Як перетнути кордон з Diia.pl

На підставі цифрових документів Diia.pl українці можуть перетинати польський кордон та відвідувати інші держави Шенгенської угоди.

Відповідне рішення Польща вже повідомила державам-членам ЄС та іншим країнам Шенгенської зони.

Що таке електронний документ Diia.pl?

Влада Польщі визнає два типи документів, які підтверджують легальний статус проживання українців:

  • Довідка про тимчасовий захист;
  • Електронний документ у мобільному додатку Diia.pl

Цифрові документи Diia.pl можна отримати через мобільний застосунок mObywatel. Як встановити та активувати додаток читайте за посиланням.

Цифрова посвідка підтверджує важливі дані особи, такі як: ім’я та прізвище, номер PESEL, дата та місце народження, громадянство, фотографію.

Як виїхати з Diia.pl в Україну?

Достатньо лише мати чинний сертифікат Diia.pl у мобільному застосунку mObywatel на вашому смартфоні та один з проїзних документів, наприклад, закордонний паспорт.

Як подорожувати країнами Європи з Diia.pl?

Для подорожей країнами Шенгену достатньо мати сертифікат Diia.pl та закордонний паспорт. Проте, перебувати в інших країнах на підставі дозволу на проживання у Польщі дозволено лише 90 днів протягом 180 днів.

Сертифікат Diia.pl дійсний лише для поїздок країнами ЄС та при поверненні до Польщі з України.  Також, право перетинати кордон виключно на підставі номера PESEL відсутнє. Таким чином, для комфортних поїздок необхідно мати один з двох документів, що підтвердять Ваше право на проживання у Польщі (довідку від Головного управління у справах іноземців чи електронний документ Diia.pl).

Чи мають право неповнолітні перетинати кордон з Diia.pl?

Згенерувати документ Diia.pl у додатку mObywatel можуть ті особи, які мають номер PESEL UKR та створили довірений профіль. Згідно з польським законодавством створювати довірений профіль можна дорослим та дітям у віці від 13 років. 

Тому, діти старше 13 років можуть створити собі Diia.pl та подорожувати за такими ж правилами, як і дорослі — при наявності електронного документа Diia.pl та проїзного документа, наприклад, закордонного паспорта.

До речі, в mObywatel можна завантажити українське водійське посвідчення.

Джерело: VisitUkraine

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.