Безкоштовна Флоренція

Флоренція — одне з найдорожчих міст в Італії, тому багато мандрівників стверджують, що безкоштовно тут можна лише погуляти та подивитись на фасади будинків. Однак, це не зовсім так, у місті також знайдуться безкоштовні екскурсії, музеї, собори та інші цікаві місця. Розповідаємо, що подивитись у Флоренції не витрачаючи жодного євро.

Безкоштовні екскурсії в Флоренції

Безкоштовні екскурсії в Флоренції італія

Чудовий спосіб познайомитись з містом – записатись на екскурсію з професійним гідом. У Флоренції також можна знайти кілька цікавих турів, бронювання яких – безкоштовне, а гід працює лише за чайові на ваш розсуд.

The Best tour in Florence: Renaissance and Medici Tales – піша прогулянка для ознайомлення з Флоренцією, яка докладно розповість про сім’ю Медічі та їхній вплив на місто в епоху Відродження. Під час екскурсії ти матимеш змогу побачити такі визначні пам’ятки, як базиліку Сан-Лоренцо, палаци Медічі та Веккіо, квартал Данте Аліг’єрі, а також дізнатись про історію цих місць. Тури проводять щоденно о 10:00 та 16:30 англійською або іспанською мовами. Місце зустрічі знаходиться перед фасадом Сан-Лоренцо, гід буде з червоним прапорцем, але краще прогулянку забронювати заздалегідь на сайті.

The dark side of Florence – Mysteries and Legends – тур про таємну сторону Флоренції з історіями про привидів, вбивства, зради та курйози, які виходять за рамки типової історії міста. Якщо тебе цікавлять флорентійські легенди, змови та паранормальні речі, то цей тур точно для тебе. Організатори заявляють, що екскурсія не для людей зі слабкими нервами та особам до 18 років. Вечірній тур проводиться щоденно о 19:15. Гід буде чекати із зеленою парасолькою біля пам’ятника Манфредо Фанті на площі Сан Марко. 

Free Tour Florence – безкоштовна двогодинна екскурсія визначними пам’ятками Флоренції. Сертифікований гід розповість про історію міста та його таємниці. Ти дізнаєшся історію готичного собору Дуомо, прогуляєшся площею Синьорії та помилуєшся двориком Уффіці. По дорозі гід також покаже приховані пам’ятки Флоренції, про які не пишуть в путівниках. Екскурсія починається об 11:00  біля каруселі на площі Республіки, гід буде зі жовтою парасолькою CITYWALKERS. 

Безкоштовні музеї Флоренції

Безкоштовні музеї Флоренції безоплатний вхід

Перша неділя кожного місяця — день, коли всі державні музеї в Італії безкоштовні для відвідування, включно з галереєю Уффіці та галереєю Академії. Однак потрібно бути готовим відстояти велику чергу, адже попередньо забронювати квиток у цей день неможливо. Ми ж підібрали декілька музеїв та галерей Флоренції, які завжди безкоштовні:

Галерея-студія Iguarnieri (Lungarno Benvenuto Cellini 39) – артстудія місцевих художників Роберто та Родольфо Гварньєрі, яка точно сподобається шанувальникам мистецтва. Щоденно брати працюють над створенням унікальних фресок чи картин та залюбки розкажуть про свою роботу. Окрім перегляду десятків творів мистецтва, тут можна придбати щось на згадку про Флоренцію. Галерея відкрита щоденно з 09:30 по 18:00. 

Museum of the Cenacolo of Andrea del Sarto (Via di San Salvi 16) – фреска “Таємна вечеря” Андреа дель Сарто є одним із найбільш недооцінених шедеврів епохи Відродження. Подивитись на цю чудову роботу можна в оригінальному місці, де вона була створена, на місці колишнього монастиря. Крім цього, тут можна також побачити інші твори мистецтва — фрески, картини та скульптури. Музей відкрито вівторок-неділя 08:30-13:50. 

Alessandro Dari Gioielli (Via di San Niccolo’ 115/r) – майстерня та галерея відомого місцевого ювеліра та скульптора Алессандро Дарі, твори якого абсолютно унікальні та дивовижні. Це цікава реміснича майстерня, де можна побачити художника, який працює у своїй маленькій кабінці. Місце є справжнім сюрреалістичним музеєм, де можна купити нетипові прикраси ручної роботи. 

Chiostro dello Scalzo (Via Cavour 69 Via XXVII aprile) – колишній монастир був прикрашений Андреа дель Сарто десятьма фресками із зображенням життя св. Іоанна Хрестителя. Це чудове та тихе місце, без натовпів туристів, де можна сповна насолодитись мистецтвом. Відкрито — понеділок та четвер 08:15 – 13:45. 

Museo Casa Martelli (Via Zannetti n.8) будинок родини Мартеллі, де знаходиться велика кількість оригінальних предметів мистецтва та меблів епохи Відродження. Кожна кімната має своє власне пишне оформлення, яке дає змогу дізнатись як колись жили багаті флорентійці. Потрапити на безкоштовну екскурсію можна тільки в суботу з 09:00 до 13:30. 

Парки

парки з безкоштовним входом в флореції

Parco delle Cascine (Piazzale delle Cascine) – найбільший парк поблизу центру Флоренції з великою кількістю зеленю, фонтанами та ігровими зонами для дітей. Це величезна колекція прекрасних садів, будівель і скульптур, яка датується XVI століттям як фермерські та мисливські угіддя королівської родини. В парку знаходиться громадський басейн, де можна купатись у спекотні дні. Також тут часто проводять різноманітні фестивалі та концерти. 

Parco di Villa Il Ventaglio (Via Aldini 12) – прилеглий парк до однойменної вілли XIX століття, що знаходиться на пагорбі на північний схід від площі Кюре. Це парк в англійському стилі з великою кількістю газону, невеликим озером та острівцем. Вздовж алеї можна знайти кілька лавочок та фонтанів з питною водою. Парк відкрито щоденно, окрім понеділка, з 08:15 до 19:30.

Giardino delle Rose (Viale Giuseppe Poggi) – повертаючись після відвідування площі Мікеланджело, виділи час, щоб прогулятись Трояндовим садом. Це чудове місце зі статуями та фонтанчиками, де ростуть різноманітні троянди. Крім того, звідси відкривається мальовничий краєвид на старе місто Флоренції. 

Собори Флоренції, які можна відвідати безоплатно

Собори Флоренції, які можна відвідати безоплатно

Як і будь-яке італійське місто, Флоренція також багата на собори, базиліки та церкви. Однак, не всюди вхід безкоштовний, тому підібрали кілька цікавих варіантів, які можна переглянути без додаткової плати. 

Basilica di San Miniato al Monte (Via delle Porte Sante 34) – нинішню будівлю базиліки заклали ще в 1018 році — чи не єдина архітектурна споруда Флоренції, що не зазнала реконструкції в епоху Відродження. Прекрасно збереглися розписи стін та фрески. Головна святиня базиліки – мощі святого Мініато, що зберігаються в крипті. З оглядового майданчика, що знаходиться перед базилікою, відкриваються дивовижні краєвиди на місто. Храм відкрито щоденно (9:30–13:00, 15:30–19:00).

Orsanmichele (Via Arte della Lana 1) – церква XIV ст., яка є унікальною за своєю формою та значенням архітектурною спорудою. Будівля слугувала одночасно міським зерносховищем та храмом. Пізніше церква виконувала іншу функцію — центру ремісничих цехів, які активно жертвували кошти на створення скульптур, що розміщені в 14 нішах зовнішніх стінах. В середині церкви також можна знайти багато цікавих статуй, а на другому поверсі розміщений музей, однак вхід до нього платний. Церква відкрита щоденно з 09:00 до 19:00. 

Chiesa di San Salvatore (Borgo Ognissanti 42) – церква у стилі бароко XIII ст. з чудовою акустикою. Саме тут похований відомий живописець Сандро Боттічеллі. В середині церква прикрашена  чудовими фресками та картинами, серед яких – “Святий Августин” Боттічеллі та “Святий Ієронім” Гірландайо. Відвідати церкву можна щоденно 7:30 – 12:30 та 16:00 – 19:45. 

Basilica di Santo Spirito (Piazza Santo Spirito 30) – базиліка, в першу чергу, відома першою роботою Мікеланджело. Йому було усього 17 років коли він вирізьбив розп’яття, яке досі тут знаходиться. Простий зовнішній вигляд церкви може ввести в оману, однак в середині знаходяться справжні скарби мистецтва — старовинні фрески, ікони та скульптури. Церква відкрита щоденно 08:30–13:00 та 15:00–18:00, середа — вихідний.

Інші безкоштовні цікаві місця у Флоренції

Інші безкоштовні цікаві місця у Флоренції

Площа Мікеланджело (Viale Michelangelo) – площа збудована у 1896 році та прикрашена скульптурами, що є бронзовими копіями творів Мікеланджело. Перш за все, туристи йдуть сюди за неймовірними краєвидами, які відкриваються на місто. Однак слід бути готовим до півторакілометрового підйому та натовпів туристів. 

Соборна площа (Piazza del Duomo) – центральна площа міста, де розташований знаменитий собор Санта-Марія-дель-Фйоре. Можна годинами ходити навколо нього та оглядати його бездоганні скульптури та фрески. На самій площі знаходяться багато магазинів та ресторанів з італійською кухнею. Ввечері тут виступають вуличні музиканти.

Площа Синьорії (Piazza della Signoria) – відома великою кількістю унікальних скульптур. Площа знаходиться перед відомим палацом Веккіо. Це ключове місце історії Флорентійської республіки, яке досі зберігає свою репутацію політичного центру міста. На площі знаходяться десятки копій відомих статуй — мікеланджелівський Давид, бандінелівський Геракл і Какус, донателівський Юдіф, Олоферн та Марцокко, челініївський Персей та  джамболоньєвський Козімо. 

Понте Веккіо (Ponte Vecchio)  – міст через річку Арно, розташований неподалік знаменитої галереї Уффіці. Це єдиний міст у Флоренції, який вцілів під час бомбардувань у Другій світовій та практично не змінився з часів будівництва XIV ст. По обидва боки розташовані триповерхові житлові будинки з магазинчиками та ювелірними майстернями. 

Центральний ринок (Piazza del Mercato Centrale) – тут можна не лише прогулятись, купити смачних сирів, ковбасок, кондитерських виробів, вина, а й скуштувати місцеву флорентійську кухню. На першому поверсі звичайний ринок, а на другому – фуд корт. Ринок працює з 7:00 до 15:00. 

Площа Республіки (Piazza della Repubblica) – завдяки каруселі площа завжди має святковий вигляд. На площі постійно вирує життя. По всьому периметру розташувалися кафе та ресторани, а також виступають музиканти. Тут завжди багатолюдно, весело та багато туристів.

Фото: Unsplash

Інші путівники по Італії:

5 маловідомих міст Італії

Які варто відвідати