На річці Супій активісти зафіксували серію підпалів, що можуть зашкодити популяції диких птахів

На річці Супій у Чернігівській області сталася серія підпалів плавучих островів, що викликало занепокоєння серед місцевої громади та ініціативних груп, які займаються збереженням природи в цьому регіоні.

Команда Центру Супій, реагуючи на зрізання і підпал рослинності островів вирішила дослідити, наскільки знищення цих островів може вплинути на популяцію птахів, розповів голова ГО “СЕЙВ ЕНД ЕКСПЛОР” Євгеній Довгалюк.

Дослідження проводилось за допомогою знімків з повітря та даних Google Maps. В результаті аналізу виявлено, що підпали не мали значного впливу на популяцію птахів. Вирізано лише 0,005% від загальної кількості плавучих островів на Супої (1,5 га з 3300 га).

Однак команда Центру продовжує стежити за ситуацією, щоб запобігти знищенню природних місць гніздувань рідкісних птахів. Активісти не підтримують випал островів, але з розуміння ставляться до необхідності розчищення водного плеса штучних водойм. Через торф’яний ґрунт острови будуть утворюватись і в майбутньому, а значить необхідність чистки буде постійною.

Центр вивчення і збереження природи “Озеро Супій” знаходиться за 100 км від Києва на межі Київщини, Черкащини, Полтавщини та Чернігівщини у селі Червоне Заріччя Яготинського району. Тут вивчають природу, культуру та архітектуру озера Супій. Центр активно займається моніторингом стану водойм та плавучих островів.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.