Гід виноробнями навколо Києва на вікенд

За останні кілька років в Україні виноробство пережило справжній ренесанс, а Київ та його околиці займають гідне місце серед регіонів з виноробним потенціалом. Якщо ти шукаєш спосіб насолодитися вишуканими винами та відпочити від міської метушні, вирушай в захоплюючу подорож до виноробень навколо Києва.

Організатори фестивалю Kyiv Food and Wine Festival, що відбудеться в Києві 18-19 травня на ВДНГ, збирають на своєму майданчику близько 30 українських виноробень. Нижче ми розкажемо про кількох учасників, до яких можна завітати на їх виробництві. 

Виноробня “Vino Demidі”

виноробні в київській області які можна відвідати
Фото: Vino Demidі

VINO DEMIDI – це завжди чистота і якість натуральних ресурсів, які нам подарувала природа. Виноградні лози виноробні ростуть на схилах Дибинець Київської області, що раніше були центром українського гончарства.

Глинисті ґрунти грають ключову роль у створенні винного смаку та характеру. Специфічний теруар надає винам унікальності, роблячи їх особливими та неперевершеними у своєму смаковому профілі.

На виноробні вас познайомлять з унікальною історією села. Це село відоме своєю історією гончарства та фаянсового виробництва, яке розвивалося тут з 19 століття, але село було бідним, бо не мало орної землі, а тільки глиняні поклади. Не будемо розповідати всіх подробиць, краще дізнайся самостійно.

Що обов’язково спробувати?
Вино біле вино «Яндола» 2023 року,  Совіньйон Блан 2022 року,  напівсухий Рислінг 2023 року

Адреса: вулиця Кирієнка Валерія, буд. 37, Дибинці, Київська обл.
Номер телефону для бронювання: +38 050 403 35 69
Сайт: demidi.wine

Виноробня “Biologist”

виноробні поблизу києва з дегустацією вина
Фото: Biologist

Ця виноробня славиться своїм органічним підходом до виробництва вина. Використовуючи виноград, вирощений без використання хімічних добрив та пестицидів, вони створюють вина високої якості з природним смаком.

Виноробня мінімально використовує сірку та інші препарати для боротьби с оксидацією виноградного соку та вина. Нові дубові бочки самі по собі допомагають антисептично працювати з вином. Для більшості вин проводять довгу мацерацію (6-10 днів) з додаванням підсушених гребенів. Спонтанне бродіння відбувається в таких винах як, Піно Нуар, Мерло, Одеський Чорний, Ркацителі, Шардоне, Аліготе.

Виноградники Biologist знаходяться у Київській та Одеській області, а виноробня розташована у с. Лісники Київської області.

Тебе зустріне та проведе екскурсію (а потім і дегустацію) сам винороб — Ігор Петренко. Він знає все про вино і буде вашим найкращим другом, котрий проведе тебе у світ українського вина. 

Що обов’язково спробувати?
Дуже радимо продегустувати лінійку вин Першотвір — це перші біодинамічні вина України. Також зверніть увагу на Каберне Совіньйон, Мерло та Піно Нуар. Це щось нереальне! 

Адреса: с.Лісники вул.Гайова 7.
Номер телефону для бронювання: +38 050 050 12 07
Сайт: biologist.com.ua

Виноробня “Кулініченко”

виноробня в кагарлику
Фото: Кулініченко

Сімейна виноробня, яка пропонує гостям не лише неперевершені вина, але і неповторну атмосферу домашнього затишку. Засновником родинної виноробні є Григорій Кулініченко. Успішний фермер, уважний та чудовий господар. Він — пристрасний винороб, що обожнює вино і має справжній хист до виробництва елегантних, вишуканих вин. До того ж пан Григорій і його дружина Ніна — гостинні господарі, що завжди раді гостям, особливо тим, хто знається на гарних винах!

Виноробня розташована в місті Кагарлик, а виноградники — в мальовничому селі Горохове.

Що обов’язково спробувати?
Спробуйте від молодих, білих сухих вин до міцних, складних та витриманих червоних. Обов’язково спробуйте Совіньйон блан, розе Мерло та розе Піно нуар!

Адреса: Київська обл., Кагарлицький р-н, с. Горохове
Номер телефону для бронювання: +38 050 391 80 70
Сайт: winekulinichenko.com.ua

Виноробня “Cassia Wine”

Виноробня "Cassia Wine" біля києва
Фото: Арсен Федосенко

Зі сміливими експериментами та відмінними сортами вин, виноробня Cassia Wine пропонує своїм гостям унікальний досвід дегустації. Ти можеш спробувати їх вина та відчути нотки креативності кожного келиха.

Виробництво на виноробні Кассія відбувається виключно натуральним методом — ферментація на диких дріжджах і взагалі без використання сульфатів. ​

Розташована виноробня за пів години їзди від центру Києва.

Що обов’язково спробувати?
На виноробні завжди раді пригостити відвідувачів винами з сортів: Сапераві, Мерло, Каберне Совіньйон, Піно Нуар, Одеський Чорний, Рислінг, Ркацителі.

Адреса: село Мила, Київщина
Instagram: instagram.com/cassiawine/

Виноробня “Wine Idea”

Виноробня "Wine Idea" ясногородка
Фото: Wine Idea

Інфраструктура виноробні настільки розвинена, що на своїй території виноробня має ресторан, зоопарк та зону відпочинку. Ти точно знайдеш тут щось цікаве для себе! 

Всі червоні вина витримуються в дубових бочках не менше одного року, а більшість білих вин — в легшій, але свіжій формі. 

Всі сорти білого винограду ростуть на власному винограднику виноробні під Києвом, а червоні в Одесі.

Що обов’язково спробувати?
Одеський чорний, де в кожному ковтку відчувається стриманість чорної смородини та нотки спецій. Ще одна наша рекомендація — Совіньйон Блан. Сухе біле вино янтарно-жовтого кольору, з ароматом маракуї, агрусу і тонко вираженим цитрусовими тонами. Два різних, але неймовірних вин. 

Адреса: Київська обл., Макарівський район, с. Ясногородка, вул. Підлісна, 32
Номер телефону для бронювання: +38 096 096 55 77
Сайт: yasnogorodka.com.ua

Вирушай у винну подорож навколо Києва та відкривай для себе багатство місцевих виноробень. Незалежно від того, чи ти новачок у світі вина, чи справжній профі, ці виноробні точно не залишать тебе байдужим. А якщо вам цікаво познайомитись з виноробами в одному місці, не забудь завітати на фестиваль сиру та вина Kyiv Food and Wine Festival цими вихідними на ВДНГ.