Польщу, Чехію, Угорщину та країни Балтії з’єднають швидкісними поїздами

Потяги зі швидкістю 250 км/год планують запустити між Варшавою, Вільнюсом, Ригою, Таллінном, Прагою, Братиславою та Будапештом.

Залізничні інвестори з Польщі, Чехії, Литви, Латвії та Естонії вже підписали угоду про співпрацю, повідомляє Business Insider.

Згідно зі запланованим графіком, до 2028 року планується завершити першу ділянку швидкісної залізниці Варшава – Лодзь, яку розробляє компанія CPK. До цього часу PKP PLK також має завершити модернізацію маршруту Rail Baltica від кордону з Литвою через Білосток до Варшави.

До 2030 року в Естонії, Латвії та Литві має бути побудований весь транскордонний коридор Rail Baltica: від Таллінна через Ригу та Каунас (з відгалуженням до Вільнюса) до кордону з Польщею. Крім того, в цей час також буде побудована ділянка високошвидкісної лінії V4 між Прагою, Брно, Братиславою та Будапештом.

В планах інвесторів створити єдину мережу високошвидкісних поїздів зі спільними розкладами та забезпечити однаковий стандарт подорожей.

До речі, польська компанія CPK та “Укрзалізниця” підписали угоду про співпрацю щодо будівництва нової високошвидкісної залізниці між Україною та Польщею. Вона з’єднає Варшаву, Київ та Львів швидкісною залізницею. Тому, можна припустити, що Україна також приєднається то єдиної мережі швидкісних поїздів Центральної Європи.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.