Чому обов’язково потрібно робити страховку для подорожі в Європу

Цей матеріал про страховку для подорожей в країни Європи. 

Чи справді вона необхідна? Які документи потрібні для оформлення? В яких ситуаціях діє поліс та як отримати компенсацію? Відповіді – далі. 

Але для початку – історія з особистого досвіду. 

Хто від цього застрахований? 

Мене звати Ілля. Вперше я поїхав подивитись Європу з друзями у 2016-у. Нас було четверо, і ми спланували маршрут: Краків – Варшава – Берлін — Гамбург. По 2 дні на місто. По ЄС планували пересуватися FlixBus. А житло “забукали” ще за місяць на AirBnB.  

Якось з самого початку питання страховки для поїздки в Польщу в мене вилітало з голови. Я плутався в страхових компаніях, полісах, лінувався дзвонити й питати, йти та оформлювати. Та й друзі казали різні речі: на короткий строк не потрібна, на кордоні взагалі не питають, якщо що, можна купити прямо на кордоні. 

На кордоні дійсно не спитали. Їхали ми зі Львова BlaBlaCar. Але на другий день в Кракові, за 4 години до рейсу до Варшави, в мене почався гострий біль в лівому боці, піднялась температура до 38, нудило. Подумали — апендицит. Хост, в якої винаймали квартиру, порадила Szpital Uniwersytecki – лікарня від Ягелонського університету. 

Все виявилось нормально. Отруєння. Останні дні я пив багато кави і якось особливо наліг на гостру їжу. Та й в Кракові ми вперше дізнались, що таке по-справжньому гострий фалафель. За аналіз крові, крапельницю з протизапальним та УЗД я заплатив 500 злотих — це 120 євро або 3 500 гривень. Начебто і не дуже багато, але за ці гроші можна орендувати квартиру в Варшаві на двох на 6 днів. Або оплатити весь мій маршрут і квиток додому. Було б добре мати страховку для подорожі в Єропу, але я не мав. Видалення апендициту могло б коштувати близько 1 500 злотих або 10 500 гривень. 

Чи потрібна туристична страховка в Європу

Фото Zhen Hu

Страховка для поїздок в Європу: 

Відповідаємо на питання “Чи потрібно мати страховку для подорожі в Європу?”. Формально страховий поліс для туристичних або бізнес-подорожей по безвізу — не обов’язковий. Якщо ви їдете на кілька днів до друзів або на ділову зустріч — проблем на кордоні не виникне. Все залежить від ситуації, іноді поліс питають, іноді ні. Обов’язковим страхування є при оформленні довготривалої візи в одну з країн Шенгену. Але також ніхто не застрахований що саме в ці 3-10 днів за кордоном йому знадобиться лікування. 

Оформити страховку навіть для короткотривалої подорожі варто, бо: 

  1. У випадку раптової хвороби, ДТП або нещасного випадку, ви отримаєте компенсацію за лікування.
  2. Наявність страхового поліса спрощує процедуру прикордонного контролю: як наявність зворотних квитків, грошей та заброньованих номерів в готелі/Airbnb. Завчасно захищає від зайвих питань.

Коли потрібно робити страховку для подорожі? Зробіть поліс за 2-7 днів до виїзду за кордон (для особистого спокою), на території України. Поліс страхування діє від дати вказаної при оформленні та обов’язково за наявності печатки прикордонної служби України про перетин кордону. – радять в страховій компанії ARX. 

Гостра застуда, отруєння та травми — коли рятує страховка 

Згідно зі статистикою страхової компанії АRХ, найчастіше за відшкодуванням по страхуванню звертаються через:

  • хвороби органів дихання – 272 випадки на рік. 
  • травми та отруєння – 145 випадків на рік.
  • хвороби органів травлення – 91 звернення. 

Страховий поліс покриває витрати на лікування хвороб вуха, інфекційних захворювань, хвороб очей та нервової системи. Стоматологічне лікування. Маючи страховку, ви можете отримати відшкодування при затримці рейсу або втраті багажу, за користування послугами адвоката і навіть при втраті документів. Наскільки широкий спектр відшкодування — залежить від обраного поліса. 

Як страховка рятує в екстремальних випадках

Туристична страховка допоможе не лише у випадку застуди, падіння з велосипеда, отруєння чи інших “класичних” випадках. Страховий поліс також покриває витрати на лікування в нетипових ситуаціях. 

Наприклад, одного разу в Шрі-Ланці жінку на балконі готелю вкусила мавпа. Прокусила вену на зап’ясті, жінці надали хірургічну допомогу. Витрати на лікування покрив поліс. 

Інший випадок: жінка поїхала до Німеччини відвідати доньку. Потрапила до лікарні з гострим апендицитом. Виявили онкопатологію, прооперували. Збитки: 188.978 грн. 

Як оформити страховку для туристичної поїздки за кордон  

Які документи потрібні для оформлення страховки? Для придбання полісу туристичного страхування знадобиться біометричний паспорт, ідентифікаційний код та мета поїздки: бізнес, туризм або активний відпочинок. 

Ви можете оформити страховку у відділенні страхової за ~10 хвилин, в залежності від черги. Але ми радимо економити час та скористатись послугою страхової компанії АRХ. На сайті страховий поліс можна оформити за 5 хвилин. Просто оберіть тип полісу

    1. Класичний: відшкодування витрат на лікування, оплата ліків, медична евакуація з-за кордону,
    2. Оптимальний: +  відшкодування при затримці авіарейсу і втраті багажу, невідкладна гінекологічна допомога до 7-го місяця вагітності
    3. Преміальний: + організація послуг адвоката, виплата при втраті документів, організація доставки застрахованої особи до місця призначення при поломці авто.

Введіть необхідні дані з паспорта та сплатить карткою онлайн. 

Як діяти коли знадобилась допомога 

В послузі Асистант від Страхової компанії АRХ акцент зроблено на зручність і швидкість. 

Якщо вам знадобиться медична допомога, ваш рейс спізнюється, ви загубили документи або ще щось — дзвоніть за номером, вказаним на полісі. Дзвінок можливий з будь-якої країни ЄС. Також можете надіслати СМС, написати на e-mail або зв’язатися по Скайпу. 

Після наданої інформації щодо місця перебування, номеру полісу та ситуації, вас проінструктують щодо подальших кроків. 

Якщо ви вирішили оплатити витрати на лікування особисто, без користування послугою  Ассистантс, просто збережіть всі чеки. Щоб отримати компенсацію по страховці, збережіть довідки, чеки, виписки та інші документи, які підтверджують надання вам медичних послуг. Далі — надайте документи в офіс АRХ і отримайте виплату. Все. 

Гарних подорожей та будьте здорові.

Фото на обкладинці: Guilherme Stecanella


Матеріал підготовано за підтримки партнера – страхової компанії ARX