Маловідомі та неймовірно гарні кар’єри України

Якщо вас вже не здивуєш Коростишівським кар’єром, але хочеться відвідати схожі локації, ця добірка для вас. Розказуємо про маловідомі та дуже гарні кар’єри України. Будьте обережні — не скрізь можна купатись, це може бути небезпечно. 

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Дружбівський кар‘єр нерудних копалин «Кварц», Житомирська область 

Дружбівський кар‘єр нерудних копалин «Кварц», Житомирська область  красиві кар'єри україни
Фото: o_garichkin

Кар’єр знаходиться всього за 200 км від Києва. Вода тут чиста та має фантастичний бірюзовий колір, можна купатись. Навколо кар’єра росте ліс, а на березі білий пісок — дуже мальовниче місце. Підійде і для відпочинку, і для гарних фотосесій.   

Іршанський кар’єр, Житомирська область

Іршанський кар’єр, Житомирська область мальовничі кар'єри україни
Фото: pod_val

Це діючий кар’єр, де видобувають титанові руди. Це не місце для відпочинку або пікніку, але локація буде цікава тим, хто любить промисловий туризм та займається зйомкою з дрона. А познімати тут є що: колір води та руди у кар’єрі варіюється від бірюзового та зеленого до насичено помаранчевого та бордового. 

Читайте також: Готовий маршрут Житомирською областю

Вільногірський кар’єр, Дніпропетровська область

Вільногірський кар’єр, Дніпропетровська область кар'єри в Україні які можна подивитися
Фото: chelana

Вільногірськ — місто, яке побудували для працівників гірничо-металургійного комбінату, що займається видобутком титанових руд. Навколо міста багато кар’єрів, деякі з них затопили та на їх місці утворились озера. Найвідоміший вільногірське озеро утворилось на місці кар’єру, де видобували пісок. А пісок тут білосніжний та дуже дрібний, тож будьте готові дивуватись красі місцевих пейзажів. Вода чиста, блакитного кольору, можна купатись. 

Черепашинецький кар’єр, Вінницька область

Черепашинецький кар’єр, Вінницька область красиві кар'єри України
Фото: yaroslav_kruchka

Цей кар’єр маловідомим вже важко назвати, але те, що він дуже гарний — це факт. Поєднання чистої блакитної води, скелястих берегів, білого піску та соснового лісу створюють неймовірне враження. У кар’єрі можна купатися. Якщо збираєтесь сюди літом, то найкраще їхати у будні, тому що на вихідних багато людей. 

Читайте також: Маловідомі костели України, які вражають своєю красою

Піщаний кварцовий кар’єр у селі Новоселівка, Харківська область

Піщаний кварцовий кар’єр у селі Новоселівка, Харківська область
Фото: nutty_viktoria

Цей кар’єр — один з найбільших в Україні, тут видобувають пісок з 30-х років 20 століття. Кар’єр досі працює, на території є охорона, купатися заборонено. Але їдуть сюди не за купанням. Місцевих та туристів приваблюють неймовірні піщані дюни, серед яких виходять ну дуже гарні фотографії. 

Піщаний кар’єр між селами Олешки і Березівка, Харківська область

Піщаний кар’єр між селами Олешки і Березівка, Харківська область кар'єри які можна відвідати
Фото: miroshnichenko__oleg

Ще один мальовничий піщаний кар’єр у Харківській області, також діючий. В оточенні піщаних обривів знаходиться озеро з бірюзовою водою. Спускатися вниз до води не варто, це може бути небезпечно через різкий нахил берегів. Але помилуватися пейзажами згори та зробити гарні фото — можна. 

Читайте також: 9 унікальних мостів України, які варто побачити

Кам’яний кар’єр у місті Турка, Львівська область

Кам’яний кар’єр у місті Турка, Львівська область
Фото: nyouto4ka

На околиці міста Турка, поблизу кордону з Польщею, знаходиться кам’яний кар’єр з дуже гарною блакитною водою. Кар’єр зараз не діє, але купатися в ньому не можна через небезпечне дно. Оточують озеро мальовничі зелені пагорби.

Морозівський вугільний розріз, Кіровоградська область

Морозівський вугільний розріз, Кіровоградська область

Незвичний кар’єр знаходиться за 30 хвилин від міста Знам’янка. Раніше тут видобували буре вугілля, але десять років тому підприємство збанкрутувало і кар’єр поступово заповнився водою. Окрім неймовірних видів, тут ще залишилось кілька унікальних гігантських ескалаторів: роторні та крокуючі. Детальніше про це місце ми писали в нашому путівнику Кіровоградщиною.


Готові автомобільні маршрути Україною

Путівники, поради, карти