Музеї в Чехії з безкоштовним входом для біженців з України

Чехія – одна з найактивніших європейських країн, яка з перших днів війни допомагає Україні. В країні наразі перебуває близько 200 тис. українських біженців.

Місцеві музеї та галереї не залишаються осторонь, пропонуючи безплатні квитки та освітні програми, щоб підтримати біженців. Асоціація музеїв і галерей Чеської Республіки створили спеціальний календар подій, де зібрана інформація про допомогу українським біженцям – безкоштовні квитки, лекції, екскурсії, курси, майстер-класи та інші заходи.

Ми ж підготували підбірку найцікавіших музеїв Чехії, які пропонують безкоштовний вхід для біженців з України.

Музеї в Празі

Сільськогосподарський музей

Адреса: Kostelní 44, 170 00 Praha 7

Години роботи: вівторок – неділя (09:00 – 17:00)

в які музеї праги безкоштовний вхід для буженців з україни
Фото: nzm.cz

Національний музей про історію розвитку сільського господарства. Експозиції присвячені рибальству, лісовому господарству, мисливству, гастрономії тощо. Представлені зразки техніки та інтерактивні експонати. На даху розташована тераса з чудовим видом та квітником. Музей розрахований на відвідування з дітьми, яким найбільше сподобаються виставки «Гастрономія» та «Їде трактор».

Умови входу. Всім українцям – вхід до музею безплатний. Достатньо пред’явити закордонний чи внутрішній паспорт України. На касі можна отримати план музею українською мовою. Для дітей від 7 до 12 років працівники підготували квест по музею. Його план можна також отримати на касі.

Музей міста Прага

Адреса: Na Poříčí 1554/52, 180 00 Prague 8 – Nové Město

в які музеї праги безкоштовний вхід для буженців з україни
Фото: cz-museums

Музей розповість про історію Праги та її сьогодення. Тут представлені великі археологічні колекції, зібрання предметів мистецтва, порцеляни, меблів, художніх пам’яток. Музею належить одна з найбільших колекцій цехового приладдя в Європі.

Умови входу.  Наразі головна будівля музею на реконструкції. Однак усім українцям пропонують безплатний вхід до його філіалів: Будинок на Золотому кільці (Týnská 630/6), Замковий комплекс Ctěnice (Bohdanečská 259/1), Підскальська митниця на Витоні (Rašínovo nábřeží 412/30.


Музей Карла Земана

Адреса: Saská 520/3, Praha 1 – Malá Strana, 118 00

Години роботи: понеділок – неділя (10:00 – 19:00)

безкоштовні музеї праги для українців
Фото: cz-museums

В інтерактивному музеї представлено все життя всесвітньо відомого режисера Карела Земана та його кінематографу. Значна частина виставки присвячена фільмам “Подорож до початку часів” та “Барон Мюнхгаузен”.

Умови входу. Безкоштовний вхід для всіх українських біженців за пред’явленням української ID-картки або іншого документа, що посвідчує особу.


Єврейський музей

Адреса: U staré školy 1, 3, Prague 1, 110 01

Години роботи: Понеділок – неділя (09:00 – 18:00), субота – вихідний

музеї з безкоштовним відвідуванням для українських біженців
Фото: cz-museums

Музей розповідає історію євреїв Богемії та Моравії, їх традиції та звичаї. На виставках представлені експонати виробів зі срібла, старовинні рукописи, рідкісні гравюри, колекції картин та книг. На території знаходиться старовинне єврейське кладовище.

Умови входу. Єврейський музей у Празі пропонує українським біженцям безплатний вхід до музею та синагоги. Отримати квитки можна в Центрі інформації та бронювання.


Музеї в Брно

Музей техніки

Адреса: Purkyňova 105, Brno, 612 00

Години роботи: вівторок – п’ятниця (09:00 – 17:00), субота – неділя (10:00 – 18:00), понеділок – вихідний

безкоштовні музеї для українських біженців в празі
Фото: cz-museums

Музей техніки з різноманітними експонатами – від автівок та авіації до електронних мікроскопів і музичних автоматів. Цікавою буде вулиця професій з облаштованими робочими місцями майстрів сторічної давнини. На останньому поверсі є зал фізики для дітей, де вони можуть власноруч проводити експерименти.

Умови входу. Українці мають повністю безплатний вхід до музею. На касі можна отримати тексти українською мовою та перекладений план усього музею. Безплатний вхід також поширюється на виставки «Тому що працюють шляхтичі!», «Двадцяте століття на колесах», «Машини Леонардо да Вінчі» та доступ до ігрової кімнати.


Міський музей Брно

Адреса: Špilberk 210/1, 662 24 Brno

Години роботи: понеділок – неділя (09:00 – 17:00)

музеї з вільним входом для українців в празі
Фото: spilberk.cz

Міський музей Брно вважається одним з найкращих в країні та розміщується в декількох історичних будівлях міста: замок Шпільберк, Меньїнської брами, вілли Тугендхат. Шпільберк – це центральне місце, де знаходиться адміністрація музею, бібліотека, фотоархів, а приміщення замку служать місцем постійних виставок, пов’язаних з культурою та історією Брно.

Умови входу. Музей пропонує всім українським біженцям вхід за символічну плату 1 крону до замку Шпільберк та вілли Тугендхат. Бронювати безплатні тури потрібно заздалегідь.


Музеї в Оломоуці

Музей сучасного мистецтва

Адреса: Denisova 47, 771 11 Olomouc

Години роботи: вівторок – неділя (10:00 – 18:00)

музеї праги з безкоштовним пільговим входом для українців
Фото: muo.cz

Експозиції музею присвячені образотворчому та прикладному мистецтву. На 2-му поверсі постійно проводяться виставки чеського та іноземного сучасного мистецтва. На 3-му поверсі знаходиться постійна експозиція голландського живопису 16-18 ст.

Умови входу.  Для українців – вхід безплатний на всі виставки музею. На вході потрібно показати паспорт або візу.


Краєзнавчий музей

Адреса: nám. Republiky 5, Olomouc, 771 73

Години роботи: вівторок – неділя (09:00 – 18:00)

безкоштовні квитки в музеї праги для українців
Фото: cz-museums

Музей має в своєму розпорядженні численні експонати, що розповідають насамперед про Оломоуць – історію, природу, мистецтво, побут. На першому поверсі проводяться сезонні виставки. На другому поверсі знаходиться постійна експозиція, присвячена історії Оломоуца, а на третьому – експонати про фауну та флору.

Умови входу. Біженці з України мають безплатний вхід до музею за наявності дійсної візи, яку вони отримали в одному з пунктів реєстрації після прибуття до Чехії. Безкоштовний квиток надається після пред’явлення паспорта з дійсною візою.


Музеї в інших містах Чехії

Сілезький музей в Опаві

Адреса: Komenského 10, Opava, 746 01

Години роботи: вівторок – неділя (09:00 – 17:00)

безкоштовні музеї праги чехії для українських біженців брно
Фото: cz-museums

Сілезький музей в Опаві є найстарішим та третім за величиною музеєм в Чехії. Колекція налічує понад 2,4 млн. експонатів. До музею також входять філіали: дендропарк «Новий двір» у Стеборжіце, військовий меморіал у с. Грабине, фортифікаційний комплекс Глучин-Дарковицький та меморіал поета Петра Безруча.

Умови входу. Музей пропонує безплатний вхід для біженців, а також спеціальні освітні програми для сімей з України.


Музей національної історії м. Єсеник

Адреса: Zámecké nám. 1, Jeseník, 790 01

Години роботи: вівторок – неділя (09:00 – 17:00)

безкоштовні музеї праги чехії для українських біженців
Фото: cz-museums

Музей заснований у 1900 році і розташований в історичній будівлі водної фортеці в центрі Єсеника. Колекцію розділено на чотири постійних експозиції: «Історія та археологія Єсеника», «Фауна та флора Єсеницького краю», «Суди над відьмами в Єсеницькому краї», «Земна спіраль» про походження та розвиток Землі.

Умови входу. Для біженців з України вхід до музею безкоштовний. Доступні виставки: Історія та археологія Єсеника, Земна спіраль, Суди над відьмами (дітям до 10 років вхід заборонений), Золоті чеські руки (виставка про спритність людей в часи тоталітаризму). На виставках доступні друковані посібники польською, англійською або німецькою мовами.

Читай також: Безкоштовна Прага


Ляльковий музей в Хрудімі

Адреса: Břetislavova 74, Chrudim, 537 60

Години роботи: понеділок – неділя (08:30 – 17:00)

безоплатний вхід в музеї чехії для українців
Фото: cz-museums

В музеї працює постійна експозиція «Чарівний світ ляльок», яка знайомить з ляльководами-кочівниками, естрадними ляльками, сімейними ляльковими театрами та декораціями чеських художників. У закордонній частині музею можна побачити добірки ляльок з Індонезії, Індії, Японії, Китаю чи Бірми, а також в’єтнамську водяну ляльку.

Умови входу. Для українських біженців необмежений безплатний вхід.


Музей Коменського в Пршерові

Адреса: Horní nám. 7, Přerov, 750 02

Години роботи: вівторок – п’ятниця (08:00 – 17:00), субота – неділя (09:00 – 17:00)

чешські музеї з безкоштовним входом для українців
Фото: cz-museums

Музей ім. Коменського розташований в Пршеровському замку. У приміщенні музею зібрані колекції рідкісних експонатів із мінералогії, ентомології та документи, пов’язані з життям і творчістю Яна Амоса Коменського. Також у підвалах замку розташовані цікаві археологічні експозиції.

Умови входу. Вільний вхід для біженців з України. Щоб отримати безплатний квиток достатньо пред’явити дійсну візу на касі замку.


Безкоштовні музеї для біженів в інших країнах:

Нетипова Прага: за чим повернутися в столицію Чехії

Міні-гід