10 фільмів про подорожі

Коли дуже хочеться подорожувати, але не можна, можна хоча б дивитись кіно про подорожі. Зібрали фільми, які надихнуть на майбутні пригоди! 

Одіссея

L’Odyssée, 2016

Французький біографічний фільм про життя відомого дослідника океану Жака-Іва Кусто. Після другої світової війни він, захоплений ідеєю дослідження підводного світу, винаходить акваланг, купляє корабель та вирушає у експедицію разом зі своєю командою. Фільм знімали у Хорватії, Південній Африці, Аргентині, а також це перший в історії художній фільм, зйомки якого проходили в Антарктиді. 

Еверест

Everest, 2015

Еверест — найвища гора на Землі. Альпіністи з усього світу мріють її підкорити, але, на жаль, не всі експедиції завершуються успішно. Саме про одну з таких експедицій цей фільм. У 1996 році дві групи альпіністів вирушають підкорювати Еверест: одна під керівництвом Роба Холла, другу очолив Скотт Фішер. У зв’язку із погодними умовами не усі члени експедиції повернулись з гори. 

Амелія

Amelia, 2009

Трейлер

Біографічний фільм про Амелію Ергарт — одну з перших жінок-льотчиць та першу жінку, яка перелетіла через Атлантичний океан. Вона вирішила не зупинятись на досягнутому та мріяла здійснити навколосвітній переліт. Під час спроби це зробити вона зникла при загадкових обставинах у 1937 році.

Водне життя зі Стівом Зіссу

The Life Aquatic with Steve Zissou, 2004

Трейлер

Цей комедійний фільм — пародія на команду Жака-Іва Кусто. Головний герой — океанограф Стів Зіссу (якого грає Білл Мюррей), разом зі своєю командою подорожує і знімає документальне кіно. Під час однієї з експедицій на помічника Зіссу нападає акула. Тепер головна мета команди — знайти акулу і помститись за друга. Фільм присвячений пам’яті Жака-Іва Кусто. 

Стежки

Tracks, 2013

Фільм заснований на реальних подіях та знятий по книзі австралійської письменниці Робін Девідсон. У 1977 році Робін вирушає у подорож по Австралії. Подорожувати вона вирішила сама, із собою взяла тільки собаку та чотирьох верблюдів. Її маршрут, довжиною 2 700 км, починався з центру континенту, пролягав через мало населені райони, пустелі та закінчився на березі Атлантичного океану. По дорозі її періодично навідував фотограф «National Geographic», який робив репортаж про Робін та її подорож. 

5 документальних фільмів про планету

Дика

Wild, 2014

Ще один фільм знятий по книзі та заснований на реальних подіях. Після розлучення з чоловіком та смерті матері Шеріл Стрейд приймає рішення вирушити у соло подорож. Для цього вона обрала частину відомого пішохідного маршруту в Америці — Тихоокеанського верховинного шляху (Pacific Crest Trail). Цей маршрут пролягає через гори та ліси, він дуже мальовничий, але водночас дуже небезпечний, особливо для жінки, яка подорожує сама. 

Перед світанком

Before Sunrise, 1995

https://www.youtube.com/watch?v=d_pVELRsyZ4&t=3s

Романтична історія, яка трапилась під час подорожі. Американець Джессі та француженка Селін зустрічаються у потязі. Джессі їде у Відень, щоб сісти там на літак та повернутись у США, а Селін прямує у Париж. Вони настільки зацікавили одне одного під час знайомства, що Джессі вмовив Селін вийти разом з ним у Відні, щоб провести разом час до його відльоту. Далі усі події у фільмі відбуваються у Відні. 

Де ти поділась, Бернадетт?

Where’d You Go, Bernadette, 2019

Комедійний фільм, який розказує історію успішної і щасливої, на перший погляд, жінки, яка в один прекрасний день вирішила все покинути та вирушити у подорож, нікому про це не сказавши. Для подорожі у пошуках себе та натхнення вона обрала Південний полюс.  

Прогулянка лісами

A Walk in the Woods, 2015

Фільм, чимось схожий по сюжету на попередні картини у списку «Дика» та «Стежки», але він більш комедійний. Письменник Білл Брайсон у пошуках себе вирушає у подорож пішохідним маршрутом Аппалачська стежка, що пролягає через гірську систему Аппалачі на східному узбережжі США. Разом із собою він взяв свого друга. Фільм буде цікавий тим, хто захоплюється пішим туризмом та гірськими маршрутами. 

Маленькі втікачі

Viva Cuba, 2005

Пригодницький кубинський фільм. Двоє друзів, Малу і Джордіто, живуть у Гавані. Їх батьки проти того, щоб вони дружили, а мама Малу до того ж планує емігрувати з Куби та забрати з собою доньку. Коли діти про це дізнаються, вони тікають з дому та вирушають до батька Малу, який працює наглядачем на маяку.


14 музеїв, які можна відвідати, не виходячи з дому

Теги: