Безкоштовні музеї для біженців в Німеччині: Берлін, Лейпциг та Кельн

Тисячі українських біженців тимчасово оселились в різних куточках Німеччини. Щоб допомогти трохи відволіктись від подій в Україні, багато місцевих музеїв зробили безплатний вхід для українців. Така ініціатива допоможе не тільки з користю провести вільний час, але й краще познайомитись з німецькою історією та культурою.

Музеї в Берліні

Біженці з України отримують безкоштовний вхід до Державних музеїв Берліна. Щоб безплатно потрапити до музеїв достатньо пред’явити український паспорт або інше посвідчення особи.

Ось декілька найцікавіших музеїв Берліна, куди українцям вхід безплатний:

Пергамський музей

Адреса: Bodestraße, 10178 Berlin

безкоштовні музеї берліну для українських біженців
Фото: smb.museum

Пергамський музей – один з найвідоміших та найпопулярніших музеїв, що знаходиться в центрі Берліна. Побудований в першу чергу для знайденого Пергамського вівтаря, а також для зібрання пізнього античного живопису, скульптури, експонатів хеттського, ассирійського, вавилонського та перського мистецтва.

Години роботи: вівторок-неділя 10:00 – 18:00, понеділок – вихідний.

Новий музей

Адреса: James-Simon-Galerie, Bodestraße, 10178 Berlin

які музеї берліну можна безкоштовно відвідати українцям
Фото: smb.museum

Новий музей розташований на Музейному острові та є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО. Побудований в ХІХ ст., музей сильно постраждав під час Другої світової війни та знову відкрив свої двері для публіки у 2009 році. Тут представлено різноманітні експонати доісторичних культур, що охоплюють території від Близького Сходу до Атлантики та від Північної Африки до Скандинавії.

Години роботи: вівторок-неділя 10:00 – 18:00, понеділок – вихідний.

Берлінська картинна галерея

Адреса: Matthäikirchplatz, 10785 Berlin

безкоштовні музеї берліну для українців
Фото: smb.museum

Відома картинна галерея розташована у берлінському Культурфорумі на захід від Постдамської площі. Вважається одним із провідних художніх музеїв Європи. В колекції галереї зібрано визнані шедеври світового живопису таких майстрів, як: Альбрехт Дюрер, Лукас Кранах, Боттічеллі, Рафаель, Тиціан, Караваджо, Босх, Брейгель, Петер Пауль Рубенс та Рембрандт. 

Години роботи: вівторок – п’ятниця 10:00 – 18:00, субота – неділя 11:00 – 18:00, понеділок – вихідний.

Музей фотографії

Адреса: Jebensstraße 2, 10623 Berlin

безкоштовний вхід в музеї для українців берлін
Фото: smb.museum

Музей розміщується у колишній будівлі казино “Ландвера” на вулиці Йєбенсштрассе. В музеї знаходиться Фонд Гельмута Ньютона та Колекція фотографій художньої бібліотеки. Фонд заснував сам фотограф незадовго до смерті та передав колекцію 500 робіт на постійне зберігання до музею. Крім того, тут можна подивитись на роботи Грега Гормана, Еліс Спрінгс і Франсуа-Марі Баньє.

Години роботи: вівторок – неділя 11:00 – 19:00, понеділок – вихідний.

Музей Берггрюна

Адреса: Schloßstraße 1, 14059 Berlin

безкоштовні музеї для українських біженців
Фото: smb.museum

Колекція Берггрюн вважається однією з найцінніших колекцій мистецтва епохи класичного модерну. Вона славиться насамперед творами Пабло Пікассо, Альберто Джакометті, Жоржа Брака, Пауля Клеє та Андрі Матісса.

Години роботи: вівторок-неділя 10:00 – 18:00, понеділок – вихідний.

Переглянути повний список Державних музеїв Берліна можна за посиланням.

Музеї в Лейпцигу

Численні міські культурні та освітні установи підготували свої пропозиції для біженців з України та постійно їх розширюють.

Музей образотворчих мистецтв

Адреса: Katharinenstraße 10, 04109 Leipzig

безкоштовні музеї лейпцигу для укранців
Фото: mdbk.de

Міський художній музей, колекція живопису та скульптури якого вважається однією з найдавніших та найцінніших в Німеччині. Музей створив простір для працівників культури з-поміж біженців, щоб надати можливості для встановлення контактів обміну ідеями та досвідом. Крім того, для біженців з України доступ до музею – безплатний.

Регулярні заходи для біженців:

Середа, 15:00-17:00: Щотижнева зустріч для встановлення контактів та обміну ідеями для діячів культури з України.
Четвер, 15:00-17:00: Відкрита студія для дітей та сімей німецькою мовою з перекладом на російську мову.
Субота, 15:00-16:00: Екскурсія німецькою мовою з російським перекладом.

Галерея сучасного мистецтва

Адреса: Karl Tauchnitz Str. 9–11, 04107 Leipzig

безкоштовні квитки в музеї лейпцигу для біженців з україни
Фото: gfzk.de

Галерея сучасного мистецтва зосереджена на роботах німецьких та міжнародних художників, створених після 1945 року. Галерея часто демонструє твори найвідоміших художників Східної Німеччини. Щовівторка та щочетверга тут проходять зустрічі для обміну враженнями та досвідом для біженців. Вхід до виставок галереї для осіб, які мають статус біженця – безкоштовний.

Години роботи: вівторок – п’ятниця 14:00 – 19:00, субота – неділя 12:00 – 18:00.

Музей історії міста

Адреса: Böttchergäßchen 3, 04109 Leipzig

безкоштовні квитки для українських біженців в музеї та галереї лейпцигу
Фото: tadtgeschichtliches-museum-leipzig.de

Музей історії міста пропонує безкоштовне відвідування для біженців у філіях: Будинок Беттхергессхен (Haus Böttchergäßchen), Дитячий музей (Kindermuseum), Стара ратуша (Altes Rathaus), а також Будинок-музей Шіллера (Schillerhaus).

Години роботи: вівторок – неділя 10:00 – 18:00.

Крім того, окрім названих вище закладів пропонується безкоштовний вхід в Зоопарк, Архів Баха, Театр юного глядача, Музей прикладного мистецтва імені Грассі, Будинок-музей Мендельсона та на концерти Лейпцизького хору хлопчиків при церкві Св.Фоми. Детальніше за посиланням.

Читати також: Безкоштовні музеї для українців у Кракові, Варшаві та Гданську

Музеї в Кельні

До 31 грудня 2022 року українці можуть безплатно відвідувати усі музеї Кельна за пред’явленням документа, що посвідчує особу.

Кельнський міський музей

Адреса: Minoritenstrasse 13

безкоштовний вхід в музеї кельну для українських біженців
Фото: tag24.de

З моменту свого заснування в 1888 році музей збирає та зберігає предмети з історії Кельна від Середньовіччя до сьогодення, щоб зберегти та представити багату історичну спадщину міста для нинішніх та майбутніх поколінь.

Середа – субота 17:00 – 22:00

Музей прикладного мистецтва

Адреса: An der Rechtschule, 50667 Köln

безкоштовні музеї німеччини для біженців з україни
Фото: makk.de

Музей прикладного мистецтва Кельна є унікальним у Північному Рейні-Вестфалії. Тут представлено весь спектр європейських ремесел від Середньовіччя до ХХ століття з акцентом на меблі, кераміку, скло, текстиль і моду, ювелірні вироби та металеве мистецтво, графіку, живопис, скульптуру та дизайн. 

Години роботи: вівторок – неділя 10:00 – 18:00.

Музей Людвіга

Адреса: Heinrich-Böll-Platz, 50667 Köln

в які музеї німеччини можна безкоштовно потрапити українським біженцям
Фото: museum-ludwig.de

В музеї знаходиться колекція сучасного мистецтва. Вона включає твори з естрадного мистецтва, абстрактного та сюрреалізму. Тут знаходиться найбільша колекція поп-арту в Європі, третя за величиною колекція Пікассо у світі та одна з найважливіших міжнародних колекцій фотографії. 

Години роботи: вівторок – неділя 10:00 – 18:00.

Німеччина, її уряд, громадяни Німеччини та волонтери створили численні офіційні ресурси та інформаційні канали з усією необхідною інформацією для людей, які втікають від війни. Детальніше за посиланням.

Безкоштовний Берлін

Розваги, музеї та інші ідеї відпочинку