10 незвичайних сіл України, які варто відвідати

Хто сказав, що подорожувати цікаво тільки великими містами та відомим маршрутами? Зібрали для вас 10 українських сіл, кожне з яких має свою цікаву особливість. 

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Трипілля, Київська область

Село знаходиться в Обухівському районі, за 40 км від Києва. У 1987 році археолог Вікентій Хвойка знайшов тут залишки трипільської культури — до того часу нікому невідомої. Зараз у Трипіллі знаходиться Київський обласний археологічний музей, присвячений трипільській культурі. Якщо будете тут прогуляйтесь також на Дівич-Гору, з неї відкривається гарний краєвид на Дніпро. 

незвичайні красиві гарні села україни трипілля київська область
Фото ZeFt.in.ua

Копачів, Київська область

На території села знаходиться розважальний «Парк Київська Русь», де відтворили архітектуру та побут Києва 5-18 століть. У натуральну величину у парку відтворені деякі будівлі тих часів: в’їзні ворота зі сторожовими вежами, оборонна стіна, церква, княжий двір, садиби киян та інші. Також тут є експозиція історичних костюмів, музичних інструментів, регулярно проводяться культурно-історичні фестивалі та історичні реконструкції зі справжніми баталіями та лицарськими боями.  

українські гарні села копачів київська область які варто відвідати

Читайте також: Маршрут на вихідні: Корсунь-Шевченківський та Стеблів

Мезин, Чернігівська область

Маленьке село на березі Десни, з населенням всього кілька сотень людей. У 2006 році Мезин став центром Мезинського національного парку, який створили, щоб зберегти унікальні ліси та природу навколо Десни саму у цій місцевості. А ще неподалік села на початку 20 століття знайшли стоянку людей епохи пізнього палеоліту, на місці розкопок заснували музей. 

оригінальні гарні туристичні села україни Мезин, Чернігівська область

Село Опішня, Полтавська область

Опішню називають гончарною столицею України. Історично склалось, що майже всі жителі села з давніх часів займаються гончарством, а деякі майстри стверджують, що саме тут вигадали відомих глиняних баранців та свистунців. У селі та досі багато родин продовжують займатись гончарством, також тут є великий музей — Національний музей-заповідник українського гончарства, а щоліта проходить фестиваль гончарства «Здвиг». 

незвичайні гарні цікаві села України Село Опішня, Полтавська область туризм

Підкамінь, Львівська область 

Невелике селище відоме тим, що на околиці посеред пагорба стоїть величезний камінь висотою 16 метрів. У народі його називають Чортів камінь. Є чимало легенд про те, як він тут з’явився, але за офіційною версією це скеля-останець морських рифів Товтрів. Зараз камінь — геологічна пам’ятка природи місцевого значення. Також у селищі Підкамінь можна подивитись Монастир походження дерева хреста Господнього, який заснували у середині 15 століття. 

унікальні гарні маленькі села україни Підкамінь, Львівська область туризм

Читайте також: Що подивитися недалеко від Львова

Дземброня, Івано-Франківська область

Високогірне мальовниче село у Карпатах, постійно тут проживає всього близько 300 людей. Село має дуже гарне розташування, окрім прекрасних краєвидів на гори поряд є Дзембронські водоспади, гора Піп Іван та обсерваторія «Білий слон», гора Вухатий Камінь, полонини Косарище та Степанський, а ще тут починається багато пішохідних маршрутів на Чорногірський хребет. 

гарне село Дземброня, Івано-Франківська область куди варто поїхати
Фото: srgktk.livejournal.com

Колочава, Закарпатська область

Колочава — одне з найбільших сіл на Закарпатті, відоме воно завдяки тому, що тут знаходиться 10 музеїв і близько 20 пам’ятників. Найвідоміший музей — музей просто неба «Старе село»: присвячений архітектурі та побуту жителів цього регіону, а у березні тут зацвітає невелика долина крокусів. Також тут є музеї присвячені закарпатській вузькоколійці та Другій світові війні, музей-колиба «Фауна Закарпаття» та інші. І ще пару особливостей села — унікальний заклад «Школа вівчарства» та птахопарк Василя Макара, у якому живуть кілька тисяч птахів, серед яких є рідкісні папуги та голуби. 

мальовничі незвичайні села україни Колочава, Закарпатська область

Іза, Закарпатська область

Іза — центр українського лозоплетіння з середини 19 століття. Це пов’язано із розташуванням села: воно знаходиться на березі річки Ріка, де дуже добре росте лоза. Якщо ви потрапите в Ізу, то майже біля кожної хати побачите безліч виробів з лози: кошики, шкатулки, кухлі, крісла та різноманітні сувеніри. 

найкращі села україни Іза, Закарпатська область

Читайте також: Куди піти, чим зайнятися у Чернівцях

Розтоки, Чернівецька область

Село приваблює своїм розташуванням: воно знаходиться на березі річки Черемош, а поряд з ним знаходиться ландшафтний заказник Буковинські водоспади — каскад з семи водоспадів, що один за одним на притоці річки Черемош. Також з Розток можна пішки дійти до перевалу Німчич та скельного масиву Протяті камені. 

відомі села україни село Розтоки, Чернівецька область

Залісся, Тернопільська область

У цьому селі знаходиться гіпсова печера-лабіринт Млинки. Її відкрили у 60-х роках 20 століття, загальна довжина — понад 50 км, довжина туристичних маршрутів — близько 20 км. У печері можна побачити кристали, сталактити, пластинчастий гіпс та інші мальовничі печерні утворення. Поряд є будинок, де можна зупинитись на ніч. Зайти у печеру самостійно не можна, домовлятись про екскурсії потрібно з представниками спелеоклубу “Кристал”. Контакти вказані на офіційному сайті печери. 

найцікавіші села україни Залісся, Тернопільська область

Читайте також: Готові автомобільні маршрути Україною


Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди