Як виглядають вагони “Укрзалізниці” для високопосадовців та дипломатів

Ще кілька років тому в “Укрзалізниці” планували переобладнати вагони-салони на бар або вагон для молодят, але війна внесла свої корективи – тепер ці вагони використовуються в дипломатичних цілях. В спеціальних вагонах підвищенного комфорту в Україну прибувають президенти та прем’єри інших країн, політики, дипломати та зірки шоу-бізнесу. Як виглядають інтер’єри VIP-вагонів “Укрзалізниці”, якими привезли в Україну Джо Байдена та Бориса Джонсона розповідаємо нижче.

В “Укрзалізниці” існує невеликий парк вагонів-салонів для перевезення високопосадовців, політиків та інших VIP-персон. Такий вагон зазвичай обладнано окремою спальною кімнатаю з душем та туалетом, загальною кімнатою для нарад, кухнею, купе для провідників чи охорони. У вагонах є все для комфортної мандрівки на далекі відстані, навіть працюючий кондиціонер, розетки в купе та плаский телевізор. А постіль вже дбайливо заправлена.

Борис Джонсон в вагоні-салоні Укрзалізниці

Залежно від типу вагона в ньому можуть з комфотом мандрувати до 11-12 чоловік, включаючи обслуговуючий персонал.

Схема вагона-салона "Укрзалізниці"
Схема вагона-салона “Укрзалізниці”

Вагон-салон – не винахід “Укрзалізниці”, комфортні VIP-вагони широко використовувалися по всьому світу фактично з появою залізниці. Особливою популярністю користувалися такі вагони в диктаторів – Гітлера та Сталіна, які переобладнували їх на свій смак. Чинний російський диктатор владімір путін має цілий персональний бронепоїзд. Він та Кім Чен Ин фактично єдині лідери в світі, що мають персональні бронепоїзди. Розкішний вагон в стилі початку ХХ ст. мав і кум путіна Віктор Медведчук: його конфіскували в 2022 році та планують націоналізувати.

Розкішний вагон Віктора Медведчука
Розкішний вагон Віктора Медведчука Фото: Слідство Інфо

До речі, на території Київського залізничного вокзалу зберіглося кілька історичних вагонів-салонів, якими мандрували високопосадовці майже сторіччя тому. Оглянути їх можна на Київській виставці рухомого складу історичних локомотивів та вагонів.

До 2012 року в Укрзалізниці вагони-салони найчастіше замовляли на Донецькій та Південно-Західній залізницях, а найпопулярнішими напрямками були Симферопіль, Москва, Київ та Львів. З 2013 року VIP-вагони стали користуватися меншим попитом, адже Пшонки та Януковичи покинули країну.

Що ще: Як виглядають плацкартні вагони в різних країнах світу

До війни замовити VIP- вагон міг будь-хто охочий. Коштувало це як 11 квитків за тарифом м’якого вагона з двомісними купе «СВ» відповідної категорії поїзда. В залежності від класу вагона це 10-25 тис. грн за весь вагон в один бік.

Вагони мають різні інтер’єри: від більш скромних до розкішних, наче справжні палаци на колесах.

віп-вагон укрзалізниці для політиків байдена джонсона
Інтер’єр одного з VIP-вагонів Укрзалізниці
потяг для байдена
Спальня в вагоні-салони

Судячи з фото саме в такому вагоні приїхав чинний прем’єр Великої Братинії Ріші Сунак.

вагони для політиків укрзалізниці
Фото: Укрзалізниця

Бориса Джонсонюка доставили в Україну іншим вагоном:

вагон байден укрзалізниця

Ще кілька фото різних вагоні-салонів “Укрзалізниці”:

вагон для президента прем'єра
президентський вагон поїзд
вагони для президента
дипломатичні вагони укрхалізниці
віп вагони укрзалізниці

В одному з таких вагонів приїхав в України і президент США Джо Байден.

Автограф Джо Байдена. Фото: Укрзалізниця

Фото: Укрзалізниця