У мережі показали фото розграбованого Херсонського краєзнавчого музею

Російські окупанти повністю викрали виставкову експозицію з Херсонського краєзнавчого музею.

Експозиція музею формувалась ще з кінця XIX століття. Частину вкраденої колекції музею було вивезено до окупованого Генічеська, пише Hmarochos.

Тікаючи з Херсона у жовтні 2022 року росіяни пограбували два найбільших музеї Херсонської області: обласний краєзнавчий та обласний художній. Загалом було вивезено понад 20 тис. творів мистецтва.

З Херсонського краєзнавчого музею окупанти вивезли предмети, які ціняться на чорному ринку: рідкісні знахідки античного часу, зброю, монети, сарматські прикраси, медалі та ордени радянського часу та російської імперії, антикварні меблі, ікони та картини.

В одній із генічеських шкіл окупанти виставили твори, зібрані відомим у Херсоні колекціонером Леонідом Ширяєвим. На поширеному колаборантами відео працівники музею впізнали такі експонати: гренадерську шапку голштинських військ ХVIII ст., срібний рубль другої половини ХVIII ст., бляху налобну шапки-гренадерки ХVIII ст., штик від рушниці початку ХІХ століття, артилерійський кніпель, а також картини, плакати, репродукції.

Читати також: Викрадені шедеври Херсонського художнього музею

Фото: Олена Кравченко

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.