Досвід: як організувати відпочинок у зимовій Ворохті

Цього року зима в Карпатах видалась засніжена. Так буває не завжди, саме тому такою можливістю слід скористатися. Чудовим місцем для того, щоб зупинитись є Ворохта. Нові дороги, прямі потяги та відсутність ажіотажу сприяють тому, щоб ви швидко та дешево змогли організувати свій відпочинок. 

Наша читачка Подорожна Ольга відвідала Ворохту та ділиться своїми рекомендаціями по організації відпочинку.

Ворохта як доїхати що подивитися цікаві місця

За чим їхати у Ворохту?

Тиша. Нуль звукового та інформаційного шуму. Наповнює естетика навколо, природа, чисте та свіже повітря.  Високі смереки, вкриті снігом роблять пейзаж вражаючим. Тут дуже просто полюбити зиму навіть тим, хто її не любить.  

З Ворохти зручно стартувати в легкий піший маршрут по горам, що навколо. Можна обрати прогулянку для якої не потрібна додаткова фізична підготовка, не сильно віддалену.

Інфраструктурно селище компактно притулилось до дороги, тому всі основні заклади і розваги зосереджені біля неї. Не потрібно блукати в пошуках локацій. 

Дивись також: 17 незвичайних будинків в Карпатах для відпочинку

Куди сходити та чим зайнятися у Ворохті:

Віадуки – кам’яні аркові залізничні мости побудовані наприкінці 19 століття за участі італійців. Таких у Ворохті цілих чотири.

Гілка залізниці була частиною грандіозного проєкту австрійського уряду – будівництва Карпатської магістралі, яка мала з’єднати Відень з Одесою. Реалізувати проєкт до кінця не вдалося, зате нам залишилася залізниця з довгими гірськими тунелями та унікальними мостами. Красу арок доповнюють мурали з гуцулами та гірська річка Прут, яка проходить під деякими з них. Найвеличніший і найгарніший віадук знаходиться в центрі. Must visit локація Ворохти.

Підвісний міст на краю села, класична гуцульська хрещата церква 17 ст, костел біля вокзалу, пансіонати міжвоєнного періоду у закопансько-гуцульському стилі.

Гастротурні нальоти на тутешні бограчі та баноші, вареники з чорницею. Без коментарів, з цією програмою відпочинок набуває нових кольорів! 

Легкий трек у гори, що навколо. 

Покататись на конях, санях, прогулятись до джерел, відвідати чани. 

Супермаркет лише планується, але є продуктові магазини з усім необхідним. Біля залізничного вокзалу постійно діє невеликий ринок, де теж можна придбати продукти або сувеніри, розвести теревені з дідусями, які радо зустрічають новоприбулих туристів з чаями та наливками. 

Як доїхати до Ворохти?

Буковельський напрям розвивають. Курсують прямі потяги з Києва прямісінько у Вороху. А також с Одеси, Харкова, Сум, Миколаєва та Кременчука. Загалом в грудні 2021 запущено сім нових поїздів цього напрямку.

Зручний під’їзд до Ворохти на своєму автомобілі забезпечує оновлена в рамках програми «Велике будівництво» дорога Р-24. Гарне дорожнє покриття додає своєї краси до високогірних краєвидів. 

ворохта що подивитися як доїхати дорога

Дивись також: Куди поїхати відпочивати в Карпати, крім Буковеля

Де зупинятись?

Тут є готелі, хостели, та все ж основні місця для проживання – це садиби. Господарі здають частину будинку або окремі будинки на території. Так і називається «Садиба у…» та ім’я господаря.

Більшість вже представлені не тільки на Google картах, але і на booking.com, Airbnb чи Instagram. Є можливість зручного бронювання. Перевіряйте різні платформи, якщо хочете побачити ще відгуки, фото чи свіжі відмітки від гостей.

Найактуальнішу інформацію з перших вуст або важливі нюанси краще уточнювати за телефоном. З веденням сторінок часто допомагають діти, тому дзвінок – це можливість почути господаря і отримати швидку відповідь.

Окремо варто відзначити інтер’єри, дбайливо і з креативністю зроблені кожним господарем.  Всередині садиб багато дерева в природньому вигляді, коренів смерек, якими кмітливо оздоблюють сходи. Це все додає традиційного колориту та затишку.

ворохта що подивитися як доїхати приватні садиби

Як щодо катання і гірськолижних трас? 

Гірськолижні траси є, є бугельний витяг, мультиліфт. Тут гарно відпочивати, розважатися, кататись на санчатах, сноутюбах.  Для більш досвідчених поціновувачів зимових видів спорту в 24 км від Ворохти є Буковель.

ворохта що подивитися як доїхати житло

Ціни на відпочинок у Ворохті

Житло: окремий маленький будиночок до 8 осіб – 1600 грн (або 60 $ на booking.com). Два поверхи, своя кухня, відкритий балкон і гарний вигляд.    

Окрема кімната – від 300 грн/ніч за кімнату. Я зупинялась в Sadyba Lisohor (Google maps/ AirBnb). Локація на краю села, поряд підвісний міст, навколо ліс та природа, що однозначно додає!

ворохта що подивитися як доїхати кафе ресторани

Їжа: 70-130 грн – середня ціна за страву. Хоч у господарів, хоч у закладі. Готують смачно! Банош тут можна з’їсти за 65 грн., до порівняння банош у Буковелі – 120 грн і далі. 

Рекомендую такі заклади: «Високий грунь» з чудовим відношенням ціна-якість та «Стара Ворохта» з сучасним дизайном та довершеною підбіркою української музики, за що їм окрема дяка.  

Розваги: теплий басейн з блакитною водою на фоні гір та видовий чан – по 330 грн, якщо вас, наприклад, 6 осіб. Крім вас нікого не буде. Басейн знаходиться при садибі “Хатки на Пеньках”. Мінімальне замовлення на чани, лазні та басейни від 2 годин.

ворохта що подивитися як доїхати басейн чани

Дивись також: Великий гід по Драгобрату

Поради для комфортного відпочинку

Теплий одяг – база приємних вражень. Якщо плануються прогулянки – високе взуття та лижні штани, щоб сніг не западав. Гарні рукавички та шарф. 

Поки туристична подорож за кордон досі ускладнюється пандемією (стаття вийшла на початку 2022 року – примітка редакції), Ворохта – це спосіб надійно, легко та дешево організувати відпочинок. 

Наостанок хочеться побажати читачам влаштувати собі подібний ретрит без метушні у зимових Карпатах, воно того варте.

Більше про Ворохту та інші подорожі читай на сторінках Ольги в соціальних мережах Instagram та Facebook.