Подорожі з дітьми від 0 до 5 років: практичні поради батькам

Багато хто вважає, що з дітьми молодшого віку відпочинком, в період поїздки чи відпустки, не пахне. За ними потрібне око та око, збільшена кількість речей (що створюють враження, нібито, ви кудись переїжджаєте назавжди) та підвищена втома від того, що забезпечуєш всі їхні потреби. Однак, поїздки в машині, поїзді, літаку, на кораблі та інших засобах пересування можна (й потрібно!) зробити простішими, якщо правильно враховувати потреби малюків у їжі, розвагах та відпочинку. Разом з Pampers розповідаємо як підготуватися до подорожі з малюками та зробити її максимально приємною для усієї родини.

З якого віку краще подорожувати? 

як подорожувати з дітьми немовлятами

Подорожувати можна з будь-якого віку. Головне, розуміти, чи варта поїздка та враження витрачених зусиль батьків. Більшість маленьких дітей достатньо добре переносять подорожі на автомобілях та, навіть, літаках, але завжди потрібно робити поправку на формат подорожі з дитиною, враховувати нюанси, до яких потрібно підготуватись. 

Немовлят до пів року краще не возити з собою в літаках: через перепад тиску в салоні літака вони не будуть себе спокійно вести. Грудне вигодовування або пляшечка можуть заспокоїти та приспати малюка в літаку. В автомобілі такі пасажири найменш вибагливі: малюки до року багато сплять, можуть довго знаходитися в автокріслі та не потребують багато уваги.

Діти, віком від 1 до 2 років — найвибагливіша публіка в подорожах: вони вже вміють ходити, багато рухаються, потребують багато простору та уваги. З малюками такого віку краще обмежитися короткими переїздами. 

У віці 2-4 років вже активно проявляють зацікавленість до навколишнього світу, вміють себе зайняти іграшками чи переглядом книжок, і в цілому дуже добре сприймають подорожі, особливо автомобільні.

З 5 років діти дуже легко переносять подорожі, а для молодших школярів сімейна поїздка кудись – це вже ціла пригода. 

Що потрібно взяти в дорогу?

З появою малюка в родині, кількість валіз в подорожі може збільшитися: необхідно брати з собою багато змінного одягу, різні аксесуари для догляду та іграшки для дитини. У «памперсний» період в дорогу треба брати вдвічі більшу, ніж зазвичай, кількість підгузків. Не забуваємо про вологі серветки (велика упаковка)! 

Для малюків в дорозі під рукою треба завжди мати:

  • зеленку чи йод для колін
  • вологі та сухі серветки
  • панамку проти сонця
  • 2, а краще 3 запасних комплекти одягу
  • запас «смачненького», яке подобається саме вашому малюкові (ми рекомендуємо звертати увагу на здорову їжу без вмісту цукру, якщо тільки ви не зубний лікар)
  • воду в «непроливайці»
  • гроші на екстрені випадки (раптом знадобиться везти в лікарню на таксі)
  • основні та запасні іграшки/книжки

Що потрібно взяти з собою на пляжний відпочинок?

Особливу увагу потрібно приділити формату відпочинку на пляжі. Пряме сонце та вода потребують особливого набору речей для малюка:

  • панамка від сонця. Обов’язково
  • сонцезахисний крем (найкраще підійдуть дитячі варіанти)
  • крем після засмаги та пантенол або аналог від сонячних опіків
  • достатня кількість води для пиття
  • пляжну парасольку або інші варіанти облаштування затінку для дитини
  • спеціальні трусики для плавання Pampers Splashers

Трусики Pampers Splashers не набрякають у воді як звичайні підгузки, залишаючись зручними для малюка, вологі чи сухі. Тож малюк може бризкатися у воді скільки завгодно! Для надійного захисту у воді, подвійні манжети від протікань Splashers щільно облягають ніжки, утримуючи випорожнення, тому вони ідеально підходять для басейну, пляжу, аквапарку і т.п. Pampers Splashers прилягають, наче, плавки, легко надягаються та знімаються, навіть, коли мокрі. На трусиках для купання Splashers є бокові вставки, що легко розриваються, тож їх легко швидко зняти, не забруднившись. Дізнатись більше про продукт.

Поради для подорожей з дітьми в літаках

подорожі з дітьми в літаку

Політ на літаку іноді буває єдиною прийнятною опцією для окремих напрямків. Також він завжди набагато швидший, ніж пересування по землі. Рекомендуємо вам враховувати при плануванні вашого польоту:

  1. Якщо дитина ще колясочного віку, то обов’язково придбайте та беріть з собою візочки типу “тростинка”. Ця складена коляска займе мінімум місця, її можна брати до літака як ручну поклажу та вона, як правило, за вагою не додається до вашого основного й ручного багажу. Навіть варіант пляжного відпочинку вимагає тростинки для комфортного переміщення дитини з готелю на пляж та по території міста при вечірніх променадах. Носити дитину на руках в жаркому кліматі – це серйозне фізичне випробування для будь-якого дорослого. Ця порада також стосується подорожей на поїзді та на машині. Мінуси тростини: вона дуже погано проходить по піску та гравію – першими виходять з ладу колеса та їх шарнірні з’єднання. Та вона зовсім не ходить по бруду після дощу по голій землі, так що не гуляйте з нею у лісі під час чи одразу після дощу.
  2. Різні аеропорти по-різному ставляться до дитячої їжі та води, що ви провозите. У Болгарії, наприклад, можуть змусити викинути всю дитячу їжу та вилити всю воду! А в Єгипті, Туреччині та Таїланді спокійно можуть дозволити провезти, навіть, літр дитячої води. У будь-якому випадку, пам’ятайте, що стандартним регламентом дозволено не більше 100 (200) мл води на людину. Дитячу їжу в салон літака візьміть з розрахунку: 1 баночка на 1-2 години польоту, а якщо везете більше, то все інше упакуйте та здайте в багаж. Пам’ятайте, що скляні банки, в яких продається більшість видів дитячого харчування, треба замотувати в м’які матеріали та спаковувати до самої середини валізи в оточенні м’яких речей, щоб вони не розбилися.
  3. В більшості країн світу ви зможете знайти дитячу їжу. Вона буде продаватися в супермаркетах, аптеках чи спеціалізованих дитячих магазинах. Складно буде її знайти в окремих країнах Азії (Лаос, наприклад) та Океанії. Тому, найчастіше брати з собою треба рівно стільки, щоб вам вистачило на 2-3 перші дні після прильоту куди-небудь, допоки, ви не купите її на місці. Пам’ятайте, що десяток баночок – вже 2 кілограми зайвої ваги. 
  4. Соска є чудовою альтернативою грудей для заспокоєння – в тому випадку, якщо ви привчали власне чадо до соски.
  5. Заздалегідь, перед поїздкою почитайте різні форуми, щоб знати, наскільки добре харчування в тому чи іншому запланованому вами місці, для вашої дитини. Наприклад, в таких курортних містах Болгарії як Поморіє, Созополь та Бургас в не готельних кафе та ресторанах майже неможливо знайти нормальну їжу для дитини 1-2 років – там виключно все розраховано на дорослу аудиторію. Доведеться розраховувати тільки на дитячу їжу, яку взяли з собою. Подібні, здавалося б, дрібні, неприємності можуть зробити вашу поїздку маленькою філією пекла.

Поради для подорожей з дітьми на автомобілі

Поради для подорожей з дітьми на автомобілі
a8328db3-df97-4a57-a365-d2bbe59ba44b
  1. Комусь нічні переїзди – панацея. А інші діти, навпаки, зовсім не можуть спати вночі в русі. Це стосується й поїздів. Підлаштовуйтеся під графік своєї дитини, щоб не дістатися до пункту призначення вичавленим, як лимон та не спавши.
  2. У машині немає місця, щоб побігати та погуляти. Тому робіть перерви в їзді кожну 1-2 години, щоб дати дитині побігати та розтратити частину своєї енергії.
  3. Окремі місця та країни неможливо якісно подивитися без тривалих поїздок на автомобілі. Але, якщо дитину захитує, то відразу варто відмовитися від довгих та виснажливих переїздів. Сплануйте замість цього що-небудь інше або візьміть з собою засоби від захитування.
  4. Ваш «автомобільний» графік повинен бути максимально гнучким, щоб, в разі поганого настрою малюка, зупинитися, змінити маршрут, заїхати в інше місце й т.і.
  5. Попіклуйтесь, щоб в автомобілі дитині було чим зайнятися, облаштуйте умови для зручної гри іграшками або розглядання книжок.

Загальні поради

Пам’ятайте, що в період до 5 років дитині принципово не будуть цікаві спокійні «дорослі» варіації відпочинку, якими є, наприклад, походи в музеї мистецтв, театр, кіно чи на фестиваль джазової музики у Львові. Тож програму вашої подорожі краще складати з урахуванням інтересів дитини.

  1. У віці до 5 років не ходіть в гори чи туди, де потрібно проходження складного маршруту, наприклад, в ліс. По-перше, це небезпечно через реальну можливість посковзнутися, оступитися, впасти та закінчити сходження на розбитій колінці. По-друге, безліч кусючих комах нікуди не ділися.
  2. «Дорослі» варіанти походів та розваг для маленької дитини недоступні до періоду 10+, а то й пізніше: сплав по річці, поїздка на джипах по пустелі, політ в аеротрубі, дайвінг, снорклінг, аквапарк тільки з дорослими гірками, кінні поїздки, зіп-лайн, спуск зі сніжної гори на лижах чи мотузкове містечко.
  3. В дорогу обов’язково візьміть кілька найулюбленіших іграшок малюка та обов’язково придбайте кілька нових, зробіть це заздалегідь, перед поїздкою. Багато хто рекомендує видавати нові іграшки по 1 в день, але насправді, це дуже індивідуально. Якщо ви жадаєте більшого спокою, то ми рекомендуємо видавати нові, коли ви бачите, що минула іграшка вже набридла, а дитина починає нервувати, пустувати чи плакати.
  4. Мультики – наше все! Більшість дітей стають спокійними на досить тривалий час, якщо дати їм до рук мобільника з мультиками. Оскільки сигнал мобільного інтернету в дорозі є далеко не завжди (особливо його немає на борту літака), краще заздалегідь зберегти улюблені мультфільми на телефоні чи планшеті. Чудовою альтернативою відео для дітей від 2 років є прості ігри на тому ж мобільнику, де треба щось кудись клацати, наприклад, щоб укласти котика спати чи збирати кістки динозаврів. 
  5. Змиріться з тим, що діти – допитливі. Малюки можуть вивчати кожну травинку та жучка протягом дуже тривалого часу, бігати розганяти голубів на площі чи проявити раптовий дикий інтерес до різнобарвної бруківки. Тому, екскурсійних груп та інших, стислих за часом маршрутів, краще уникати.
  6. Але, навіть, якщо ваше дитя – саме натхненне у світі, пам’ятайте, що до витривалості дорослих йому далеко. Не будуйте складних маршрутів, які включають багато точок. Інакше, цілком може бути, що вже після 1-2 годин прогулянки, дитина втомиться та захоче додому. І, щоб не нести її на руках чи не везти в візочку по, важко прохідним місцям, включіть до відпочинку з дітьми багато “гнучкого” запасного часу.
  7. Не плануйте «активний відпочинок» з дітьми у візочку. Що огляд стародавніх руїн, що підйоми-спуски по численних сходинках (з коляскою чи без) – виснажать вас та дитину.
  8. Користуйтеся корисними додатками на мобільному, які пропонують допомогу в подорожах, такими як TopTripTip. Вони здатні швидко підказати, де поїсти з дитиною поблизу чи де є ігрова дитяча кімната.
  9. Завжди пам’ятайте про безпеку. По можливості, вибирайте «дитячу» страховку, навіть, в пакетних турах. Та не забудьте про особисту аптечку із засобами проти укусів комах, сонячних опіків, розладів шлунка, для промивання ран, пластирі й т.і. У різних країнах, потрібні вам ліки, можна просто не знайти в аптеці чи ви не будете знати їх місцевих назв!
  10. У нових місцях не купуйте для дитини харчування й напої, в яких ви не впевнені. Наприклад, незнайома газована солодка вода може стати причиною сильної алергії, тому що до неї входить який-небудь «екстракт тамаринду», на який у дитини, як виявилося, така реакція.

Подорожувати – це цікаво, оскільки, ви занурюєтеся в умовно-контрольований хаос нових місць та відчуттів. А діти вас змусять ставати кращою версією самого себе!

Вдалих та цікавих вам подорожей!


Цей матеріал підготовано за підтримки партнера Pampers