житомирська, 15) – маленький барчик, що сховався в старому дворику в самому центрі міста. Тут  можна випити келих вина або чарку настоянки чи коньяку. Бар, покликаний повернути місту майже втрачену культуру невеличких не мережевих закладів на кшталт «інтелігентних рюмочних», де люди збиралися поговорити про все на світі

Паб “Ціпа” (Бесарабський ринок, вул. Велика Житомирська, 27) – гуцульське крафтове пиво та закуски. Асортимент пива власного виробництва досить широкий – тут кожен зможе знайти собі щось до смаку.

Паб “Varvar – Lisopylka” (вул. Старосільська, 1Е) – це місце знаходиться далеко від центру, але якщо ти поціновувач крафтого пива Varvar – тобі варто сюди зазирнути. 

Syndicate Beer & Grill (вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 6) – вишуканий паб з крафтовим пивом власного виробництва та гріль-меню. Сюди потрібно йти за атмосферою, хорошим пивом та фірмовими закусками.

Бар “Вернісаж” (вул. Костянтинівська, 17) – не шукай тут вишуканого інтер’єру або модного крафотового пива. Цей заклад люблять саме за застиглий в часі дизайн, простоту та відчуття як все навколо стрімко змінюється, а “Вернісаж” залишається все тим же. Тут доволі широкий вибір пива з різних куточків України. Таранька на газеті та музичний автомат – незмінні фішки “Вернісажу”.

Білий налив (вул. Хрещатик, 23А) –  це перша українська сидрерія. Усі позиції в меню: сидр, устриці, пиво, хот-доги – 29 грн. Автор закладу: ресторатор Дмитро Борисов. Він також заснував Dogz n Tailz, Chicken Kyiv, Mushlya Bar. Всі ці заклади заслуговують твоєї уваги. 

Читайте також: Чернівці: куди піти та чим зайнятись

Шопінг та сувеніри

київ сувеніри магазин всі свої українські бренди куди піти
Фото rau.ua

Благодійний магазин Ласка (вул. Липинського, 3) в Ласці можеш купити вінтажний одяг, взуття, кераміку, прикраси з бісеру і біжутерію. Також тут можна випити кави та залишити старі речі на Upcycling. Ті що в гарному стані знайдуть новий дім, з непридатних зроблять килими. 

Всі.Свої (вул. Хрещатик, 27) – найбільший магазин українських брендів одягу та аксесуарів. Цілих 3 поверхи жіночого та чоловічого вбрання.

Всі.Свої. Дім та декор (вул. Хрещатик, 34) – майже навпроти знаходиться великий магазин предметів інтер’єру та декору від українських виробників. Тут можна знайти щось собі додому або на подарунок.

482store (вул. Саксаганського, 37) – шоу-рум, де під одним дахом зібрано понад 40 українських брендів повсякденного жіночого та чоловічого одягу. В багатьох брендів немає власного магазину чи шоуруму, тож знайти їх можна тільки тут.

Okno vo Dvor (вул. Михайлівський провулок, 24) – перший магазин одягу, взуття та аксесуарів виключно українського виробництва. Більш ніж 200 брендів, зібраних під одним дахом. Окрім одягу тут ти знайдеш небанальні сувеніри з Києва: плакати, листівки, піни, блокноти, тощо.

RIOTDIVISION (вул. Рейтарська, 9) – київський бренд технологічного одягу, першими в Україні представили теходяг на національному ринку. Обов’язково зазирни в концептстор, якщо будеш на Рейтарській.

*Цей путівник, місця та заклади – вибір редакції. Ми хотіли показати тобі місто, яке любимо самі. Будь вільним у вивченні Києва, зазирай у подвір’я, заходь у різні заклади. Досліджуй та насолоджуйся містом.

Великий путівник розваг у Львові

Куди піти, чим зайнятися, кафе, бари