Замки та палаци Вінницької області, які варто побачити

Вінницька — одна з областей України, де збереглося найбільше палаців, позмагатись з нею можуть тільки Львівська та Тернопільська. На щастя, більшість з них добре збереглися до наших часів. Зібрали для вас 10 найкращих на наш погляд, які варто відвідати. 

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Палац Потоцьких в Тульчині

Палац у стилі класицизму збудували у 1781-1785 роках під керівництвом французького архітектора Лакруа на замовлення родини Потоцьких. У Вінницькій області є ще кілька садиб роду Потоцьких, але цей палац зберігся найкраще, він відкритий для відвідувачів. За легендою граф Потоцький познайомився тут зі своєю майбутньою дружиною Софією, на честь якої заснував ландшафтний парк в Умані. Зараз у палаці знаходиться Тульчинське училище культури.

Палац Потоцьких в Тульчині
Фото: Demmarcos

Палац Грохольських у Вороновиці

Архітектурний комплекс з триповерховим палацом у класичному стилі збудували у 1770-1777 роках на замовлення графа Грохольського. У другій половині 19 століття палац придбав військовий капітан Миколай Можайський. Його брат Олександр, також військовий, винайшов перший у світі літак з паровим двигуном — літак Можайського. Палац добре зберігся до наших днів, головний фасад та інтер’єри реставрували, а зараз тут знаходиться Вороновицький музей історії авіації та космонавтики. 

Палац Грохольських у Вороновиці

Читайте також: Замки Тернопільської області

Палац княгині Марії Щербатової в Немирові

Палац у Немирові — один з найкращих на Вінниччині, добре зберігся фасад, внутрішнє планування, а поряд є великий дендропарк, схожий на Софіївський в Умані. Палац у неокласичному стилі збудували на замовлення княгині Марії Щербатової у 1894-1917 роках під керівництвом чеського архітектора Іржі Стібрала. Зараз тут знаходиться санаторій. 

Палац княгині Марії Щербатової в Немирові
Фото: Posterrr

Палац графів Чарномських у Чорномині

Палац у стилі класицизму збудували у 1810-1820 роках на замовлення графа Миколая Чарномського. Будівництвом керував одеський архітектор італійського походження —  Франческо Боффо. Він також відомий як автор проєкт Воронцовського палацу в Одесі. Палац непогано зберігся до наших днів, щоправда, фарба на фасаді місцями пошкоджена. Зараз у будівлі знаходиться сільська школа. 

Палац графів Чарномських у Чорномині

Читайте також: Замки Чернігівської області

Палац генерала Заботіна в Малій Ростівці

Палац у неоготичному стилі збудували у 1901 році на замовлення генерала Заботіна. Він відрізняється від попередніх, оскільки збудований з червоної цегли та має яскраво-теракотовий колір. Палац прикрашають білі статуї Діани та скульптури левів, які дещо відрізняються від загального стилю. Будівля добре збереглася до наших днів, навколишня територія також доглянута, але хто наразі є власником не відомо. 

Палац генерала Заботіна в Малій Ростівці

Палац Вітославських у Чернятині

Палац у неоготичному стилі з елементами ренесансу та класицизму, дуже добре збереглися і фасад, і внутрішнє оздоблення. Збудували його у першій половині 19 століття під керівництвом польського архітектора Генріха Іттара на замовлення родини Вітославських. Колись навколо палацу був великий парк, від якого, на жаль, майже нічого не залишилось. А у самум палаці зараз розташовується один з корпусів Чернятинського аграрного технікуму. 

Палац Вітославських у Чернятині

Читайте також: Замки Хмельницької області

Палац Мерінга в Старій Прилуці

Палац побудували у кінці 18 століття, є різна інформація щодо його перших власників, але називається він на честь останнього — Сергія Мерінга. Будівля та внутрішнє оздоблення у стилі необароко збереглися непогано, але потребують реставрації. Зараз у палаці розташовується школа-інтернат. 

Палац Мерінга в Старій Прилуці
Фото: pizzatravel.com.ua

Палац Четвертинських в Антопілі

Палац побудували у кінці 18 столітті на замовлення Яна Четвертинського. Це один з небагатьох палаців у Вінницькій області, де добре зберігся не тільки фасад, а й внутрішнє планування та оздоблення. Зараз тут розташовується психоневрологічний інтернат. 

Палац Четвертинських в Антопіл
Фото: madmax

Палац Комарів у Мурованих Курилівцях

Палац побудували у 1805 році на замовлення маршала Станіслава Комара. Палац збудували на залишках старого замку 16 століття, який став фундаментом та основою для нового палацу. До наших днів добре збереглася і будівля, і парк навколо неї. Зараз тут знаходиться санаторій школи-інтернату. 

Палац Комарів у Мурованих Курилівцях

Палац-садиба Чихачова в Митках

Палац збудували у 1860-1870 роках на замовлення російського адмірала Миколая Чихачова. Існує версія, що цей маєток він хотів подарувати своїй дочці Софії, але чи жила вона тут насправді не відомо. За стилем палац нагадує маєток англійського лорда. Будівля збереглася добре, з радянських часів і досі тут знаходиться загальноосвітня школа. 

Фото: madmax

Читайте також: Готові автомобільні маршрути Україною


Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди