Історичний центр Одеси включили до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Комітетом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО прийнято рішення щодо внесення історичного центру міста-порту Одеса до Списку всесвітньої спадщини, який знаходиться під загрозою.

Про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Міністр зазначив, що рішення є історичним, тому що відтепер Одеса знаходиться фактично під блакитним щитом захисту ЮНЕСКО, а місцева та центральна влада повинні будуть забезпечити відповідність стандартам організації. Зокрема, місцева влада повинна буде прибрати із центру міста чужорідні елементи, створити пішохідні набережні та припинити стихійну забудову берегової лінії.

Рішення було прийнято попри шалений опір росіян. Впродовж двох днів, використовуючи безліч процедурних хитрощів, країна-терорист намагалась винести це питання з порядку денного обговорення або принаймні перенести його. Однак цього зробити їм не вдалося.

Звичайно, що статус ЮНЕСКО здатен тільки у непрямий спосіб захистити Одесу. Наприклад, якщо росіяни продовжать обстрілювати місто, це може стати додатковим важелем для домовлень з приводу протиповітряної оборони або додаткової підтримки для армії. Захистити ж Одесу від руйнувань чи окупації можуть лише ЗСУ.

Нагадаємо, у серпні 2022 року у МКІП ініціювали включення історичного центру Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО за прискореною процедурою.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.

Теги: