У Криму виставили експонати, які були викрадені із заповідника “Кам’яна могила”

Окупанти викрали понад сотню археологічних артефактів із заповідника “Кам’яна Могила”, що знаходиться на тимчасово окупованій частині Запорізької області.

Про це повідомив Телеграм-канал “Кримський вітер”.

Викрадені експонати виставили на території музею-заповідника “Херсонес Таврійський” в окупованому Севастополі. На виставці представлені понад 120 артефактів з “Кам’яної могили”.

Серед вивезених експонатів — петрогліфи, що зображають сцени полювання на кіз та мамонтів, репродукції петрогліфів на схилах печер, предмети побуту античних народів, що населяли цю територію, кераміка та знаряддя праці кам’яного віку.

Кам’яна Могила — світова історична пам’ятка поблизу Мелітополя (смт Мирне) у Запорізькій області. Цей пагорб протягом тисячоліть був місцем проведення язичницьких обрядів та служив вівтарем. Він приховує кілька тисяч унікальних стародавніх наскельних зображень, відомих як петрогліфи. Хронологія петрогліфів охоплює великий період від пізнього палеоліту до середньовіччя, що робить цю пам’ятку по-справжньому унікальною.

Російські окупанти продовжують розграбовувати українські музеї. Восени 2022 року з Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка російські військові вивезли понад 10 тисяч творів мистецтва. Також окупанти повністю викрали виставкову експозицію з Херсонського краєзнавчого музею.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.