Як європейські країни обмежують проживання на Airbnb

У багатьох європейських містах вводять обмеження на оренду житла через сервіс Airbnb.

Популярну серед мандрівників платформу звинувачують у тому, що вона обвалює ціни на житло, витісняє місцевих жителів та сприяє “овертуризму”. Тому багато міст Європи почали запроваджувати обмеження на короткострокову оренду, щоб протистояти цьому.

Італія

До Рима, що вже обмежив короткострокове знімання житла, нещодавно приєдналась Флоренція. Крім того, незабаром обмеження запровадять у Мілані та Венеції.

Міністерство туризму Італії вже розробило закон про заборону короткострокової оренди житла по всій країні. Він покликаний допомогти популярним туристичним напрямкам, багато з яких стикаються з житловою кризою та надмірним туризмом.

Франція

У Парижі, щоб здати своє основне житло на Airbnb, потрібно зареєструватись у місцевій мерії. Здавати помешкання можна не більше ніж на 120 днів на рік.

Якщо йдеться про друге житло або про здачу в оренду на термін більше 120 днів, то власники квартири мають офіційно переобладнати її в мебльоване туристичне житло. У місті навіть є спеціальний підрозділ, який займається відстеженням незаконної оренди та штрафує порушників.

Німеччина

У Берліні скасували заборону Airbnb, але суворі правила з великими штрафами – залишаються. Власники повинні мати дозвіл на короткострокову оренду всього об’єкта. Друге житло можна здавати лише 90 днів на рік.

У Мюнхені короткострокова оренда цілих будинків обмежена вісьмома тижнями на рік, після чого необхідно отримати дозвіл.

У Штутгарті господарі, які здають у короткострокову оренду більш як половину своєї власності, можуть робити це без спеціального дозволу не більше 10 тижнів на рік.

Нідерланди

В Амстердамі господарі можуть здавати свою нерухомість не більше ніж на 30 ночей на рік. Все, що понад це, потребує дозволу місцевої адміністрації.

Португалія

З метою боротьби зі зростанням цін на оренду житла Португалія припинила видачу нових ліцензій для Airbnb та інших подібних платформ (за винятком сільських районів). Власникам Airbnb також пропонують податкові пільги, якщо вони перероблять свою нерухомість у звичайні будинки.

Іспанія

Барселона у 2021 році стала першим європейським містом, яке заборонило короткострокову оренду в будинках та квартирах. Господарям не дозволяється здавати кімнату менш як на 31 день.

У столиці Майорці – Пальмі – заборонено здавати туристам житло у багатоквартирних будинках. Господарі Airbnb можуть здавати лише односімейні будинки, які мають бути ізольованими будинками чи віллами.

Валенсія зараз бореться в суді за заборону короткострокової оренди житла в історичному центрі міста.

Великобританія

У Лондоні господарям Airbnb дозволено здавати свою нерухомість лише на 90 або менше ночей на рік без подання заяви на зміну виду використання.

Господарі нових оголошень у Шотландії тепер повинні отримувати ліцензію на використання нерухомості для короткострокової оренди, перш ніж приймати будь-які замовлення.

У Північній Ірландії кожен, хто займається розміщенням туристів на платній основі – у тому числі за допомогою Airbnb – повинен отримати сертифікат від Туристичної агенції Північної Ірландії.

Джерело: delfi

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.