Нащадки родини Терещенків планують відкрити музей авіабудування на Житомирщині

Музей авіабудування планують створити у палаці XX ст. у Червоному на Житомирщині.

Про це розповіла голова ради Фундації спадщини Терещенків Олена Терещенко, повідомляє “Укрінформ”.

За її словами, палац у Червоному — унікальний, тому завданням родини є повернути його у власність держави та створити там музей авіабудування. Вже є попередня домовленість із музеєм “Становлення української нації”, який готовий долучитись і допомогти Житомирщині. Фундація розраховує на підтримку меценатів та зацікавлених у створенні музею авіабудування фахівців.

Федір Терещенко (1888–1950) побудував у Червоному авіамайстерні та аеродроми, залучив до роботи закордонних майстрів та робітників із навколишніх сіл. Відомо, що йому допомагали Ігор Сікорський та Петро Нестеров. Терещенко навіть отримав замовлення на виготовлення військових літаків. Після більшовицької революції Терещенки емігрували за кордон, а завод спочатку перевезли до росії, а згодом до Франції.

Палац у Червоному збудований у 1861 році Адольфом Грохольським, а після його смерті перейшов у власність цукрового промисловця Миколи Терещенка. Після приходу більшовиків там облаштували сирітський притулок, а згодом — фабрично-заводське училище. У 2000 році маєток передали у підпорядкуванні Житомирській єпархії УПЦ (МП). Наразі Житомирська обласна прокуратура подала позов до суду щодо незаконності передачі палацу у власність УПЦ (МП).

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.