5 документальних фільмів про планету

Зараз ідеальний час, щоб влаштувати собі затишний кіновечір. Зібрали для вас невеликий список фільмів про планету, людей і тварин. 

«Планета Земля»

Planet Earth, 2006

Популярний документальний серіал від BBC, якщо ви досі його не бачили — дивитись обов’язково. «Планета Земля» складається з 11 епізодів, у кожному з яких розповідається про різні природні умови та явища: гори, печери, пустелі, ліси, океани, льодовики та джунглі. Ідеальний варіант, щоб скласти собі повну картину про те, як влаштована наша планета. 

До речі, цей фільм став першим документальним фільмом знятим у якості HD та на момент виходу був найдорожчим документальним проектом BBC. 

«Сіль Землі» 

The Salt of the Earth, 2014

Фільм про легендарного бразильського фотографа Себастьяна Сальгадо, який багато подорожував світом та за допомогою своїх чорно-білих фотографій розповідав історії про людей та природу. 

У молодості Сальгадо, прагнув показати, як живуть люди та знімав на гострі соціально-політичні теми: міжнародні конфлікти, голод, масові переселення, історії життя різних народів світу і тому подібне. А у старшому віці фотограф почав знімати флору та фауну, продовжуючи подорожувати по найвіддаленіших куточках планети. 

«Самсара» 

Samsara, 2011

Неймовірно гарний філософський фільм, який перенесе вас у різні куточки нашої планети. «Самсару» знімали 4 роки у 25 країнах світу. Цей фільм видовищний, в ньому взагалі немає слів, тільки музика та відео, тому важливо дивитись його у хорошій якості. Також є окремий сайт цього проекту — Samsara, де можна дізнатись більше про історію створення та ідею, яку автор хотів донести до глядачів.  

«Людина»

Human, 2015

Французький фотограф та журналіст, Ян Артюс-Бертран, проїхав 60 країн та взяв понад дві тисячі інтерв’ю. Усім своїм героям він ставив однакові питання: про мрії, любов, щастя, сім’ю та життя. І хоч цей фільм не зовсім про подорожі, але він піднімає важливі глобальні теми та показує як живуть люди у різних країнах світу. 

«Попіл і сніг»

Ashes and Snow, 2005

Фільм-медитація, створений канадським художником Грегорі Кольбером, складається з фото та відео робіт, які художник знімав протягом 13 років подорожуючи світом. Цей фільм про тварин, людей та їх взаємодію між собою. Під час своїх експедицій Кольбер відвідав Індію, М’янму, Шрі-Ланку, Єгипет, Домініку, Ефіопію, Кенію, Намібію та багато інших країн та частин світу, де він зняв понад 130 видів тварин!


14 музеїв, які можна відвідати, не виходячи з дому

Теги: