Найкрасивіші залізничні станції у всьому світі

Красиві залізничні вокзали є, мабуть, найціннішою архітектурною пам’яткою міст. З безперервними авіарейсами, які літають, здається, скрізь, люди схильні надавати перевагу небу, а не рейкам. Тим не менш, є щось ностальгічне – і навіть гламурне – у мандрівці потягом. 

Оскільки популярність потягів зростала протягом другої половини блискучого 19-го століття, деякі зі станцій є напрочуд гарними витворами архітектурного мистецтва. Від фресок на небесну тематику на високих стелях до глянцевих підлог з червоної цегли – найгарніші залізничні вокзали, що привертають увагу, є доказом економічного буму, який спричинили такі транспортні вузли.

Чи то під час щоденних поїздок на роботу, чи під час відчайдушних пригод по всьому світу, ти здивуєшся, дізнавшись, що деякі з найбільш приголомшливих архітектурних пам’яток світу можна знайти на залізничних вокзалах. Від вражаючого вигляду лондонського вокзалу Сент-Панкрас у стилі готичного відродження до іспанського колоніального стилю ар-деко та Юніон-Стейшн Джона і Дональда Паркінсонів у Лос-Анджелесі – вражаючі дизайни цих транспортних вузлів роблять подорож потягом вкрай захопливим досвідом. Наступного разу, коли ти будеш планувати подорож, обов’язково заплануйте зупинку на одному з цих відомих вокзалів. Публікуємо переклад матеріалу про найгарніші залізничні вокзали в світі.

1. Транспортний вузол Всесвітнього торгового центру

Довгоочікуваний транспортний вузол Всесвітнього торгового центру архітектора Сантьяго Калатрави відкрився в березні в Нижньому Манхеттені. Центральним елементом проєкту є споруда зі скла та сталі площею 800 000 квадратних футів, відома під назвою “Окулус”. Вузол з’єднує 11 ліній метро, потяг PATH, поромний термінал Бетері-Парк-Сіті та кілька будівель у центрі міста. Головний зал, що здіймається в повітря, має підлогу з білого мармуру та 355-футове висувне дахове вікно. В Oculus також знаходиться торговий центр Westfield World Trade Center площею 365 000 квадратних футів, який відкрився в серпні.

2. Залізничний вокзал Куала-Лумпур

Спроєктований британським урядовим архітектором Артуром Бенісоном Хаббеком і відкритий у 1910 році, вокзал у Куала-Лумпурі, Малайзія, – це неомавританська насолода, фантастична агломерація мінаретів, куполоподібних павільйонів і арок. Зараз більше для пасажирів, ніж для туристів, розкішний біло-кремовий англо-азійський вокзал все ще вартий того, щоб тут зупинитися.

3. Станція Канадзава

Коли у 2005 році вокзал Каназава, збудований близько 1898 року, було модернізовано, перша реакція була неоднозначною. Додавання ультрасучасного куполу зі скла і сталі та гігантських дерев’яних воріт у формі барабана здалося багатьом недоречним. Але відвідувачі продовжують стікатися до японського вокзалу Ісікава, а привабливість нових споруд гідно конкурує з іншими визначними пам’ятками історичного міста, включаючи район гейш і колишні самурайські квартали.

4. Залізничний вокзал Льєж-Гійемен

Іспанський архітектор Сантьяго Калатрава спроєктував останнє втілення залізничного вокзалу Льєжа, Бельгія, використовуючи сталь, скло та білий бетон. Його версія, завершена в 2009 році, замінила будівлю 1958 року в інтернаціональному стилі (яка в свою чергу замінила споруду 1842 року в стилі витончених мистецтв), навмисно позбавлена єдиного фасаду, щоб об’єднати два райони, раніше розділені залізничними коліями. Прихильність Калатрави до пластики бетону тут очевидна, а створене ним величезне ребристе склепіння органічно перетікає, нагадуючи хвилю, що розбивається об тисячі пасажирів, які щодня проходять під ним.

5. Центральний залізничний вокзал Мілана

Другий за величиною вокзал Італії (після римського вокзалу Терміні) відкрився в Мілані в 1931 році. Спочатку він був спроєктований за зразком Юніон Стейшн у Вашингтоні, але коли Муссоліні прийшов до влади, він розширив дизайн у стилі витончених мистецтв, включивши в нього елементи модерну та ар-деко. Приголомшливий результат – 118 000 квадратних футів мармурової підлоги, безліч м’язистих кам’яних скульптур і п’ять залізничних ангарів, покритих величезними залізними та скляними навісами.

6. Вокзал Гангербург

Архітекторка Заха Хадід уперше заявила про себе в австрійському Інсбруку з вежею для стрибків з трампліну Бергізель 2002 року. Вона повернулася з цим проєктом для канатної дороги Nordpark – фунікулера з чотирма станціями, який замінив 100-річний трамвай і перевозить пасажирів вгору по запаморочливому нахилу на 1,1 милі. Кожна станція Хадід перекрита скляними формами, що нагадують крижини та кучугури. Тут вид на станцію Гангербург, кінцеву зупинку підйому фунікулера, який було завершено у 2007 році.

7. Залізничний вокзал Сіркеджі

Будучи воротами Стамбула до Європи, розкішний вокзал Сіркеджі поєднував у собі французький модерн та османську естетику. Коли його відкрили у 1890 році, він вважався досить сучасним для свого часу, маючи 300 газових ліхтарів та кахельні печі, імпортовані з Австрії. Вокзал, що стоїть біля підніжжя протоки Босфор, вирізняється цегляними смугами на фасаді, вежами з годинником і вітражами. Вокзал слугував кінцевою станцією для відомого Східного експреса, який з’єднував паризький Східний вокзал з Туреччиною за 80 годин подорожі, доки лінія не припинила обслуговувати Стамбул у 1977 році.

8. Вокзал Антверпен-Центральний

Прекрасний зал очікування вокзалу Антверпена, завершений у 1905 році, щедро оздоблений більш ніж 20 видами мармуру та каменю, але він не здається громіздким завдяки високим арочним вікнам та ліхтарям, які наповнюють вестибюль світлом. Верхня залізнична платформа також має чудовий склепінчастий дах із заліза та скла.

Завдяки ретельній реставрації 2009 року, напівзруйновані фронтони і башточки, які були зняті в 1950-х роках, були реконструйовані, а цілісність оригінального терміналу була збережена, навіть коли були прориті нові тунелі для наскрізного руху і високошвидкісної залізниці.

9. Залізничний вокзал Хайдарпаша

Менш відомий, але не менш величний, ніж стамбульський вокзал Сіркеджі, Хайдарпаша відрізняється тим, що був побудований на землі, відвойованій у протоки Босфор, і тому з трьох боків оточений водою. Імпозантна неокласична споруда, спроєктована німецькими архітекторами Отто Ріттером і Гельмутом Кону, була урочисто відкрита в 1909 році в день народження правлячого султана Мехмеда V.

Вестибюль вокзалу вирізняється кесонними бочкоподібними склепіннями та великими вікнами. Хоча Хайдарпаша був закритий у 2012 році на реставрацію та розвиток швидкісних ліній, він все ще вражає ззовні, і його найкраще оглядати з човна.

10. Вокзал Південного Хреста, Мельбурн

Вишуканий вокзал Мельбурна, що простягається на цілий міський квартал, має хвилеподібний дах, який спирається на ряд Y-подібних колон. Споруду було відремонтовано у 2005 році (і перейменовано – раніше вона була відома як Спенсер-стріт-Стейшн за своїм розташуванням), і тепер вона демонструє інноваційний дизайн від Grimshaw Architects.

11. Вокзал Юніон Стейшн

Архітектори-батько і син Джон і Дональд Паркінсони поєднали стилі іспанського колоніального стилю та ар-деко для головного залізничного вокзалу Лос-Анджелеса, завершеного в 1939 році, який є найбільшим пасажирським залізничним терміналом на заході США. Патіо вишикувалися вздовж стін залу очікування вокзалу, в той час як травертиновий мармур покриває внутрішні стіни вокзалу на нижньому рівні.

12. Станція метро Комсомольська

Йосип Сталін керував будівництвом цього барокового “палацу для народу”, яке було завершено в 1952 році всього за рік до його смерті. Платформа станції московського метро, зображена тут, має 68 вапняково-мармурових колон, що піднімаються з гранітної підлоги. Соняшниково-жовта стеля вкрита блискучими мозаїчними панно, прикрашеними смальтою (кобальтове скло, розтерте в пігмент) і дорогоцінним камінням, кожне з яких віддає данину історичному російському військовому тріумфу. Через десять років після того, як Сталін – і така розкіш – впав у немилість, його зображення на двох панно були видалені, а партійна лінія повернулася до “кілометрів за рахунок архітектури”, ідеології, що надає перевагу функції над формою.

13. Північний вокзал

Відкритий у 1864 році, цей величний комплекс у стилі витончених мистецтв у 10-му окрузі Парижа є одним із найстаріших залізничних вокзалів у світі, який досі залишається одним із найзавантаженіших і, можливо, найвеличніших. Двадцять три жіночі статуї прикрашають його фасад, кожна з яких уособлює пункт призначення, що обслуговується залізничною лінією. Інтер’єр вокзалу залитий природним світлом завдяки високим вікнам, а скляний і чавунний дах залізничного ангару є тріумфальним злиттям інженерії та краси.

14. Центральний вокзал Роттердама

Як і багато старих міст із старими вокзалами, Роттердам потребував центрального залізничного вузла, щоб прийняти більше пасажирів, а також швидкісних та приміських ліній. Замість того, щоб консервувати непоказний термінал 1957 року, місто доручило команді архітектурних фірм спільну роботу над новим комплексом, який було відкрито в березні цього року. Центральним елементом дизайну є блискучий бумерангоподібний навіс над головним входом – проекція з нержавіючої сталі, яка зігрівається частковим облицюванням деревом. Подібне поєднання холодних і теплих матеріалів відбувається і на залізничних платформах, де прозорий дах підтримується дерев’яними балками. Менш помітним, але не менш вражаючим є використання 130 000 сонячних панелей, розташованих по всій площі даху, що робить цей проєкт одним з найбільших сонячних проєктів на даху в Європі.

15. Юніон Стейшн

Це диво витонченого мистецтва, завершене в 1907 році, було першою великою спорудою в країні, побудованою з білого граніту з Бетелю, штат Вермонт, який цінується за свою міцність і яскравість. Вокзал об’єднав два залізничні вузли Вашингтона під одним дахом, що дозволило залізничникам демонтувати центральну колію і створити Національний молл.

Сама станція, спроєктована архітектором Деніелом Бернемом, має приголомшливу кесоновану гіпсову стелю і черпає натхнення в класичних елементах, таких як римська арка Костянтина (відображена на головному фасаді) та лазні Діоклетіана (видно в склепінчастих інтер’єрах). В оздобленні поверхонь щедро використано мармур, сусальне золото та червоне дерево.

16. Залізничний вокзал CFM

Бронзовий купол центрального залізничного вокзалу Мапуту в Мозамбіку вирізняється вражаючим силуетом на тлі чистого горизонту, що його оточує. Збудований за проєктом Альфредо Аугусту Лісбоа де Ліма, Маріо Вейги та Феррейри да Кости у 1916 році і завершений у 1916 році, вокзал виходить на площу Праса дос Трабалхадорес (Площа Робітників). Скромна красива споруда має м’ятно-зелено-білий екстер’єр, ковані решітки та виставку старовинних паровозів.

17.Залізничний вокзал Кінгс-Кросс

Історична частина вокзалу Кінгс-Кросс у Лондоні була спроєктована архітектором Льюїсом Кьюбіттом і завершена у 1852 році. На той час скляні дахи двох залізничних перонів вважалися найсучаснішими, хоча їхні балки з клеєної деревини були замінені на сталеві, а дві платформи та 14 колій швидко втратили попит серед пасажирів. Нова якість була досягнута завдяки 15-річному проєкту реконструкції вартістю 650 мільйонів доларів, найяскравішою особливістю якого став новий вестибюль, спроєктований Джоном МакАсланом. Величезна однопролітна конструкція, що охоплює нову квиткову залу та пішохідну зону, являє собою сталеву решітку, яка нагадує розсічену воронку, була відкрита до Олімпіади 2012 року.

18. Вокзал Аточа

Оригінальний вокзал Аточа 1851 року був майже повністю знищений пожежею і замінений у 1892 році на навіс, який з’єднує два цегляні фланги кованим дахом з перевернутим корпусом (майже 90 футів заввишки), що здіймається вгору. Архітектор проєкту, Альберто де Паласіо Еліссанж, також будував палаци та мости, а над цим проєктом співпрацював з Александром-Гюставом Ейфелем, який щойно закінчив свою однойменну паризьку вежу. Аточа продовжує служити найбільшим залізничним вокзалом Іспанії, але в 1992 році його головний зал був перетворений на торговий центр, в центрі якого розкинувся тропічний сад площею в один акр.

19. Вокзал Чгатрапаті Шиваджі

Вокзал Чгатрапаті Шиваджі в Мумбаї, Індія, раніше відомий як вокзал Вікторія, є поєднанням вікторіанського італійського готичного відродження та традиційної індійської архітектури. Призначений для обслуговування провідного торгового порту країни і завершений у 1888 році, вокзал будували десять років, докладаючи величезних зусиль для реалізації плану архітектора Ф. В. Стівенса щодо декоративного різьблення по каменю і скульптур місцевої флори і фауни, горгулій, алегоричних гротесків і погруддя, що представляють касти і громади країни.

20. Залізничний вокзал Сан-Бенту

Архітектор Жозе Маркес да Сілва надихався Парижем 19-го століття, коли проєктував кам’яний фасад і мансардний дах вокзалу Порту, Португалія, який відкрився в 1916 році в другому за величиною місті Португалії. Центральну частину вокзалу створив місцевий художник Хорхе Коласо, який розписав стіни атріуму сценами з історії Португалії. Хоча Коласо часто працював на полотні, у цій техніці було використано 20 000 керамічних плиток, глазурованих оловом. Художнику знадобилося 11 років, щоб завершити фрески.

21. Термінал Гранд Сентрал

Оригінальний Гранд Сентрал був побудований транспортним магнатом Корнеліусом Вандербільтом у 1871 році, але будівля була знесена у 1903 році. Сучасна версія, завершена в 1913 році, продовжує залишатися перлиною архітектури Нью-Йорка. Його величезний вестибюль вирізняється елегантними мармуровими сходами з обох боків і чотиригранним годинником з молочного скла та латуні над центральною інформаційною стійкою; намальовані зодіакальні сузір’я на кавернозній куполоподібній стелі були майже повністю вкриті слідами сигаретного диму до реставрації у 1998 році. 

Серед інших визначних пам’яток терміналу – годинник Тіффані на фасаді на 42-й вулиці і знаковий підземний ресторан Oyster Bar, який має змієподібну стійку для ланчу, галерею у вхідній арці і теракотову плитку Guastavino, що вистилає склепінчасту стелю.

22. Центральний вокзал Амстердама

Вокзал в стилі неоренесансу в Амстердамі є найбільшим залізничним вокзалом в Європейському Союзі, який обслуговує понад 260 000 пасажирів щодня, і був відкритий для відвідувачів у 1889 році. Спроєктований голландським архітектором П’єром Кюйперсом, термінал у готичному стилі має чавунне приміщення платформи.

23. Вокзал Неаполя Афрагола

Трохи більше семи миль на північ від Неаполя, вокзал Афрагола, спроєктований Захою Хадід, відкрився у червні 2017 року як відповідь на зростаючий попит на залізничні подорожі в цій невеликій європейській країні. Вокзал британсько-іранської архітекторки має дуже сучасний, майже футуристичний вигляд, з величезним надземним вестибюлем, що складається з відкритих сталевих кісток і заскленого даху. Здалеку, однак, молодий вокзал виглядає як яскраво-біла абстрактна хвилеподібна форма серед повністю бежевого ландшафту. Безумовно, таким був задум архітекторки. 

24. Залізничний вокзал Хуахіна

Залізничний вокзал Хуахін у Хуахіні, Таїланд, є одним із найстаріших залізничних вузлів країни. Побудований у традиційному тайському архітектурному стилі. Мабуть, найяскравішим місцем невеликого вокзалу є Королівський зал очікування, зведений у 1911 році за часів правління короля Рами. Однак її неодноразово руйнували та перебудовували. Первісна будівля вокзалу була зведена роком раніше, у 1910 році, а згодом перебудована у 1926 році принцом Пурачатра Джаякара, який хотів надати мініатюрній споруді більш вікторіанського вигляду. А в 1967 році полковник Саенг Чулачаріт запланував перенесення залізничного павільйону палацу Санам Чандра до того місця, яке зараз знаходиться в Хуахіні.

25. Центральний вокзал Гельсінкі

У столиці Фінляндії, Гельсінкі, Центральний вокзал є однією з найвідоміших визначних пам’яток міста. Сучасна споруда в стилі ар-деко з вигнутим парадним входом прийшла на зміну першому залізничному вокзалу міста, який був збудований у 1860 році і курсував між Гельсінкі та Хямеенлінною. Хоча новий вокзал миттєво завоював популярність, його будівництво розпочалося зі складнощів, оскільки споруда Карла Альберта Едельфельта (первісного архітектора) була замалою, тож уряд організував конкурс на її заміну. Отримавши 21 заявку, Еліель Саарінен виграв омріяну роль нового дизайнера вокзалу. Його нове творіння було завершене у 1909 році, а вокзал відкрився через 10 років.

26. Східний вокзал (Gare do Oriente) 

Спроєктований іспанським архітектором Сантьяго Калатравою, який також створив Олімпійський спортивний комплекс в Афінах, Художній музей Мілуокі та транспортний вузол Всесвітнього торгового центру в нижньому Мангеттені, Східний вокзал у Лісабоні відкрився у 1998 році. Сучасний на перший погляд, новий вокзал тонко відсилає до готичного стилю, який панував у Європі між кінцем 12-го та 16-м століттями. Однак найбільш впізнаваною особливістю Gare do Oriente є решітчаста конструкція, яка ніби простягується над терміналом і галереями під ним. 

27. Юніон-Стейшн

Задуманий як реакція на другу велику повінь у Канзас-Сіті, яка повністю поглинула первісний залізничний вокзал Юніон Депо, керівництво залізниці швидко вирішило побудувати новий вокзал, але цього разу на місці, яке розташоване вище. І що ж вийшло в результаті? Юніон Стейшн, дітище чиказького архітектора Джарвіса Ханта, який взявся за проєкт у 1906 році. Вісім років потому новий вокзал відкрився для публіки і зустріли його миттєвим захопленням. 

Проте, крім успіху, станція відома ще кількома причинами, однією з яких є Вбивство на Юніон Стейшн 1933 року, коли засуджений мафіозі Френк Неш був несподівано застрелений біля станції під час перестрілки. Загинули Неш і четверо поліцейських. Ті, хто часто відвідує вокзал сьогодні, стверджують, що бачать шрами від куль на фасаді вокзалу. 

28. Залізничний вокзал Меца

Вокзал Меца, що обслуговує місто Мец, столицю Лотарингії, Франція, місцеві жителі часто називають Вокзальним палацом, оскільки, якщо подивитися з вдалого ракурсу, можна побачити колишні апартаменти німецького кайзера Вільгельма II. Побудований під час першого приєднання Меца до Німецької імперії, вокзал може похвалитися безперечно німецьким виглядом. Це тому, що його спроєктував німецький архітектор Юрген Крьоґер. Він витратив три роки на будівництво неороманської будівлі, в якій досі знаходиться оригінальний зал відправлення, почесний зал та колишній вокзальний ресторан.

29. Станція Юнгфрауйох

Станція Юнгфрауйох, розташована на висоті 3 500 метрів над рівнем моря, є гірською залізничною станцією в Бернських Альпах, а саме у Фішерталі, Швейцарія. Після десятиліть спроб з’ясувати, як відкрити залізничну станцію на такій висоті, остаточний план був запропонований у 1893 році Адольфом Гайєр-Целлером, промисловцем і залізничним експертом з Цюріха. Однак будували його аж до 1930 року. 

30. Вокзал Вільяма Грея ІІІ на 30-й вулиці

Як і багато інших вокзалів, збудованих у 1920-30-х роках у стилі ар-деко, вокзал Вільяма Г. Грея ІІІ на 30-й вулиці у Філадельфії прийшов на зміну маленькому вокзалу, який не міг обслуговувати зростаюче населення міста. Восьмиповерхова будівля, спроєктована Альфредом Шоу, з високими портиками, масивним вестибюлем та творами мистецтва музейної якості, з кінця 1970-х років внесена до Національного реєстру історичних місць. Спроєктована в елегантному неокласичному стилі, станція William H. Gray III 30th Street Station є однією з найбільш архітектурно розкішних споруд у всьому місті. 

31. Страсбург-Віль

Нехай і не в Парижі, але вокзал Страсбург-Віль, відкритий у 1841 році і перебудований приблизно через 40 років, є одним із найзавантаженіших у Франції. Німецький архітектор Йоганн Едуард Якобсталь спроєктував основну частину вокзалу наприкінці 19-го століття, але найвідоміша частина будівлі – Салон імператора, добудований у 1900 році, був роботою іншого німецького архітектора, Германа Еггерта, який спроєктував сусідній Палац дю Рейн. У 2006-2007 роках вокзал був реконструйований французьким архітектором Жаном-Марі Дютіллем (Jean-Marie Duthilleul). Хоча більша частина реконструкції полягала у відновленні оригінальної роботи архітекторів, Дютілль додав знаковий скляний дах, який покриває весь історичний фасад.

32. Вокзал Юніон Стейшн

Міста Колорадо, особливо Денвер, найбільш відомі своєю величезною роллю у Золотій та Срібній лихоманці 19 століття, але гірський штат також є домом для колекції архітектурно-історичних будівель, які слугують пам’ятками архітектури і сьогодні. Однією з таких споруд є Юніон Стейшн, який згорів лише через три роки після того, як був побудований у 1881 році. На щастя, його швидко відбудували, і новий вокзал був на 40 футів вищим. Цей вокзал теж не витримав: він був занадто малий, щоб впоратися з ростом міста, тому його знесли. Той, що став на його місці, сучасний Юніон Стейшн, – це будівля в стилі витончених мистецтв і ренесансного відродження, виконана з різьбленого граніту і теракоти. Вокзал відкрився для мандрівників у 1914 році і є однією з найулюбленіших будівель міста.

33. Міжнародний вокзал Сент-Панкрас

Лондон рясніє залізничними вокзалами, але деякі з них, як-от Міжнародний вокзал Сент-Панкрас, красивіші за інші. Відкритий у розквіт вікторіанської епохи в 1868 році, він вважається одним з найелегантніших вокзалів у світі. Спроєктований Вільямом Генрі Барлоу і побудований залізничною компанією Midland Railway Company, яка надала вокзалу готичного стилю, Сент-Панкрас Інтернешнл слугував головною лінією до Лондона з сусідніх міст. А для всіх, хто в’їжджав до міста, M.R. побудувала готель Midland Grand Hotel прямо на фасаді вокзалу. Він не тільки досі працює як готель, але й є пам’яткою архітектури першого класу.

34. Уемісс-Бей

Залізнична станція Уемісс-Бей, розташована в однойменному селі на узбережжі Шотландії, була спроєктована Джеймсом Міллером і відкрита в 1865 році. Однак у 1903 році він був повністю перебудований, щоб вмістити зростаючу кількість мандрівників. На відміну від оригіналу, нова станція Wemyss Bay обладнана серією вигнутих коридорів, щоб полегшити потік мандрівників, мінімізуючи їхню потребу робити різкі, важкі повороти. 

35. Вокзал Кінг Стріт

Архітектори вокзалу Кінг-стріт у Сіетлі знаються на красивих залізничних вузлах. Компанія Reed and Stem, що базується в Сент-Полі, штат Міннесота, була асоційованим архітектором проєкту одного з найвідоміших залізничних вокзалів Америки, Гранд Централ Термінал. Однак, коли справа дійшла до вокзалу Кінг-стріт, вони взяли на себе ініціативу у проєктуванні. Бажаючи створити щось несподіване та незвичне для Сіетла, архітектори спроєктували 242-футову вежу, що імітувала повалену вежу Кампаніле ді Сан-Марко у Венеції, Італія, і довершили її чотирма гігантськими циферблатами годинників від бостонської компанії E. Howard & Co. 

36. Станція метро Толедо

На початку 2000-х років станції неаполітанського метро зазнали престижного перевтілення завдяки всесвітньо відомим архітекторам. Одна з них, станція метро Толедо, була спроєктована іспанським архітектором Оскаром Тускесом, який надихався землею, водою та світлом. Нова станція, яка запрацювала в 2012 році, являє собою вражаючу виставку складних мозаїк. 

37. Юніон-термінал

Національний історичний пам’ятник у Цинциннаті, Юніон-термінал – це шедевр ар-деко, відкритий у 1933 році, коли здавалося, що кінець епохи залізниць вже близько. Зрештою, протягом 1920-х і 30-х років масово зростала кількість власників автомобілів, що змушувало людей думати, що залізниця відносно застаріла. Звісно, цього не сталося, і новий термінал процвітав навіть у роки Депресії. 

Вражаючий вокзал був роботою Роланда Ванка з нью-йоркської фірми Fellheimer and Wagner та архітектора з Філадельфії Пола Філіпа Крета, які витратили чотири роки на проєктування та будівництво прекрасної споруди.

Теги: