Незламністю українців захоплюється весь цивілізований світ. Здатність нашого народу, незважаючи на жахіття росіянської агресії, відбудовувати та відновлювати зруйноване та пошкоджене, далі будувати своє життя та до нестями любити рідну землю дійсно вражає. Одним із яскравих прикладів такої незламності є українські винороби. Філософія виноробства полягає у тому, що життя триває: виноград росте, лоза дає свій дорогоцінний плід, з якого потім виробляють вино. У нашому випадку — унікальні, якісні вина зі справжнім українським характером. Українські винороби розміновують виноградники, розбудовують пошкоджені виноробні, а деякі із них — знову відкривають свої двері для відвідувачів.
Організатори фестивалю Brave Wine, що відбудеться у Києві 3-4 червня, збирають на своєму майданчику близько 20 українських виноробень “нової хвилі”. Ми розповімо вам про кількох учасників, що знову гостинно приймають туристів. А також запрошуємо відвідати фестиваль, продегустувати найкращі українські вина й підтримати своїх — тих, хто працює на пораненій, але нескореній українській землі.
SHABO Family Winery та Центр культури вина SHABO (Одещина)

SHABO — признаний флагман українського виноробства, відомий не лише у нас, а й за кордоном. Вина SHABO отримали більше ніж 500 нагород від престижних міжнародних конкурсів, серед яких — перші в Україні золоті медалі від Decanter (цей конкурс можна порівняти хіба що з Олімпіадою у світі вина). Центр Культури Вина SHABO — справжня туристична перлина Одещини. Старовинні підвали для витримки та зберігання вин, котрі були збудовані швейцарськими переселенцями, Дім ігристих вин, розташований серед мальовничих виноградників, Коньячний дім, модернове виробництво, оснащене найсучаснішим обладнанням, експозиція contemporary art, мультимедійний фонтан Діоніса, скульптури, присвячені виноробству й виноградній лозі, і, звісно ж, дегустації чудових вин з колекцій SHABO. Варіанти дегустацій — на різний смак і гаманець.


Після вимушеної довгої перерви Центр культури вина SHABO нарешті знову відчиняє свої двері для гостей! На території Центру працюють також крамниця, де можна придбати будь-які вина виноробні, у тому числі й за спеціальними пропозиціями, та ресторан грузинської та європейської кухні “Шабський дворик”, де можна перепочити й дуже смачно поїсти, звісно ж, з вином! Наразі Центр Культури Вина SHABO працює кожну пʼятницю, суботу на неділю.
Що дегустувати?
Тихі вина з колекцій Reserve та унікальну капсулу природно-напівсолодких Limited Edition. Дуже радимо ігристі й тихі вина з колекцій Grand Reserve, і обов’язково — Telti-Kuruk, справжній український сорт. Також — Ice Wine та новинку сезону: Шабо Імперіал де Шарант.
Адреса: Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Шабо, вул. Швейцарська, 10
Замовити екскурсію та отримати детальну інформацію можна за тел. +380487000210
Забронювати столик у ресторані: +380977771717
Додаткова інфа на сайті: shabo.ua
Cімейна виноробня Frumushika-Nova (Південна Бессарабія)

Ще одна неймовірна туристична локація Одещини — сімейне господарство Frumushika-Nova. Це унікальна екосистема, до того ж — з історією. Будівництво господарства Фрумушика-Нова розпочалося влітку 2006 року на місці молдавських сіл Фрумушика-Нова та Рошія, виселених навесні 1946 року, у зв’язку з утворенням військового полігону. Наразі тут розташовані одна з найбільших в Європі вівчарських ферм з вирощування овець каракульської породи, етнографічний музей під відкритим небом “Бессарабське село Фрумушика-Нова”, де гості можуть познайомитись з національними подвір’ями періоду 19-20ст. та з самобутньою культурою українського, молдавського, болгарського, гагаузького, німецького, єврейського народів, що проживали у цій місцині кілька століть, та виноробня, про яку — окремо. Також на території комплексу знаходиться центр сімейного відпочинку, тут можна відвідати міні-зоосад і погодувати в ньому тварин, сходити на рибалку, продегустувати фірмові вина виноробні, є басейн, лазня й чан. Для дітей облаштовані дитячий майданчик, а також є можливість пограти на свіжому повітрі в волейбол, футбол, міні-гольф.


Ну й, звісно ж, виноробня й винний льох. Він був однією з 3-х перших споруд Фрумушики-Нова, побудованих у 2006 році. Вина Frumushika-Nova є повністю натуральним, вироблені з найкращих місцевих та європейських сортів винограду, який обов’язково збирається вручну: Цитрон, Рислінг, Сухоліманський, Мускат Оттонель, Шардоне, Ркацителі, Аліготе, Каберне Совіньон, Мерло, Сапераві та відомий уже на весь світ наш локальний сорт Одеський чорний. Деякі вина проходять витримку в дубі. Гостям виноробні пропонують дегустації, корисні рекомендації щодо вибору вина та цікаві історії про винну й гастрономічну культуру Бессарабії.
Що дегустувати?
Обов’язково — пет-нат Брют рожеве Vintage 2022, також — Сухолиманське Брют, біле ігристе, Vintage 2021, і нефільтроване тихе з цього ж сорту. І дуже радимо Одеський чорний, сухе червоне вино з локального сорту винограду.
Адреса: Одеська область, Тарутинский район в 6,5 км від сіл Старосілля і Весела Долина, 180-220 км від м. Одеса
Тел. моб.: +38 067 5194262 (Viber/WhatsApp)
Режим роботи відділу бронювання: Пн-Пт с 10:00-19:00
Більше інфи на сайті: frumushika.com
Stakhovsky Wines (Закарпаття)

Stakhovsky Wines — крафтова сімейна виноробня, заснована відомим українським тенісистом Сергієм Стаховським. Виноробством Стаховський вирішив зайнятися у 2015 році. Він орендував ділянку площею 20 гa у Закарпатті, одному з найвідоміших виноробних регіонів України. Сергій та його команда однодумців багато працювали, щоб відновити, вилікувати старі та запущені виноградники й насадити нові, з найкращими лозами європейських сортів. Зараз це один з найгарніших та найдоглянутіших виноградників Закарпаття.
Перші вина Стаховського були створені з урожаю 2018 року. Їхній стиль — елегантний, стриманий і потужний. Наразі вина Stakhovsky Wines доступні у Франції, Чехії, Словаччині, Угорщині, Японії, Естонії, Великобританії та Австрії. Traminer W, Saperavi ACE 2018 та Cabernet Sauvignon Ace 2019 можна придбати в La Cité du Vin, Бордо.

У Stakhovsky Wines раді гостям! Тут вам проведуть екскурсію виноробнею та виноградниками. Серед виноградників розташована гарна дегустаційна зала, з якої, завдяки гостинності та цікавим розповідям крутезного гіда, пана Романа, неможливо вийти раніше ніж за кілька годин. А, якщо повезе, то можете застати на хазяйстві й самого пана Сергія Стаховського, котрий, коли має можливість та час, радо проводить дегустації своїх вин для гостей.
Що дегустувати?
Колекція вин Stakhovsky Wines поповнюється щороку, з кожним новим вінтажем. Цього літа не пропустіть можливості продегустувати знамениті оранжі, у тому числі — новий реліз Оранж Шардоне та дуже популярний Оранж Рислінг. Тим, хто полюбляє легке й ароматне сіле сухе, радимо Трамінер та невитримане Шардоне. Особиста рекомендація від Сергія Стаховського — витримане червоне сухе Мерло 2019.
Адреса: Закарпатська обл., Берегівський р-н,с. Мужієво.
Записатись на екскурсію та дегустацію можна за номером телефону: +38 050 4325244 (Роман Чегіль).
Більше інфи на сайті: stakhovskywines.com
Biologist Winery (Київщина)

Ця крафтова виноробня розташована неподалік від Києва, у селищі Лісники. Унікальність її полягає в тому, що подорож сюди – це можливість буквально побувати у гостях у сімейній садибі винороба, пана Ігоря Петренка, максимально близько познайомитися з виробництвом і філософією Biologist, зануритися в атмосферу створення вина, а також — чудово провести час на природі.
Вас прийматиме у гостях сам хазяїн, який займається імпортом-експортом вина ось вже 25 років, а виноробством – приблизно 10. Знаючи все про вино, в тому числі про його найкращі світові зразки, він стане вашим ідеальним провідником у світ цього легендарного напою. Готуйтеся до того, щоб провести на Biologist щонайменше 5-6 годин. Буде цікаво!

Вам запропонують екскурсію виноградником з унікальними сортами, посадженим терасним методом, у заповідному урочищі Кирикове. Ви зможете побачити експериментальні ділянки, які, можливо, будуть давати врожаї для вин найближчого майбутнього. Виноградники, як і виноробня в цілому, дуже живописні, “інстаграмні” — вам точно захочеться зробити безліч фото та відео.
Під час екскурсії, а потім — дегустації, гостей чекає цікава розповідь від пана Ігоря про особливості натурального, органічного та біодинамічного виноробства Biologist. Що таке «натуралочка»? Чим відрізняються такі трендові нині помаранчеві вина? Навіщо біодинамісти закопують в землю роги і що потім з ними роблять?
Що дегустувати?
Дуже радимо продегустувати лінійку вин Першотвір — це перші біодинамічні вина України. Також, впевнені, гостинний газда-винороб запропонує вам свої фірмові петнати та особливе червоне сухе Intriga (бленд Каберне Совіньйон, Мерло та Піно Нуар). Not to be missed! Сергій Клімов, засновник Brave Wine, у захваті від вин з лінійки Ренесанс: “Біле – просто пісня!” Сподіваємось, що ви її заспіваєте!
Адреса: с.Лісники, вул.Гайова 7.
Питання та запис за тел. +38 050 050 12 07.
Щоб відвідати виноробню Biologist, потрібен попередній запис. Пан Петренко просить узгоджувати дату принаймні за 2-3 дні.
Більше інфи на сайті: biologist.com.ua
Цей матеріал створено в партнерстві з Brave Wine. Що це означає?