SKPL планує запустити ще один залізничний маршрут з Польщі до України

Польська залізнична компанія SKPL хоче відновити сполучення між Підкарпатським воєводством та Львівською областю.

Залізничний перевізник повідомив Управління залізничного транспорту Польщі про готовність виконувати пасажирські перевезення на маршруті від Сянока до прикордонного міста Крощенко і далі до Хирова в Україні вузькою колією, пише РБК-Україна.

Маршрут Сянок-Хирів закрили у 2010 році через контрабандистів. Прикордонники шукали контрабанду і водночас пошкоджували вагони. Через високий попит на пасажирські перевезення маршрут планують відновити.

SKPL готова запустити три щоденні пари транскордонних поїздів у період з 15 грудня 2024 року до 14 грудня 2029 року. Зараз перевізник курсує на лінії 108 від Сянок до кордону з Україною. Перевезення здійснює Polregio тричі на день до станції Устрики-Долішні неподалік кордону з Україною.

На початку 2023 року “Укрзалізниця” завершила реконструкцію двох ділянок колії від Хирова на Львівщині до кордону з Польщею. Сполучення потягів з Хировом відкрило б новий міжнародний коридор, який дозволив би українцям з Карпатського регіону легко потрапити до Польщі, вважають у компанії SKPL.

Між тим, рейси SKPL із Рава-Руської до Варшави заплановано запустити вже у серпні 2024 року. Для запуску цього маршруту від Рави-Руської до кордону з Польщею в Україні відремонтували колію та вокзал, відкрили митний пост. Залізничний пункт пропуску у Рава-Руській не обслуговував пасажирів понад 20 років.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.