Софію Київську та історичний центр Львова планують внести до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Софійський собор у Києві та історичний центр міста Львів повинні увійти до списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, які перебувають під загрозою через російське вторгнення.

Про це заявив високопоставлений представник ООН, повідомляє The Guardian.

Керівник програми Всесвітньої спадщини Лазар Елунду розповів, що дані об’єкти знаходяться під загрозою знищення. Раніше вже були ракетні атаки неподалік цих об’єктів. В організації не знають, що може статись у майбутньому, тому хочуть внести їх до списку.

Ймовірно, що рішення приймуть на комітеті Всесвітньої спадщини, який пройде з 10 по 25 вересня в Ер-Ріяді. Експерти також сходяться у думці, що Софія Київська та центр Львова перебувають у небезпеці.

Раніше організація вже внесла центр Одеси до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, які перебувають під загрозою знищення. Проте вже кілька його будівель були знищені наприкінці липня внаслідок російського обстрілу.

Ще одна історична будівля була розбомблена у Львові на початку липня. В ООН тоді заявили, що це був перший удар по території, яка знаходиться під охороною Конвенції про Всесвітню спадщину.

На жаль, внесення Софії Київської та центру Львова до списку ЮНЕСКО не зможе захистити ці об’єкти від російських ракетних атак. Однак наступний обстріл історичних будівель зі статусом ЮНЕСКО може стати додатковим важелем під час переговорів з партерами щодо постачання зброї для ЗСУ.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.