Маршрут на вихідні: мале кільце Київської області

Наша чергова подорож вихідного дня – мальовничий маршрут Київщиною: старовинні садиби, альпаки, поля диких квітів. Автомобіль орендували для поїздки в Avis Україна.Той самий випадок, коли машина тільки прикрашає інста-локації.

Розповідаємо, що можна подивитися за один день навколо Києва.

васильківські карпати пагорби село бугаївка як доїхати

Пагорби поблизу Василькова

Проїжджаючи Васильківським районом, неможливо оминути незвичайне місце – – ландшафтний заказник поміж селами Велика Бугаївка, Гвоздів, Крушинка, Рославичі, відомий своїми пагорбами. Місцеві називають це місце “Васильківськими Карпатами”, “Хобітляндією”, “Васильківськими горами” або скромно “Васильківською Швейцарією”. У будь-якому разі розломи в долинах річок утворюють мальовничий краєвид. Поряд з пагорбами у Великій Бугаївці знаходяться поля рапсу та гірчиці, тож можна зробити кілька фото в тому самому жовтому полі.

васильківські карпати пагорби село бугаївка як доїхати
васильківські карпати пагорби село бугаївка як доїхати

Як знайти пагорби

Локацію не складно зайти, роздивившись супутникові знімки в Google Maps. Орієнтовно – між селом Велика Бугаївка та Васильковом.

Палац Хоєцких в Томашівці

Колись це був маєток родини шляхтичів Хоєцьких, що звели на берегах річки Ірпінь декілька садиб і костел в селі Дідівщина (не зберігся до нашого часу). Палац в Томашівці мав стати основною резиденцією шляхтичів на Фастівщині. Архітектором проєкту був Валер’ян Куликівський, найбільш відомий своїм проєктами залізничного вокзалу в Козятині та будинку Південно-західної залізниці в Києві. Будівництво закінчили в 1910 році. Майже одразу палац почали порівнювати з Ермітажем, настільки красивим він був. На жаль, з приходом більшовиків палац відали під підсобне приміщення колгосп, потім тут була школа.

Палац Хоєцких в Томашівці як доїхати

У 2000 році в маєтку оселилися монахи, які згодом отримали дозвіл організувати тут свій скит – Ризоположенський чоловічий монастир. Треба віддати їм належне – будівлю палацу відреставрували та підтримують в належному стані. В деяких місцях з’явилися розписи з іконами, хрести на даху, проте ззовні та всередині збереглося та було відреставровано чимало аутентичних елементів, наприклад дерев’яне різблення на фасаді. Навколо облаштували затишний парк зі скульптурами та квітниками. Тут дуже тихо та спокійно.

За палацом знаходиться невеличкий зоопарк, де живуть здебільшого птахи. Вольєр зі страусами ділять справжні альпаки.

міні зоопарк в томашівці
міні зоопарк в томашівці

Вхід на територію монастиря безкоштовний, проте монахи просять з повагою ставитися до місця, та вдягати відповідний одяг. Для відвідувачів також відкрите приміщення церковної крамнички в самому палаці – нагода завітати всередину.

Дорогою від Томашівки до Копилова можна зустріти мальовничі поля з квітами, рапсом та гірчицею – ідеальне місце для фото!

маршрут з києва на вихідний
квітучі поля під києвом

Садиба барона фон Мекка, де гостював Чайковський

Наступна точка маршруту – покинута садиба Фон Мекка в Копилові. По дорозі можна заїхати на лавандове поле в с. Порадівка. Якщо бажаєте влаштувати фотосесію на полі – час потрібно бронювати заздалегідь, оренда платна. Та на маршруті трапляється чимало мальовничих місць, гірчичних полів та навіть галявина люпинів (цвітуть в кінці травня на початку липня).

садиба барона фон мекка копилів як доїхати

Садибі барона Фон Мекка в Копилові пощастило менше, ніж палацу Хаєцьких. Але спершу трохи історії. Власником садиби був Микола Карлович фон Мекк – власник залізничних шляхів та один з перших автолюбителів в царській Росії та організатор автомобільних змагань. Перший дерев’яний будинок в стилі дачного модерну було зведено 1888 році, проте за кілька років будинок повністю згорів і на його місці збудували новий. Навколо будинку був висадили парк, де розміщувалися літні будиночки для дітей, альтанки, фонтани, штучний став та навіть театр просто неба, де проводили вистави та музичні виступи. Маєток складався з цілого комплексу, до якого входили корівник, молочна ферма, млин, водонапірна башта, кінний завод.

Садиба барона фон Мекка копилів біля києва маршрут на вихідні

В гостях у фон Мекків бував і знаменитий композитор Чайковський. Справа в том, що матір Миколи фон Мекка, Надія, була палкою шанувальницею творчості Чайковського і 13 років підтримувала його фінансово, що допомогло композитору зосередитися на творчості. На знак вдячності Чайковський присвятив свою 4-ту симфонію Надії Філаретівні, але вона побажала, щоб її ім’я не значилося в назві, тож на титульному аркуші партитури композитор вказав — «Присвячується моєму кращому другу». Надія фон Мекк та Петро Чайковській за всі 13 років ніколи не бачилися особисто.

Ось що писав Чайковській про відвідування Копилова:

Приїхав я сюди майже прямісінько з Копилова, де провів близько двох діб найприємнішим чином. Копилів на цей раз сподобався мені так само, як і торік, але споруди, само собою зрозуміло, дуже посунулися з того часу, як я там не був. Кімната, що призначається мені на випадок моїх відвідин, торік була ще лише як натяк, — тепер я вже жив у ній. Вона надзвичайно симпатична, зручна і приємна, і я дав собі слово неодмінно погостювати у Миколи і Анни подовше майбутнім літом.
Садиба барона фон Мекка як знайти
Садиба барона фон Мекка

В 1910 році, наче передчуваючи насуваючу небезпеку, барон продав свій маєток. З того часу доля будівлі склалася не найкращим чином, історія досить типова для періоду після Жовтневого перевороту – націоналізація, а далі використання під різні потреби. Спершу будинок слугував приміщенням агрономічної школи, в періоди Другої світової війни – спочатку німецьким штабом, потім військовим шпиталем. Вже після війни тут розміщувалася центральна районна лікарня, потім середня школа, філіал Макарівської дитячої музичної школи та навіть сільська рада. Але вберегти садибу це не допомогло.

У 2010 році маєток планували реставрувати до Євро 2012, в планах було відтворення літнього театру та зведення готелю в подібному до будинку стилі. Але щось пішло не так, одразу після проведення чемпіонату про реставрацію забули. З кожним роком будівля руйнується все більше, але все ще вражає.

Літак олігарха

Виїжджаючи на Житомирську трасу важко не оминути кафе Yellow Plane зі справжнім літаком на території. Він також має свою історію. В 90-х роках цей літак ЯК-40 належав Євгенію Щербаню – одному з найбагатших та найвпливовіших людей в Україні. Після трагічного вбивства Щербаня прямо біля трапа літака, борт ще деякий час виконував рейси в складі “Авіаліній Донбасу”, після перейшов до компанії “Аєростар” та літав як повітряне таксі до 2010 року. Кілька років тому власники Yellow Plane врятували літак від утилізації, пофарбували в жовтий колір та перетворили на атракцію.

жовтий літак житомирська трасса як доїхати

Під літаком облаштували зону відпочинку. Всередину літака можна зайти та відчути трохи атмосфери тих часів – деякі елементи салону збереглися, хоча всередині облаштували авіасимулятори. Кабіна пілотів майже незмінна, можна спробувати посидіти за штурвалом справжнього літака.

жовтий літак житомирська трасса як доїхати
жовтий літак житомирська трасса як доїхати
жовтий літак житомирська трасса як доїхати

Майже Діснейленд

Перед поверненням в Київ варто зазирнути на ще одну цікаву локацію на Житомирській трасі – казковий замок поблизу села Гурівщина. В’їздна група Victoria Film Studio давно вже стала туристичною локацією. Суди з’їжджають з траси зробити кілька фото на фоні чудернацького замку, що нагадує Діснейленд. На територію студії потрапити не можна, а от прогулятися навколо та зробити селфі на залізному троні в повну величину – будь-ласка.

victria film studio діснейленд житомирська траса

За один день об’їздити всі локації можна на авто. Якщо немає власного або хочеться більше комфорту – можна орендувати машину на вихідні. Наприклад, вартість оренди комфортного автомобіля Toyota Yaris – $37 за добу, Fiat 500 – $26 за добу. Обрати та забронювати автомобіль можна на сайті avis.com.ua.

Детальніше про те, як орендувати машину в Україні.

Урізноманітнити маршрут можна відвідуванням Коростишівських кар’єрів або замку Радомишль. Для зручності ми нанесли усі локації на Google Maps. Збережіть собі карту перед поїздкою.

Фото: Стелла Мельниченко, Марія Леоненко

Цей матеріал створено за підтримки бренду Avis