Відвідування музеїв покращує психічне здоров’я: дослідження

В Естонії провели дослідження, яке показало, що відвідування музею викликає у людини радість та приємне хвилювання, дарує нові знання, сприяє творчості та натхненню.

Експеримент провели естонські музейники у співпраці з психологом Яаном Тулвісте в рамках Місяця психічного здоров’я, пише Delfi.

Висновки дослідження надають матеріал для подальшого вивчення того, чи зможуть безкоштовні відвідування музеїв стати повною мірою профілактикою проблем психічного здоров’я та навіть лікувати їх.

У ході експерименту, за три тижні 11 осіб відвідали 44 музеї по всій Естонії. Після кожного відвідування їм потрібно було заповнити опитування настрою та оцінити, чи вплинуло те, що вони побачили в музеї, на їхній настрій та яким чином.

Під час відвідування музеїв учасники відчували різні емоції, у тому числі смуток, напругу та тривогу, але в переважній більшості були відзначені позитивні почуття, найчастіше приємне хвилювання та радість.

Учасники також оцінили позитивний вплив музеїв на негативні емоції. Наприклад, третина відвідувачів зазначила, що музей допоміг зменшити напруження та надмірне занепокоєння. Трохи менше половини учасників заявили, що музей допомагає боротись із самотністю.

Крім того, під час відвідування люди отримали значний обсяг нових знань. У середньому досвід отримання нових знань оцінили на 7,3 бала за 10-бальною шкалою. Також відвідування музеїв приносило учасникам натхнення та навіювало творчі думки: у середньому цей досвід отримав оцінку 6,3 за 10-бальною шкалою.

Підсумки експерименту музейної карти підтверджують результати низки міжнародних досліджень, що показують, що відвідування музею є корисним для полегшення проблем психічного здоров’я.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.