У Любліні відкрили новий автовокзал, який вважають найкрасивішим у всій Польщі

Новий автовокзал Любліна вирізняється своїм модерністським дизайном, який нагадує сінгапурські сади завдяки своїм грибоподібним стовпам.

Після трьох років очікування мешканці Любліна тепер можуть користуватись новим сучасним автовокзалом, а польські ЗМІ називають його одним з найкрасивіших у країні, пише The Mayor.

Будівництво нового автовокзалу обійшлось у 78 мільйонів євро. Сучасна автостанція розташована поруч із залізничною станцією Любліна. Вона повинна замінити старий автовокзал, але на деякий час вокзали з’єднуватимуть шатли, оскільки не всі оператори одразу перейдуть на новий об’єкт. Перехідний період триватиме до кінця червня.

Минулого року, ще до завершення будівництва, автовокзал назвали найкращим екологічним проєктом на щорічні церемонії Green Building Awards у Польщі. На даху розміщені сонячні панелі та система збору дощової води, а доріжки автостанції викладені бруківкою, яка може вбирати в себе забруднювальні частинки з повітря. Стіни будівлі зроблені зі скла з низькою теплопровідністю, а температуру в приміщенні регулюють теплові помпи, що використовують тепло землі.

Окрім того, станцію зробили максимально інклюзивною. Люди на інвалідних візках зможуть легко пересуватись станцією без сходів та бар’єрів, а для їх зручності спеціально облаштували понижені вікна.

Водночас деякі критики заявляють, що розташування нової станції означатиме довші автобусні поїздки, оскільки їм доведеться проїжджати через більш завантажені вулиці, що також вплине на трафік у Любліні.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.