Wizz Air: реєстрація на рейс, норми багажу та інші нюанси авіакомпанії

Wizz Air – авіакомпанія з Угорщини, яка працює з осені 2003 року. Виконує регулярні пасажирські перевезення з аеропортів України (Київ, Львів, Одеса, Харків) до Данії, Польщі, Австрії, Німеччини, Греції, Кіпру та інших країн Центральної, Східної та Західної Європи. Станом на сьогодні компанія обслуговує 25 аеропортів та здійснює перевезення більше, ніж по 600 маршрутам, і при цьому залишається найбільш доступною в Східній і Центральній Європі. Детальну мапу маршрутів Wizz Air можна знайти за посиланням.

wizz air правила авіакомпанії повернення квитків компенсація

Де купувати квитки на рейси Wizz Air

Бронювання квитків на літаки авіакомпанії Wizz Air можна виконати кількома способами:

 • бронювання онлайн – на головній сторінці авіакомпанії необхідно знайти потрібний вам рейс та заповнити інформацію про пасажира, оплату, а також контактні дані;
 • в мобільному додатку – потрібно завантажити додаток компанії на смартфон і виконати ті ж дії;
 • через кол-центр – треба зателефонувати в кол-центр за вказаним номером, за що з вашого мобільного рахунку буде стягнутий збір за обслуговування ;
 • у квиткових касах аеропортів чи туристичних агентствах. 

Після завершення бронювання на вашу електронну адресу має прийти маршрут подорожі. В цьому документі буде вказана дата та час перельоту, вартість квитка, код підтвердження (потрібен під час реєстрації) та номер рейсу. 

Також бронювання квитків можна здійснити через сервіси пошуку Kiwi.com або Skyscanner.ua.

У випадку, якщо пасажир здійснював бронювання через туристичне агентство, інформацію про маршрут надсилає компанія, яка здійснювала обслуговування.

Знижки на квитки та промокоди Wizz Air

У авіакомпанії Wizz Air існує програма лояльності Wizz Discount Club, що надає переваги для учасників:

 • гарантована мінімальна знижка в розмірі €10 на кожен рейс для всіх тарифів від €19,99
 • мінімальна знижка в розмірі €5 на багажний збір, при сплаті через інтернет
 • знижка застосовується також для компаньйонів 1 або 5, залежно від типу членства
 • учасники Wizz Discount Club мають доступ до спеціальних акцій та пропозицій авіакомпанії

Вартість участі в програмі:
– стандартне членство : 1 учасник + 1 компаньйон – €29,99 на рік
– групове членство: 1 учасник + до 5 компаньйонів – €59,99 на рік

Детальніше про програму Wizz Discount Club на сайті авіакомпанії.

Також авіакомпанія Wizz Air влаштовує одноденні розпродажі зі знижками до 20% та цінами від €9. Щоб першим дізнатися про акції авіакомпанії, підпишіться на наш Telegram або Viber.

Реєстрація на рейси Wizz Air

Зареєструватись на рейс можна трьома способами: 
– через інтернет;
– за допомогою мобільного додатку;
– безпосередньо в аеропорті. 

Перший спосіб є найбільш популярним, адже він цілком безкоштовний. Якщо під час бронювання ви оплатили своє місце, то можете виконати реєстрацію онлайн. Вона починається за 30 діб і завершується за 3 години до відправлення рейсу.  Якщо ви не встигли оплатити квиток під час бронювання, то зареєструватись зможете за 2 доби до відправлення. 

Реєстрація через мобільний додаток теж безкоштовна, однак не всі аеропорти обслуговують мобільні посадкові талони. 

Звичний для всіх варіант реєстрації – в аеропорті, однак тут треба сплатити спеціальний збір. Безкоштовною реєстрація буде тільки в тому випадку, якщо в аеропорті відсутня послуга інтернет-реєстрації. На сьогодні безкоштовна реєстрація проходить у 6 з 25 аеропортів, з якими працює Wizz Air. 

Перелік аеропортів, у яких неможлива онлайн-реєстрація (реєстрація в аеропорту безкоштовна):

 • Дубай (лише до Будапешта)
 • Корфу
 • Пальма-де-Майорка
 • Тирана (лише до Будапешта)
 • Сарагоса
 • Москва
 • Аеропорт “Менара” в Марракеші

В аеропорті реєстрація починається за 2 години й закінчується за 40 хвилин до відправлення. Однак, є декілька аеропортів, де стійки реєстрації закриваються раніше – за 45-60 хв до відправлення рейсу згідно з розкладом.

Зміни або повернення квитків Wizz Air

Wizz Air пропонує одразу кілька способів внести зміни до бронювання. Це можна зробити:

 • онлайн, на своїй сторінці, де вказана інформація про рейс;
 • зателефонувавши до кол-центру;
 • безпосередньо в аеропорті або туристичного перевізника.

Незалежно від обраного способу, зміни в рейс або ім’я пасажира повинні бути внесені не пізніше ніж за 3 години до відльоту літака. Увага – за обслуговування через кол-центр стягується додаткова плата.

За внесення змін до рейсу з пасажира стягується збір, сума якого становить від €30 до €40, в залежності від кількості днів, які залишились до відправлення рейсу. Додатково оплачується різниця в тарифах за перевезення та податках. У випадку, якщо вартість рейсу після внесених змін менша за початковий тариф, перевізник компенсовує тільки різницю оподаткування. 

За зміну імені пасажира стягується плата у сумі 1290 грн за прямий та зворотний квиток. Безкоштовно змінити ім’я можна на сторінці рейсу у випадку, коли потрібно виправити помилки у вже написаному імені (не більше 3-х літер), або замість скороченого імені вказати повне. 

Внести всі зміни без сплати зборів можуть власники послуги WIZZ Flex.  При зміні місця посадки в салоні, або придбанні послуги пріоритетної посадки пасажиру необхідно надрукувати новий посадковий талон.

Заброньований квиток можна повернути онлайн, не пізніше як за 3 години до фактичного відльоту літака. При поверненні не менш як за 14 днів до відправки оплачується збір у сумі 1725 грн, а перевізник компенсовує вартість всіх придбаних послуг. Повернення пізніше, як за 14 днів до відльоту обійдеться у 2305 грн, при цьому компенсується тільки вартість перельоту без врахування додаткових послуг. Кошти зараховуються на особистий рахунок клієнта в авіакомпанії, якими він повинен розпорядитися протягом 90 днів.

Затримка рейсів Wizz Air та компенсація

У випадку затримки або відміни рейсу Wizz Air пропонує власникам квитків наступні способи вирішення проблеми:

 • повторне бронювання квитків на найближчий аналогічний рейс;
 • повернення вартості прямого та зворотного квитка;
 • повернення повної вартості прямого і зворотного рейсу з 20% компенсацією на рахунок Wizz з якого можна оплатити інші квитки;

Додатково у випадку відміни рейсу пасажири отримають компенсацію, яка залежить від відстані маршруту:

 • До 1500 км – €250;
 • 1500-3500 км – €400;
 • Більше 3500 км – €600.

Як отримати компенсацію за затриманий або скасований рейс

Від €200 до €750

Якщо запропонований альтернативний рейс заплановано на наступний день, або пізніше, перевізник забезпечує проживання в готелі та харчування, а у випадку неможливості надання таких послуг – компенсовує вартість проживання і харчування на основі чеків.

Розміри та норми багажу та ручної поклажі Wizz Air

З 1 листопада 2018 р. авіакомпанія Wizz Air змінила норми перевезення багажу, суттєво обмеживши об’єм ручної поклажі:

🎒 Ручна поклажа (сумка або рюкзак): 
Розміри – 40 x 30 x 20 см
Вага – до 10 кг
Вартість – безкоштовно

🎒З WIZZ Priority (валіза на коліщатках):
Розміри – 55 x 40 x 23 см
Вага – до 10 кг
Вартість – від €5 до €30, залежно від аеропорту при сплаті онлайн та €19 при сплаті в аеропорті

🧳 Зареєстрований багаж:
Розміри – 149 х 119 х 171 см 
Вага – до 19, 20 або 32 кг
Вартість – до 10 кг – €7-12, до 20 кг – €14-70 при купівлі онлайн та €55 при купівлі в аеропорті, до 32 – €18-86 при купівлі онлайн та €120 при купівлі в аеропорті.

⚽️ Спортивне спорядження:
Вартість – €60

🎸 Музичні інструменти:
Розміри – 80 х 40 х 23 см
В межах ручної поклажі – для WIZZ Priority
Великогабаритні – €25

👶 Багаж та ручна поклажа для дітей та немовлят
1 особиста річ з габаритами, які відповідають ручній поклажі – безкоштовно
Дитячий візочок або малогабаритне ліжко – безкоштовно

У разі перевищення розмірів ручної поклажі, клієнт оплачує штраф у сумі €25. Окрім ручної поклажі, на борт літака можна взяти засоби для читання, милиці для пасажирів з інвалідністю, ковдру або верхній одяг, мобільний телефон. Детальні правила перевезення багажу на сайті авіакомпанії.

Втрачений або пошкоджений багаж

Wizz Air виплачує компенсацію за пошкодження або крадіжку багажу тільки у випадку своєчасної подачі заяви про пошкодження. Якщо багаж прибув вашим рейсом і факт пошкодження не був виявлений відразу, то заяву потрібно подати в арепороті протягом 7 днів після прибуття. Якщо багаж прибув не вашим рейсом, заява подається протягом 21 дня.

Сума компенсації зменшується, якщо пакування речей не відповідає зазначеним вимогам. Для прискорення розгляду справи до Wizz Air рекомендовано подати копію акту про викрадення або пошкодження багажу, отриманого в аеропорті.

Додаткові послуги на борту

На борту літаків авіакомпанії Wizz Air ви можете придбати різні товари – від напоїв до сувенірів та аксесуарів. На борту працює Wizz Café, яке пропонує пасажирам гарячі, алкогольні та безалкогольні напої, перекуски та сендвічі. Також ви можете скористатись послугами Wizz Boutique, де для продажу доступні парфуми популярних брендів, дорожні аксесуари, подарунки. 

Розрахуватись на борту можна за допомогою євро, британських фунтів, угорських форинтів (на угорських рейсах) та злотих (на польських рейсах).

Популярні напрямки Wizz Air

Останні новини та розпродажі авіа Wizz Air