У Вінниці запрацював інтерактивний трамвай «Reyka: Коліями до вражень». Проєкт, ініційований місцевими підлітками, учасниками Урбанруху «У міста є Я», перетворює звичайну поїздку на міську екскурсію.
Тематичний вагон курсує найдовшим маршрутом №6, що сполучає мікрорайон Вишенька із залізничним вокзалом. Пасажири можуть слухати аудіогід про Вінницю, бачити зображення впізнаваних локацій на вікнах та отримувати додаткові факти й цифрові карти через QR-коди. Водій вмикає аудіозаписи, де трамвай ніби сам розповідає історії про місто.
Ініціатори проєкту, активні підлітки та представники Дитячої дорадчої ради при міському голові, отримали підтримку від департаменту транспорту та міської мобільності. Також було залучено грантову допомогу від Британської Ради. Зазначається, що підлітки самостійно шукали партнерів та прикрашали вагон. Один із авторів, Роман Кундзіч, зазначив, що робота над «Reyka» допомогла йому по-новому відкрити рідне місто.
Інтерактивний трамвай курсує щодня. У будні він вирушає із залізничного вокзалу о 12:07, а з Барського шосе — о 13:06. У вихідні відправлення з вокзалу відбувається об 11:38, а з Барського шосе — о 12:37. Проєкт реалізовано у співпраці з Вінницькою транспортною компанією, міськрадою та низкою партнерів.
Нещодавно стало відомо, що FlixBus запустив свій перший внутрішній маршрут в Україні.
Telegram