Драгобрат: великий гід по курорту

за підтримки

Драгобрат – найвисокогірніший курорт України, що знаходиться на висоті 1300-1400 метрів над рівнем моря. Це Мекка для гірськолижного спорту і одне з найбільш мальовничих місць Карпат. Драгобрат – це долина на хребті Свидовець, яка знаходиться у 10 км від найближчого населеного пункту Ясіня та в 116 км від Івано-Франківська. Тут добре розвинута інфраструктура: є кілька великих туристичних баз та багато приватних садиб, де можна зупинитися. Взимку працює гірськолижний курорт, а влітку з Драгобрату можна виходити в короткі одноденні походи вздовж хребта.

Разом із брендом «Верес» розповідаємо, як організувати незабутній відпочинок на курорті в будь-яку пору року.

Як доїхати до Драгобрату

драгобрат як доїхати газон трансфер  де жити готелі аптека

Найпростіший варіант доїхати до Драгобрату – потягом до Івано-Франківська. В період гірськолижного сезону курсують додаткові потяги до станції Ясіня (Кременчук-Ворохта, Київ-Ворохта, Харків-Рахів, Одеса-Рахів). В Івано-Франківську, безпосередньо на вокзалі, можна знайти водіїв мікроавтобусів, які пропонують трансфер в Ясіня – найближче селище до Дру. Відправлення – по наповнюваності автомобіля. В гірськолижний сезон з цим проблем немає: 6-7 людей з потяга знаходяться дуже швидко. Дешевше можна доїхати з Івано-Франківська на рейсовому автобусі: спочатку до Яремчі, а потім пересісти на інший до Ясінів, але ходить він по графіку й значно більше часу займає доїзд. В Ясінях потрібно пересісти на місцевий транспорт – ГАЗон чи УАЗік, який в змозі доставити тебе бездоріжям безпосередньо на Драгобрат. Це окремий місцевий атракціон, адже дорога подекуди дуже крута та звивиста. Трансфер на Драгобрат потрібно замовляти заздалегідь. Це можна зробити через готель, в якому вирішив зупинитися.

Якщо ти подорожуєш на авто, серйозно оціни можливості свого автомобіля, перш ніж пробувати підніматися. Особливо, якщо це не паркетник. Залишити авто можна в Ясінях, наприклад – на АЗС Sun Oil на виїзді з Ясінів або на в’їзді в урочище.

Де жити на Драгобраті

відпочинок на драгобраті житло готелі садиби приватний сектор карта ступарь у роберта хата магната
Фото Стелла Мельниченко

Готель на Драгобраті потрібно обирати в залежності від мети поїздки та сезону. Не заважаючи на те, що курорт досить компактний, рельєф та відстань до витяга можуть бути досить критичними. Тож, якщо ти не хочеш пхатися 30 хвилин з дошкою або в лижному взутті через весь Драгобрат, добре роздивись карту розміщення готелів та почитай відгуки. Готелів на схилах та поряд з підйомниками не так багато. Більшість знаходиться в 200-300 метрів від схилів, а деякі ще далі. Найкраще жити в центрі курорту, біля підйомників ВЛ-1000, Допельмаєр та Вершина Карпат. Бугельний підйомник Озаза, що значно віддалений від центру, часто не працює. Це може ускладнити процес перекидання в центр курорту, якщо ти живеш поряд з Оазою. Влітку розташування біля підйомників не таке критичне. Карта готелів Драгобрату тобі в поміч.

Бронювати готель на Драгобраті краще заздалегідь. В сезон тут справжній ажіотаж і більшість хороших готелів заброньовані на місяць вперед організаторами групових турів. На Booking.com є далеко не всі готелі курорту, тому бронювати номер тут краще старим добрим способом – телефоном. Список готелів можна знайти тут. Зазвичай у вартість номеру включено дворазове харчування – сніданок та вечеря.

Чим зайнятися на Драгобраті

драгобрат скі паси гірсколижні траси карта курятня різдво

Зимовий відпочинок

Гірськолижний сезон триває тут з грудня по квітень-травень – майже півроку! Драгобрат славиться природним снігом та фрірайдом. В хороший сезон тут випадає до 5 метрів білосніжного пухляка. В порівнянні з десятками трас на Буковелі може здатися, що на Драгобраті дуже мало трас, але кожен, хто бував на тут, знає, що це не так. Кататися на лижах чи борді тут набагато цікавіше. По-перше, навіть якщо ти супер професійний райдер, ти можеш спробувати безпечний фрірайд та зірвати пухляк. По-друге, тут є можливість покататися між ялинок, в кулуарах та навколишніх лісочках – такого в Буковелі точно немає. По-третє, загальна протяжність трас складає майже 10 км, ще на кілька кілометрів можна продовжити спуск, піднявшись на ратраці на Стіг. Та й усі траси зручно з’єднуються між собою, утворюючи додаткові цікаві переїзди та перемички, перетворюючи курорт на суцільне місце для катання. Загалом на Драгобраті близько 20 трас.

Хоч Драгобрат і люблять за природнє засніження, але погода – штука мінлива. Тут може випасти і з метр снігу за вихідні, а може і не бути його взагалі. Найбільш сніжний період – в лютому. Туман та вітер – часті явища на горі. Також через високогірність курорту погода тут може суттєво відрізнятися навіть від Ясінів, які всього в 10 км від Драгобрату. Тому за станом схилів рекомендуємо слідкувати через вебкамери курорту, а сніг моніторити через сайти на кшталт snow forecast й їхати кататися під прогноз.

Якщо ти збираєшся на фрірайд, не забувай про безпеку: це все ж таки гори, й лавини тут не рідкість. Для серйозних фрірайд-спусків потрібне лавинне спорядження. Спускатися краще тільки в складі групи – так безпечніше. Обов’язково потрібно записати номери телефонів рятувальників.

На курорті працюють пункти прокату спорядження та гірськолижних шкіл. Є також майстерні, де допоможуть полагодити дрібні поломки борда чи лиж. В пік гірськолижного сезону потрібного спорядження може не бути в наявності, тож як варіант – борд або лижі в прокат можна взяти в Києві чи в Ясінях. Дорогою з Івано-Франківська до Ясінів є чимало прокатів, де це можна зробити.

карта підйомників драгобрат скі паси крісельний бугель витяг

Витяги та траси Драгобрату. На Драгобраті є 2 крісельних, 5 бугельних підйомників та 5 учбових мультиліфтів. З поганих новин – тут немає загального скіпасу на усі витяги. Центральні підйомники: бугельні “ВЛ-1000” та “Допельмаєр”(діє один скіпас), а також бугель та крісельний “Вершина Карпат”(діє один скіпас). Доведеться купувати щонайменше 2, щоб повноцінно покататися по усім трасам курорту. Якщо не хочеш витрачати зайвого – бери скіпас на “ВЛ-1000” та “Допельмаєр”– цих двох підйомників достатньо, щоб охопити центральні траси. Для більш цікавих покатушок в ялинках все ж доведеться взяти скіпас на крісельний підйомник “Вершина Карпат”. З іншого боку курорту знаходиться комплекс підйомників “Карпатська чайка” – учбовий мультиліфт, крісельний підйомник і бугель на г. Жандарм. Тут також діє один скіпас на 3 підйомника. З крісла можна спуститися в центр Драгобрату або продовжити підйом на Жандарм. Ще далі знаходиться бугельний підйомник “Оаза” – з нього можна перескочити на центр курорту або покататися малолюдною трасою вздовж бугеля.

Загалом на Драгобраті близько 20 трас: фрірайдових, середньої складності, для новачків і для професіоналів. Нещодавно з’явився бугельний витяг на г. Жандарм, звідки можна спуститися фрірайдовими трасами.

Лайфхак: скіпаси на центральні витяги “ВЛ-1000” та “Допельмаєр” можна купити з приємною знижкою восени. Слідкуй за анонсами старту ранніх продажів скіпасів на сторінках курорту.

кафе різдво риздво драгобрат ступарь у роберта адреналін кориця куди піти чи зайнятися

Крім катання. Що може бути кращим взимку, ніж попаритися в лазні або фінській сауні з різними температурними режимами, чи залізти в особливий карпатський чан. Він діаметром 2 м, з чавуну, на кам’яному помості, під яким розводять багаття. Температура води підтримується на рівні 40-42 градусів. Дно вистилають камінням з гірських річок. Після чану можна облитися крижаною водою або стрибнути в сніг. В деяких готелях пропонують послуги масажиста. В сезон будь-які послуги краще замовляти заздалегідь, інакше ризикуєш залишитись без приємних процедур.

Якщо просто катання на лижах чи борді тобі замало, покатайся на снігоходах, ратраці або конях. Подібні екскурсії проходять в супроводі інструктора. Контакти можна знайти в будь-якому готелі.

Літній відпочинок

курорт драгобрат влітку летом свидовець похід трекінг маршрут гірські озера

На відміну від людного зимового сезону, влітку на Драгобраті повна тиша та спокій. Саме за релаксом та детоксом від цивілізації сюди варто їхати літом. Готелі працюють в звичному режимі, але ціни приємно нижчі, ніж взимку. Щодо розваг, то відкриваються широкі можливості для хайкінгу – легких одноденних походів. Буквально в кількох годинах пішої прогулянки по хребту Свидовець знаходяться мальовничі озера та водоспади. Сам хайкінг не буде важким – якщо ти вже на Драгобраті, то найважчий підйом позаду, на хребті чекають перепади висоти 200-300 метрів, що цілком посильно навіть непідготовленій людині. Літом на Свидовці можна зустріти отари овець, що їх випасають місцеві жителі. Ось кілька ідей, куди можна сходити:

  • Озеро Догяска (~2 години від Драгобрату) – досить велике озере льодовикового походження, понад 165 м шириною. Знаходиться на висоті 1577 метрів й наповнюється за рахунок опадів, тому навіть влітку температура води близько 11 градусів. До озера веде грунтова дорога, добре прокатана УАЗіками та позашляховиками.
  • Драгобратський водоспад розташований зовсім поряд з Догяською. Водоспад невеликий, але його рекомендуємо включити до прогулянки на озеро
  • Озеро Апшинець (~2,5 години від Драгобрату) – знаходиться на висоті 1487 метрів. Менше за Догяску, але не менш мальовниче. За день можна обійти обидва озера.
  • Озеро Івор (~40 хвилин від Драгобрату) – невеличке, але достатньо віддалене озеро, щоб похід до нього гордо назвати хайкінгом. Дорога до нього найлегша – перепад висот всього 260 метрів, тож буде недовгою та легкою.
  • Озеро Вороняче око (~15 хвилин від центру) знаходиться неподалік підйомника Оаза.
  • Гора Близниця (~1 година від Драгобрату) – найвища точка Свидовця,1881 метри над рівнем моря. Насправді на хребті аж три гори: Близниця (1872), Мала (1566) і Велика Близниці. За день можна пройти усі три, до Малої Близниці, найбільш віддаленої від курорту, близько 2 годин в один бік.
  • Жандарм (~40 хвилин від Драгобрату) знаходиться недалеко від центру курорту, чудове місце, щоб зустріти схід сонця.
  • Полонина Урада (~2 години від Драгобрату) – сюди можна сходити за фотографією з вівцями та справжнім карпатським сиром.

Ці маршрути можна подолати як пішки, так і на велосипеді – перепади висот досить комфортні. Якщо хайкінг, і тим паче велосипед, не для тебе – на Драгобраті пропонують екскурсії на конях і квадроциклах.

Май на увазі, що вказаний вище час – це дорога в один бік. Тож для прогулянки хребтом потрібно закласти від 2 до 5 годин. З собою обов’язково візьми воду та не забудь перекус, адже жодної цивілізації на хребті не буде. Оптимальний варіант, який поновить твою енергією в насичених туристичних умовах – повністю готові до споживання страви “Обід як вдома” від «Верес». Їх зручно носити в рюкзаку, можна зберігати без холодильника й достатньо просто розігріти за допомогою дорожнього пальника. Страви не містять консервантів та виготовляються з добірних інгредієнтів. Гречка з яловичиною або грибами та плов зі свининою смакують точно як вдома навіть на вершині Драгобрата.

драгобрат карта куди піти гірське озеро івор свидовець шафран едельвейс крокуси

Міжсезоння

Весною на полонинах та схилах навколо Драгобрату цілими галявинами цвітуть крокуси (шафран). Цвітіння починається зі сходом снігу й триває 20-25 днів. Зазвичай сезон крокусів настає в кінці березня й триває до середини квітня, але погода на Драгобраті не завжди передбачувана. Тут сніг може лежати й до середини квітня, а з ним і не закінчується гірськолижний сезон. Тож, якщо ти хочеш побачити цвітіння крокусів – монітор вебкамери та публікації з курорту в соцмережах. Вирушати споглядати первоцвіти можна одразу, як розтане достатньо снігу. Ближче до кінця весни поблизу полонин Герешаска та на Близниці можна зустріти дикі орхідеї та едельвейси.

Восени на Драгобрат варто їхати за білими грибами. Місцеві навіть влаштовують спеціальні грибні тури для туристів. Здобич можна попросити приготувати в готелі – зі свіжих грибів вийде гарна юшка чи додаток до баношу. Або можна гриби засушити та забрати з собою.

Кафе та ресторани Драгобрата

кафе та ресторани драгобрата куди піти різдво кориця бар
кафе та ресторани драгобрата куди піти різдво кориця бар

В кожному готелі є свій бар та кухня, тож за грибною юшкою або баношем можна зайти будь-куди. Щось цікавіше можна пошукати в просторі “Різдво” – тут є і бар, і авторська кухня, і піццу приготують, а ввечері на сцені ще й грають кавер-бенди. Випити кави чи чаю зі свіжою випічкою можна в кав’ярні “Кориця”. Поїсти чи випити з краєвидом на гори йди в кафе “Ля-Рошель”. Колорит справжніх колиб варто шукати в “Колибі у Федора”, колибі “Ялинці”.

Більш демократичне кафе “Курятня” (орієнтир – жовтий будинок в центрі курорту) де можна випити чай чи перекусити нашвидкоруч. Є кілька МАФів та колиб, де можна купити гарячий чай, глінтвейн та перекус.

Інші розваги

Бар, де можна випити пива та чогось міцнішого, є в кожному готелі. В деяких навіть влаштовують вечірки з танцями. Найкращі нічні рейви проходять в маленькому “Гогольбарі”. Потанцювати також можна в клубі “G7” та в клубі готелю “Дріада”. Час від часу деякі готелі разом з організаторами турів влаштовують різні вечірки. Поганяти м’яча в кікер (настольний футбол) можна в готелі “Добош”, якщо більше до душі більярд – відправляйся в готелі ” У Роберта”, “Ерідані”, “Ступарь”, “Адреналін”. Стіл для гри в теніс є в готелі “Ступарь”, а зіграти емоційну партію в аерохокей можна в “Адреналіні”. Майже в кожному готелі Драгобрата є затишні кімнати відпочинку з каміном, де можна ввечері почілити або пограти в настолки.

На Драгобраті є ретрит-центр та готель “Янтри”, ледь не єдине місце подібного типу в усій Україні. Тут проводять семінари, тренінги та ретріти з йоги та медитації. Зупинитися можна прямо в “Янтрах” – тут є кілька номерів та котеджів з автентичним дизайном. Місце дуже атмосферне та надихаюче. За анонсами подій можна слідкувати на сторінці центру.

Поради

драгобрат як доїхати розваги чим зайнятися
Фото Стелла Мельниченко

Збираючись на Драгобрат, не забудь взяти з собою індивідуальну аптечку – аптеки та медпункту тут немає. Для зручного відпочинку обирай комфортне спортивне взуття – тут суцільні ґрунтові дороги. В горах та на хребті може погано ловити мобільний зв’язок, але в кожному готелі є Wi-Fi. Не зайвим буде мати готівку: на касах курорту та в багатьох готелях давно є термінали, але інколи тут пропадає інтернет, а найближчий банкомат в Ясінях.

Збираючись на Драгобрат, не забудь захопити “Обід як вдома” від «Верес» – повноцінні збалансовані страви, для яких використовуються тільки натуральні інгредієнти, а зручна та безпечна упаковка гарантує вам максимальний комфорт у використанні та споживанні продукту. Максимум смаку – мінімум зусиль. Замовити “Обід як вдома” можна за посиланням. Детальніше про продукт – veresmenu.com.

Цей матеріал створено за підтримки партнера:

Що це означає?