Де це: статуя Христа в Трускавці

Вже 600 років налічує собі містечко Трускавець на Львівщині, відоме всьому світу як місце зцілення. Бо то дієвий бальнеологічний курорт, тут відбувається лікування мінеральними водами.

Природні джерела видають нагору води: «Нафтуся», «Марія», «Софія» та ще інші, якими можна зцілюватися тільки тут (вода не транспортується). Навколо курорту розгорнувся прекрасний парк, будівлі санаторіїв, бювети з різними мінеральними водами, — трускавчани люблять і прикрашають своє місто.

Сьогодні Трускавець вражає гостей ще й новою атракцією: скульптурою Ісуса Христа, яка є найвищою в Україні, яку видно вже з залізничного вокзалу. Ріо-де-Трускавець, як жартома називають цей вид в соціальних мережах.

Ріо-де-Трускавець найбільша статуя ісуса христа в україні

Так втілив у реальність свою давню, ще дитячу мрію, житель міста бізнесмен, — Ігор Кісак.

Жителі й місцеве духовенство підтримали задум Ігоря. То ж 18-го травня 2013 року будівництво розпочалося. Для статуї обрали найвищий пагорб міста  — Гошівську гору. Робота стартувала з укріплення ґрунту сваями, зведення оглядового майданчика та постаменту. Архітектор, Іван Бондарчук, творив Христа Спасителя з бетону. Сама ж скульптура має висоту: 9 метрів, стоїть вона на 3-х метровому постаменті, тож загальна висота становить: 12 метрів.

ісус христос в трускавці
Фото: Igor Shokha

30 серпня 2020 року монумент освятили та офіційно відкрили. Скільки витрачено грошей на всі роботи, Ігор Кісак не афішує. Він плекає надію, що Трускавецький Спаситель «об’єднуватиме всіх християн і принесе українцям мир». Скульптура є майже точною копією відомої статуї Христа в Ріо-де-Жанейро (має висоту 30 м, а разом з п’єдесталом — 38 м). Здалеку Український  Ісус видається величезним хрестом. З оглядового майданчика видно увесь Трускавець і навколишні краєвиди. Невисока біла стіна вздовж майданчика, — ущент заповнена фотографіями. На світлинах — кількарічна, вже тепер історія, створення монумента.

Читай також: Де в Україні знаходяться статуї Свободи

статуя ісуса христа спасителя в трускавці
Фото: Мар’ян Паніковський

На майданчику є гарні лавочки для відпочинку. Якщо приїдеш до Трускавця, не полінуйся й завітай до статуї Ісуса Христа, однозначно, рекомендуємо. 


Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди