Готуємось до блекауту: як економити заряд мобільного телефону

Смартфон нині невід’ємна частина життя сучасної людини, своєрідний зв’язок зі світом і це не завжди про дзвінки. Як продовжити роботу телефону на одному заряді й залишатися на зв’язку під час тривалих відключень електроенергії розповідаємо в нашому матеріалі:

  1. Телефон споживає багато ресурсу на пошук мережі, тож якщо зв’язок не стабільний або пропав – краще вимкнути стільникові дані. Так телефон працюватиме для дзвінків, але заряд вже суттєво зекономиться. Те саме стосується підключення по Wi-Fi – якщо такого немає, краще відключити цю функцію. Якщо в телефоні дві Sim-карти, варто відключити одну з них, де зв’язок гірше.
  2. Якщо зі зв’язком очевидні проблеми й відновлення електропостачання буде не скоро, можна переводити телефон в режим польоту (так буде зберігатися доступ до оффлайн додатків, карт, камери) або взагалі вимкнути. Навіть сучасні смартфони за таких умов можуть протриматися до тижня на одному заряді, звісно, якщо при цьому не грати в ігри, не слухати музику й дійсно дуже ощадливо використовувати заряд.
  3. Якщо ти любиш читати Telegram-канали, заздалегідь налаштуй зменшення споживання трафіку – за умов повільного інтернету довгі завантаження теж з’їдають заряд. В налаштуваннях пункт меню Дані > Автозавантаження, можна виключити все (зображення, відео, gif) або виставити обмеження на розмір завантажуваного файлу, важливу інформацію все одно напишуть текстом.
  4. Економити заряд телефону також допомагає використання нічної теми в смартфоні та додатках, а також зниження яскравості екрана на мінімум.
  5. Серед іншого варто вимкнути автообертання екрана, автозавантаження оновлень додатків та використовувати режим економії енергії.
  6. Телефон буде швидше заряджатися в авіарежимі.
  7. Тримай телефон та павербанк завжди зарядженими – ніколи не знаєш, коли буде наступний блекаут. Також не забувай, що на холоді батареї сідають набагато швидше, тож зберігай девайси в теплі.
  8. Поповни заздалегідь мобільний зв’язок на місяць або кілька вперед.
  9. Почитай як знизити використання батареї конкретно на твоєму смартфоні. Наприклад, на телефонах Andriod також можна заборонити використання додатків у фоновому режимі.
  10. Допоможи налаштувати телефон батькам та старшим людям, поясни як можна буде заощадити заряд та де можна буде підзарядитися у випадку тривалого блекауту.

І остання порада. Як би це не звучало у 2022 році, але варто мати радіоприймач. Саме з радіо можна буде дізнатися новини, а також оголошення початку та відбою повітряних тривог. Зробити це можна на таких радіохвилях: АМ 1278 кГц, 1404 кГц, 657 кГц, 873 кГц та 98 FM, 105 FM.

Лайхаки з туризму, які допоможуть пережити цю зиму

Згадуємо чому нас навчили походи