В Україні представили п’ять сіл, які можуть включити до переліку ООН Туризм “Кращі туристичні села”

ДАРТ направило до ООН Туризм (UNWTO) пакет документів п’яти українських сіл, які в майбутньому можуть включити до переліку “Кращі туристичні села” 2024 року.

Включення українських селищ до цієї світової мережі гарантуватиме не тільки підвищену увагу мандрівників, але й дозволить отримати фінансову підтримку іноземних донорів, повідомила пресслужба ДАРТ.

Отже, Україну в одній з найпрестижніших туристичних ініціатив у світі представлятимуть:

  • Високогірне селище Ворохта, яке розташоване біля підніжжя Говерли, відоме своїм віадуком і є центром гірськолижного туризму.
  • Село Зелений Гай, на території якого знаходиться однойменна ферма, що з початком повномасштабної фази війни стала справжнім прихистком для понад 300 людей та 1500 свійських тварин, яких вивезли з зони бойових дій.
  • Гірське селище-курорт Кваси, відоме своїми мінеральними цілющими джерелами, крафтовою продукцією та виробництвом гуцульських ліжників.
  • Старовинне село Олика, яке внесене до списку історичних населених місць України і може похизуватися аж 10 об’єктами історичної спадщини. Один з яких – середньовічний замок князів Радзивіллів.
  • Унікальне село Урич з бойківською автентикою, яка збереглася в місцевих обрядах та архітектурі. Поряд із селищем знаходиться середньовічна наскельна фортеця і митниця Тустань.

Список найкращих туристичних сіл буде оприлюднений наприкінці 2024 року на офіційних ресурсах ООН Туризм. Ініціатива “Кращі туристичні села” (The Best Tourism Villages) була започаткована у 2021 році. За цей час до мережі найкращих туристичних сіл ООН Туризм увійшли 190 селищ з усього світу, українських серед них поки немає.

Ця глобальна ініціатива відзначає села, які лідирують у розвитку сільської місцевості та збереженні ландшафтів, культурного розмаїття, місцевих цінностей і кулінарних традицій. Проморолики, відправлені на конкурс UN Tourism The Best Tourism Villages, можна переглянути за посиланням.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.