Безкоштовні музеїв в Угорщині для українських біженців

Чимало українських біженців тимчасово оселились на території Угорщини. Саме тому, угорська асоціація музеїв закликала усі культурні заклади країни допомагати українцям. Музеї збирають та відправляють гуманітарну допомогу в Україну, надають проживання біженцям, а також роблять безкоштовним вхід на свої виставки.

Наразі в Угорщині для українських біженців надають безплатний вхід або знижки наступні музеї:

Музей Будайського замку

Адреса: 1014 Budapest, Szent György tér 2. Budavári Palota “E” épület
Години роботи: вівторок – неділя 10:00 – 18:00

безкоштовні музеї угорщини для українських біженців
Фото: BTM

В музеї колишньої резиденції королів представлені експонати, що ілюструють історію угорської столиці з доісторичних часів. На верхніх поверхах представлені твори мистецтва, ремісничі предмети, текстиль, кераміка, фотографії та інші предмети побуту починаючи від Стародавнього Риму і до Другої світової війни. Також тут можна подивитись на фрагменти парадної зали короля Матьяша Корвіна, покої королеви та каплицю IV ст.

Умови входу. Особи, які мають український паспорт або документ, що підтверджує статус біженця можуть відвідати музей безкоштовно.

Музей Кішцеллі

Адреса: 1037 Budapest, Kiscelli utca 108
Години роботи: вівторок – неділя 10:00 – 18:00

безкоштовні музеї угорщини будапешту для українських біженців
Фото: BTM

Історичний музей Кішцеллі розташований в однойменному палаці в стилі бароко, який колись слугував монастирем. Тепер тут знаходиться виставка присвячена новітній історії Будапешта. Найвідоміший експонат – верстат, на якому було надруковано «Національну пісню», що закликала угорський народ до революції. Також в палаці розміщується картинна галерея угорських художників XIX—XX ст.

Умови входу. Для українських біженців вхід – безкоштовний. На касі потрібно пред’явити паспорт громадянина України або підтверджений статус біженця.

Музей Аквінкум

Адреса: 1031 Budapest, Szentendrei út 135
Години роботи: вівторок – неділя 10:00 – 18:00

безкоштовні музеї будапешту для українців
Фото: BTM

Один з найбільших музеїв Угорщини, в якому представлені археологічні знахідки з останків стародавнього міста Аквінкум. У музеї можна подивитись на різноманітні історичні експонати: монети, прикраси, предмети побуту, гончарні та ювелірні вироби. Поза стінами музею знаходяться руїни античного міста.

Умови входу.  Безкоштовний вхід для біженців з України. Достатньо пред’явити паспорт або статус біженця.

Будапештська галерея

Адреса: 1036 Budapest, Lajos utca 158
Години роботи: вівторок-неділя 10:00 – 18:00

безоплптні музеї будапешту угорщина для українських біженців
Фото: BTM

Будапештська галерея –  це  виставковий простір сучасного мистецтва. Окрім постійних виставок, тут проводяться періодичні та групові виставки, присвячені певній концепції. Тут представлені роботи угорських митців, які покликані популяризувати сучасне візуальне мистецтво.

Умови входу. Безкоштовний вхід для біженців з України. На касі потрібно пред’явити паспорт або статус біженця.

Вілла «Геркулес»

Адреса: 1033 Budapest, Meggyfa utca 21
Години роботи: вівторок – неділя 10:00 – 18:00

безкоштовний вхід в музеї та галереї будапешту для українських біженців
Фото: BTM

Вілла «Геркулес» – унікальна пам’ятка архітектури часів розквіту Римської імперії. Будинок належав заможному римському патрицію (III-IV століття). Своєю назвою вілла зобов’язана мозаїками на підлозі одного з приміщення, де зображені подвиги Геркулеса та сцени з міфів про Діоніса. Біля вілли знаходяться залишки каплиці епохи раннього християнства IV ст.

Умови входу. Для українських біженців вхід – безплатний, за умови наявності паспорта України або підтвердженого статусу біженця.

Будинок музики Угорщини

Адреса: 1146 Budapest, Olof Palme stny. 3
Години роботи: вівторок – неділя 10:00 – 18:00

безкоштовні музеї для українських біженців в угорщині
Фото: magyarzenehaza

Будинок музики – інтерактивний виставковий та музичний центр у Будапешті. Розміщується в міському парку Варошлігет у футуристичній будівлі архітектора Соу Фудзімото. У будівлі площею тисячу квадратних метрів на підземному рівні діє музей музики з постійною експозицією, на першому поверсі – концертні зали, а верхні поверхи призначені для дослідної та освітньої сфери.

Умови входу. Будинок музики забезпечує безкоштовну участь у власних програмах для біженців з України. Постійну експозицію Sound Dimensions, що представляє історію угорської та європейської музики, можуть безплатно відвідувати власники українського паспорта у визначені проміжки часу: щовівторка, щосереди та щочетверга (12:00 – 15:00).

Музей образотворчого мистецтва

Адреса: 1146 Budapest, Dózsa György út 41
Години роботи: вівторок – неділя 10:00 – 18:00

безкоштовний вхід в музеї будапешту для українців
Фото: mfab.hu

У музеї образотворчого мистецтва зібрано найбільша в Угорщині колекція художніх творів. Основна експозиція складається із шести відділень: Давньоєгипетське, античне мистецтво, старовинні скульптури, відділення графіки та гравюри (роботи Рембрандта, Гої), галерея нових майстрів (Делакруа, Роден, Моне, Мане та Сезанн), галерея старих майстрів (близько 700 полотен з колекції князів Естергазі).

Умови входу.  В знак солідарності з Україною,  музей безкоштовно впускає українців у віці до 6 та від 70 років. Також знижка 50% надається для українців віком до 26 та від 62 років.  

Угорська національна галерея

Адреса: 1014 Budapest, Szent György tér 2
Години роботи: вівторок – неділя (10:00 – 18:00)

безкоштовний вхід в галереї будапешту для українських біженців під час війни
Фото: mng

Один з провідних художніх музеїв Угорщини, що володіє величезною колекцією творів угорського мистецтва від Середньовіччя і до ХХ століття. В експозиції галереї зібрані виключено роботи угорських художників. Колекція налічує понад 100 тис. творів мистецтва та займає три крила Королівського палацу.

Умови входу. Вхід безкоштовний для українців віком до 6 та від 70 років. Знижкою 50% можуть скористатись українці віком до 26 та від 62 років. Крім того, надається знижка 50% для осіб до 18 років у супроводі одного чи двох дорослих, а в кожну третю суботу місяця вхід для українських сімей – безплатний.

Музей просто неба в Сентендре

Адреса: 2000 Szentendre, Sztaravodai út 75
Години роботи: вівторок – неділя 09:00 – 17:00

безкоштовні музеї для українців в угорщині
Фото: szentendreprogram.hu

Етнографічний музей в містечку Сентендре  – найбільша в Угорщині колекція під відкритим небом. Музей демонструє карпатську народну архітектуру та побут у різних регіонах Угорщини. Виставкова площа – 46 га та розділена на вісім тематичних зон.

Умови входу. Власники українського паспорта або документа, що підтверджує статус біженця України, можуть відвідати музей безкоштовно.

Безкоштовні музеї для біженців в інших країнах:

Безкоштовний Будапешт

Розваги, музеї та інші ідеї відпочинку