Російські туристи залишились без літнього відпочинку на Балканах

Війна та санкції практично унеможливили подорожі росіян до країн Адріатичного узбережжя.

Популярні курортні країни для росіян – Хорватія, Чорногорія та Албанія приєднались до міжнародних санкцій проти росії, пише Reuters. Санкції включають заборону на комерційні авіарейси з РФ, блокування російських банків, а також конфіскацію частини нерухомості та яхт, що належать російським олігархам.

На чорногорських курортах цьогоріч очікують значне зменшення кількість туристів з України та росії. Водночас тисячі росіян та українців втікаючи від війни орендували тут нерухомість. Сусідню Хорватію загалом у 2021 році відвідали 145 тис. російських туристів, а протягом березня-травня цього року приїхали близько 4,5 тис. росіян, що набагато менше, ніж зазвичай. В Албанії, де планувалось, що туристичний сектор цього року відновиться після пандемії, також очікують значне зменшення кількості туристів з України та РФ.

Експерти вважають, що деякі російські туристи все ще зможуть приїхати до цих країн через Стамбул та Белград, які поки що відкриті для рейсів з росії. Крім того, там сподіваються, що компенсують нестачу російських туристів відпочивальниками із західної та центральної Європи, Ізраїлю та Саудівської Аравії.

Нагадаємо, вже дев’ять країн Європи ввели обмеження на отримання віз росіянами. Потрапити в ці країни їм буде набагато складніше.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.